Ludzie, których spotykamy na wakacjach Emily Henry

Rok temu autorka swoim Beach Read podbiła serca tysięcy polskich czytelników. W tym roku wraca do z kolejną wakacyjną historią, czy i tym razem autorka pozwoliła dostrzec nam coś, co poruszy naszą duszę? Powtórzy swój sukces osiągnięty w ubiegłym roku? Gotowi? To ruszamy!

Emily Henry - autorka książek zarówno dla nastolatków, jak i dla dorosłych. Studiowała kreatywne pisanie w Hope College i nieistniejącym obecnie New York Center for Art & Media Studies. Większość czasu spędza w Cincinnati w Ohio oraz w sąsiadującym stanem – Kentucky.

OPIS WYDAWCY:

Nie ma chyba na świecie dwóch bardziej od siebie różnych osób niż Poppy i Alex.

Ona jest duszą towarzystwa, ON woli spędzić wieczór z książką. Ona marzy o podróżach po całym świecie, ON najchętniej zaszyłby się we własnym mieszkaniu. Kiedy jedenaście lat temu dzielili podróż w rodzinne strony, rozkwitła między nimi przyjaźń. Przez większość roku mieszkają daleko od siebie. Ona w Nowym Jorku, ON w ich rodzinnym mieście. Jednak co wakacje spotykają się, aby spędzić wspólnie niezapomniany letni tydzień.

Przynajmniej kiedyś tak było.

Dwa lata temu wszystko się popsuło. W tym ich przyjaźń. Od tamtego czasu ze sobą nie rozmawiają. Chociaż Poppy ma wszystko, o czym marzyła, czuje, że jej życie straciło blask. Popularny blog, wymarzona praca i podróże po całym świecie nie przynoszą jej szczęścia. Kiedy przyjaciółka pyta ją o ostatnie chwile szczęścia, Poppy wie, że były to wakacje z Aleksem. Dlatego postanawia odnowić kontakt. Prosi Aleksa, żeby po raz ostatni spędzili razem letnie dni.

Poppy ma tydzień, aby wszystko naprawić.

Musi tylko przemilczeć jedną wielką kwestię, która zawsze stała na drodze ich prawie idealnej przyjaźni. Czy coś może pójść nie tak?

O tej historii można znaleźć tak wiele skrajnych opinii, że sama zastanawiałam się czy po nią sięgać. Rzadko kiedy spoglądam w opinie jakiejś konkretnej książki, ale nie dało się na nią nie trafić skrolując tablicę Instagrama jednego z najpopularniejszych polskich hasztagów. Z reguły szukam tam perełek, ale przy ostatnim spoglądaniu co druga recenzja dotyczyła właśnie tej książki...

Zeszłoroczne Beach Read bardzo, bardzo podbiło moje serce, mimo, że nie byłam jakoś pozytywnie nastawiona do tej pozycji, teraz postanowiłam sama przekonać się jaka ta historia jest naprawdę.

I szczerze?

TA HISTORIA bardzo do mnie przemawia. Nie wiem czy to dzięki fabule czy tak zgrabnym tłumaczeniu Aleksandry Weksej, ale ja naprawdę czuję niesamowity vibe z historią Poppy i Alexa. Ona jest tak do bółu prawdziwa, szczerze, obtarta z wachlarza emocji.

Nie powiem, że z początku nie czułam, że to będzie fajna historia, ale kiedy już ją kończysz, wiesz, że właśnie tej lektury oczekiwałaś.

Poppy i Alex są popaprani, jednak gwarantuję - polubicie ich. Historia o niedopowiedzeniach, nieporozumieniach, niepotrzebnemu ukrywaniu czegoś...

Czy to właśnie życie nie jest takie?

Tak, to romans - ale ma te klika pierwiastków, które nie dadzą sobie odczuć, że mamy do czynienia z tym gatunkiem.

Książkę Ludzie, których spotkamy na wakacjachjak i inne wakacyjne książki znajdziecie w mojej ulubionej księgarnii Taniaksiazka.pl, którą niezmienne uwielbiam za niskie ceny i przede wszystkim za błyskawiczne dostawy.

Komentarze

 1. Tego typu książki nie są dla mnie, jakoś nie umiem ich czytać i nie podchodzą mi. Tak więc nie jest to pozycja dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Glośno o tej pozycji i fajnie, bo sama nabieram na nią ochoty. Zapowiada się fajna lektura na lato.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie słyszałam o tej autorce, ale skoro polecasz, to koniecznie muszę tą książkę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio często natykam się na ten tytuł, chyba się w końcu na niego skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zainteresowałaś mnie tym, że mimo iż bohaterowie są popaprani jest to świetna propozycja.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM