El Diablo Monika Czugała


Dzisiaj zabieram Was do gorącej Hiszpanii! W mojej głowie już tylko wakacje, a przynajmniej robię wszystko, aby rozpocząć je jak najszybciej, sesja i projekty semestralne naprawdę mnie wykończyły i cieszę się, że już bliżej niż dalej końca. Gotowi na gorącą podróż?
Monika Czugała - kobieta wielu zawodów, pracowała jako korektor w wydawnictwie, obecnie sprawdza swoje siły w księgowości. Tegoroczna debiutantka, której kolejna książka ukaże się już w lipcu!

OPIS WYDAWCY:
W gorącej Hiszpanii łatwo ulec pokusie
Nowoczesny i urokliwy Madryt dla wielu jest po prostu atrakcją turystyczną, dla Leny jednak czymś znacznie więcej – ucieczką od traumatycznych wspomnień i szansą na lepsze życie. Stał się jej nowym domem i miejscem, w którym realizuje się zawodowo jako agentka nieruchomości. Właśnie otrzymała ważne zlecenie – ma sprzedać luksusowy penthouse pewnemu znanemu prawnikowi. Spotkanie z oszałamiająco przystojnym Carlosem Perezem wywraca jej świat do góry nogami. I choć Lena nie chce wdawać się w romans, jednorazowa przygoda z diabelsko pociągającym Hiszpanem będzie miała dla niej poważne konsekwencje.
Kiedy na horyzoncie pojawiają się kłopoty, a Lena potrzebuje fachowej pomocy, w rozpaczy kieruje się do pierwszego prawnika, który przychodzi jej do głowy. Tylko czy Carlos, którego wcześniej odrzuciła, teraz będzie gotów jej pomóc? I kim tak naprawdę jest ten pełen niebezpiecznego uroku mężczyzna? Lena stopniowo poznaje mroczne sekrety El Diablo i odkrywa, że za jego sprawą weszła do świata, w którym nie obowiązują reguły. Jest już jednak za późno, by się wycofać, a w dodatku jest to ostatnia rzecz, której zauroczona Lena pragnie...

Muszę przyznać, że to bardzo udany debiut - autorka mimo, że książka może nie należy do jakoś bardzo poważnych, ma naprawdę świetny język, bardzo rozbudowany, co działa zdecydowanie na plus ;)

Lena - no cóż, to ta z tych bohaterek z którą przez całą książkę masz relację love - hate. Dosłownie. Momentami uwielbiałam jej czułość, opiekę i troskę w stosunku do drugiej osoby, a za chwilę nienawidziłam za głupi upór i "stanowczość".

Bardzo podobała mi się jej relacja z przyjaciółką, z którą są dla siebie jak siostry - niezależnie od swoich poglądów, różnicy charakterów są gotowe skoczyć za sobą w ogień i zważając na konsekwencje.

Carlos to poważny biznesman, który mimo młodego wieku zebrał ogromną fortunę i jest jednym z najbardziej szanowanych prawników w Madrycie. Jego postawa względem Laury czasem naprawdę mnie przerażała - był tak opiekuńczy, że nie dziwię się, że Lena stawiała upór, bo też nie wiem jakbym zareagowała, gdyby nagle mężczyzna chciał mieć kontrolę nad moim życiem...

Jak dobrze, że potem autorka, bo dość długim trzymaniu nas w niewonności, zdradziła powód tych działań.

Co do scen erotycznych to muszę przyznać, że zostały ciekawie skonstruowane. Czasem może z lekką przesadą, ale za to na pewno działały na wyobraźnie :P Na pewno jak na ten rodzaj książki to nie były nachalne i nie były w każdym rozdziale, co też zaliczyłabym do plusów.

Akcja dzieje się w Madrycie - jak dla mnie było go zdecydowanie za mało! W kolejnej części poproszę o więcej zakamarków tego bajecznego miasta!

Czy polecam? Jako wakacyjną lekturę, w sam raz na odstresowanie jak najbardziej tak!

Znacie debiut Moniki? Czy ta lektura jeszcze przed Wami?
PS Jeśli jesteście w trakcie budowy domu, przemeblowania sporej działki i potrzebujecie do tego odpowiednich maszyn to na stronie EURO MASZYNY z pewnością znajdziecie maszyny budowlane niezbędne do wykończenia Waszego miejsca marzeń! 

Komentarze

 1. Paulina Kwiatkowska7 czerwca 2022 00:18

  Miałam okazję zapoznać się z tą powieścią i jestem zachwycona tym wydaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o ten tytuł na pewno znajdzie swoich odbiorców wśród miłośników takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, przede mną, ale kusi mnie i tytuł, i okładka, sama historia też brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj to nie książka dla mnie, nie przepadam za takimi powieściami, więc sobie daruję tą historię.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM