KULTURALNE. Co słychać? odcinek 2

Dzień dobry, mamy wtorek 16 maja i zaczynamy drugie wydanie z cyklu KULTURALNE. Co słychać? 💛

18 maja ruszają Targi Książki i Mediów VIVELO 2023 na PGE Narodowym. To pierwsza taka impreza, gdzie w jednej przestrzeni zostaną zaprezentowane książki i media – tych w formie druki jak i wersji cyfrowej, w tym online, audio, wideo. W planie zaplanowano warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania, prelekcje zarówno dla branży wydawniczej, jak i społeczności czytelników oraz booktokerów.

Kawowe tournée – trasa spotkań autora bestsellera „Zanim wystygnie kawa”. ❤️Autor pojawi się w wielu rusza już w tym Tygodniu. Autor pojawi się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Sosnowcu i Łodzi.

Teatralna adaptacja ,Empuzjon", powieści Olgi Tokarczuk miała swoją premierę w piątek w Teatrze Śląskim w Katowicach.💙 Reżyserem jest Robert Talarczyk, a sztuce towarzyszy muzyka Wojciecha Kilara w opracowaniu Adama Wesołowskiego. Program sztuki dostępny na stronie Teatru.

15 maja ruszyła 19. edycja Sosnowieckich Dni, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Tym razem całość w dużej mierze poświęcona będzie wielkiej damie muzyki rockowej, a zarazem i poezji - Korze. Wśród gości m.in. Joanna Bator, Ziemowit Szczerek i Toshikazu Kawaguchi. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Do następnego! 🧡

Komentarze

INSTAGRAM