KULTURALNE. Co słychać? odcinek 1


Dzień dobry, mamy poniedziałek 8 maja i zaczynamy pierwsze wydanie z cyklu KULTURALNE. Co słychać?

To nowy cykl, który skupiać się będzie głównie na wydarzeniach związanych szeroko pojętą kulturą - wydarzeniami z kraju i świata, a także lokalnymi przedsięwzięciami. Z racji tego, ze na co dzień mieszkamy na Śląsku to najwięcej wydarzeń będziemy promować właśnie tutaj, jednak nie zamykamy się tylko na nasz region. Jeśli macie ochotę, aby coś w ramach tego cyklu wybrzmiało na naszych kanał to śmiało piszcie!


W dzisiejszym odcinku:

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji chcemy zaprosić was do wzięcia udziału w akcji #spacerdobiblioteki. Więcej szczegółów znajdziecie na profilu u Magdy @library.paradiso 

2. 13 maja w Katowicach, w Zabrzu na Śląsku a także w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Toruniu i całym Trójmieście odbędzie się Noc Muzeów, podczas której wiele placówek kulturalnych będzie czynna do późnych godzin. Wszystkie informacje znajdziecie na lokalnych stronach wybranych miast.

3. Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów to najnowsza powieść z uniwersum Bridgertonów. Premiera serialu odbyła się w ubiegły czwartek, a już jutro 9 maja do księgarnii w całej Polsce trafi książka o tym samym tytule.  

4. W zeszłą sobotę, 6 maja, odbyła się planowana od miesięcy koronacja króla Karola III. Z tej okazji każdy może napisać list do rodziny królewskiej. Więcej informacji znajdziesz w poradniku przygotowanym przez Marlenę @krolewskiswiat. Znajdziecie tam cały poradnik, co napisać i gdzie zaadresować.


Jest jakieś wydarzenie kulturalne którym chciał*byś się podzielić? Koniecznie daj znać!

Komentarze

INSTAGRAM