Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię Marta Łabęcka


Ten kto chociaż raz nie natrafił gdzieś w sieci na słynną serię Flaw(less). Jestem przekonana, że sama okładka rzuciła Wam się na tablicy. No i słynne Bestsellery Empiku 2022, gdzie jedna z książek została w kategorii young adult. Od dawna zbierałam się, aby poznać tę trylogię i w końcu miałam okazję.

Marta Łabęcka jest studentką filologii angielskiej na jednej z poznańskich uczelni. Kocha języki obce prawie tak bardzo, jak książki i swoje koty. Przygodę z pisaniem zaczęła podczas wakacji ― zajęła się nim dla zabicia czasu i od tamtej pory nie może (ani nie chce) przestać tworzyć. W przerwach między pisaniem i publikowaniem w internecie wymyśla kolejne historie, które podbiją serca czytelników. Flaw(less) jest jej debiutancką powieścią. (opis Lubimyczytac.pl)

OPIS WYDAWCY:
Dwoje licealistów z małego miasteczka nieopodal Londynu: Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase, chłopak, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest ideałem. Dom rodzinny Chase’a też trudno byłoby nazwać dobrym ― jego matka od zawsze więcej uwagi poświęcała narkotykom i alkoholowi niż synowi.
Josephine za chwilę wyjedzie na studia do Bostonu, by tam spełniać oczekiwania rodziny ― musi przecież być perfekcyjna. Chase… cóż, po prostu postara się nie wkroczyć na drogę, jaką od lat podąża jego matka.
Z pozoru tej dwójki nastolatków nie łączy nic poza miejscem zamieszkania i szkołą. A jednak mają ze sobą coś wspólnego. Oboje, każde na swój sposób, próbują sobie radzić z samotnością. Chowają się za maską obojętności, ukrywają przed światem swoje prawdziwe, wrażliwe oblicza. Trafiają na siebie przypadkiem, a rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają się przed sobą nawzajem, może nawet bardziej, niż by sobie życzyli. Czy to w ogóle ma sens, skoro Josie za moment zniknie ze świata Chase’a?


Po pierwsze muszę przyznać, że bardzo szybko wciągnęłam się w tę historię - nie dziwię się, że ta historia została tak dobrze i tak szeroko odebrana przez polskich czytelników. Historia - chociaż każdy z nas podejrzewa, że co do fabuły nie będzie ona zaskakująca. Ale za to emocje w niej zawarte - to już dla mnie był wyższy poziom.

Autorka przeprowadziła nas przez cały rollercoaster uczuć, odczuć Josephiny i Chese'a. Każde z nich tak bardzo różne. Pochodzą z różnych światów, ale to tylko pozór, bo wbrew wszystkiemu i wszystkim ich marzenia biegną w bardzo podobnym kierunku.

Josephine i maskę jaką wokół siebie stworzyła nie raz łamało mi serce. Jak bardzo momentami czułam się z nią bardzo blisko, bo kto z nas chociaż raz nie zakrył się pod "maską" pozorów. Mimo to, to naprawdę odważna, dzielna i niezwykle empatyczna dziewczyna.

Chase - chłopak z zupełnie innego świata niż Josephine. Zamknięty w bańce, bo tak nauczyło go życie, z którym przywykł aby radzić sobie sam i na swój własny sposób.

Zakończenie zdecydowanie rozbrajające na łopatki, łamiące serce. Na takie emocje nie byłam przygotowana. Myślę, że mało kto będzie.

Jeśli szukacie historię, w której zatopicie się bez reszty to Flaw(less) będzie idealną propozycją!

Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM