Jak naprawić swoje geny w cztery tygodnie Dr Ben Lynch

Ktoś by powiedział, że już z samym tytułem coś nie gra. Jednak nic bardziej mylnego! Doktor Ben Lynch na ponad trzystu stronach pokazuje, że z naszych genów możemy wyciągnąć to co najlepsze, wystarczy chcieć.

Dr Ben Lynch to osoba, która oprócz skończenia studiów na prestiżowych uczelniach, podróżowała po świecie w celu poszukiwania równowagi dla duszy i ciała. 

Po pierwsze tą publikacją pokazuje, a wręcz udowadnia, że choroby cywilizacyjne nie muszą być  naszym genetycznym fatum, a ponad to pokazuje, że nasza troska o własne geny może odmienić nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, na zawsze!

Osobiście rzadko sięgam po poradniki i dany temat musi mnie naprawdę zainteresować, abym podjęła się zagłębienia tego obszaru. W ostatnim czasie pandemii muszę przyznać, że temat zdrowia, tego jak utrzymać organizm w jak najlepszym zdrowiu (no i urodzie) na długie lata.

Przez ostatnio rok obejrzałam sporo webinariów, prelekcji online i potrzebowałam przede wszystkim usystematyzowania tej wiedzy, ale także dowiedzenia się tak naprawdę co odpowiada za moje nagłe obżarstwo albo dlaczego czasem nie potrafię zapanować nad swoim stresem, który także ma podłoże genetyczne (mam tu na myśli odporność na niego).

Lektura składa się z trzech głównych części i podrozdziałów, gdzie autor krok po kroku wprowadza nas w świat epigenetyki. W Polsce zdecydowanie jeszcze o wielu rzeczach nie mówiono, ani nie stosowano metod doktora, jednak myślę, że to kwestia czasu, nawet sam autor to przyznał :)

Dirty Genes to długa i czasem nawet żmudna lektura, jednak pełna konkretów, które mi pozwoliły lepiej zrozumieć swój organizm, to jak funkcjonują poszczególne komórki mojego ciała. Wcześniej moja wiedza była bardzo ogólna, wyniesiona z podstawowych lekcji biologii, naprawdę podstawowych. O genetyce uczymy się bardzo mało, a szkoda, bo w końcu to coś co nas dotyczy i z pewnością pozwoliłoby nie jednemu z nas lepiej zrozumieć swój organizm, odczytując różne sygnały.

Jak naprawić swoje geny w cztery tygodnie, jak i inne poradniki znajdziecie w mojej ulubionej księgarnii Taniaksiazka.pl, którą uwielbiam za niezwykle atrakcyjne ceny i ekspresowy czas wysyłki.

Komentarze

INSTAGRAM