Otwórz się na nowe!

Ostatni wpis, w którym opowiadałam Wam o obecnych czasach, które wbrew pozorom wcale nas nie ograniczają w kontekście nowych umiejętności i nie tylko, spotkał się z miłym przyjęciem, dlatego dzisiaj chciałabym go nieco rozwinąć :)

Słynny cytat Stephana Kinga mówi:

Z każdej sytuacji masz trzy wyjścia (...). Możesz postanowić coś zrobić, możesz postanowić nic nie robić... i możesz postanowić, że nic nie postanowisz.

Dla każdego z nas ostatni rok był pasmem zupełnie nowych doświadczeń, ale co za tym idzie także i nowych umiejętności, nowych sposobów radzenia sobie w nowych sytuacjach. Jednym słowem dużo nowego :)

Kilka dni temu jedna z popularnych rozpoznawalnych influencerek napisała, iż w życiu nie liczy się wykształcenie, ani ten słynny papierek, po który ludzie tak tłumnie wybierają się na studia, często niezwiązane ze swoją pracą, a umiejętności jakie możesz zdobyć i wykorzystywać w pracy dającej satysfakcje i pieniądze jednocześnie.

Po głębszym zastanowieniu jak najbardziej się z nią zgadzam. A powiem nawet więcej! 

To właśnie teraz, kiedy siedzimy w domu dzięki możliwością jaką daje nam dzisiejsza technologia możemy poznać siebie lepiej, próbować nowych rzeczy, które być może pozwolą nam odkryć siebie lepiej.

O kursach językowych, urodowych pisałam ostatnio. Co powiecie na rękodzieło?

Tworzenie własnej biżuterii dla siebie i bliskich, nawet nie zdajecie sobie sprawy jaka to fajna zabawa, której popularność w sieci wzrasta. Kto wie, czy z tak niewinnej pasji, nie rozwiniesz własnego biznesu?

A początki wcale nie brzmią źle. Wystarczy kilka półproduktów, które możesz łączyć i mieszać ze sobą w sposób, jaki tylko przyjdzie ci do głowy. Z racji obecnego zamknięcia wszelkich innych sklepów, niż te spożywcze, rzeczy możesz zakupić online, m.in na stronie 925.pl, gdzie znajdziesz wiele półproduktów.

Sam/a usiądź na chwilę i zastanów się jakiej pasji jeszcze nie zdążyłaś/eś odkryć, a jest ona do zrealizowania bez wychodzenia z domu. Może rozwiązanie przyjdzie szybciej niż myślisz?

Komentarze

 1. własna biżuteria to super pomysł, na to zawsze jest popyt!

  OdpowiedzUsuń
 2. ooo to bardzo ciekawe, chętnie się zastosowanie jakiej pasji nie odkryłam ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow trzeba przyznać, że nie próżnujesz w tym czasie! Jestem mega pod wrażeniem :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam tak dużo pomysłów na realizację siebie, na spenetrowanie dziedzin, w które dopiero wkraczam, że obawiam się, iż braknie mi życia na realizację wszystkiego. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rękodzieło ostatnio zyskuje na popularności. Nigdy nie próbowałam robić własnoręcznie biżuterii, ale kto wie, może spróbuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowe może okazać się fajną zabawą i pasają zawsze powtarzam to moim dzieciom, że nalezy próbowac nowych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rękodzieło jest coraz popularniejsze. I dobrze, trzeba się dzielić swoimi umiejętnościami i pasjami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio wróciłam do układania puzzli, wcześniej nie miałam na to samo. Bardzo ciekawy wpis, taki motywujący.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmm sama nie wiem ostatnio nie mam dla pasji czasu. Ale muszę to zmienić, bo czas tak szybko leci

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie już przytłacza to siedzenie w domu, a ciągłe gapienie się w telefon też nie jest dobre. I tak się właśnie zastanawiałam, że może to treści, które czytam nie są dobre i dlatego jestem tak znużona? Dzięki za fajny pomysł !

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że sytuacja jest na prawdę bardzo trudna dla wielu osób. Oczywiście, każdy szuka alternatyw i innych możliwości dla siebie. Jednak to nigdy nie przywróci nam normalności i dawnego życia.

  OdpowiedzUsuń
 12. To prawda obecna sytuacja nie jest lekka dla nikogo. Podziwiam ludzi, którzy chcą się rozwijać i tworzyć coś swojego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Rękodzieło to super sprawa! Sama tworzę obrazy na płótnach, wyszywam na ich różne obrazki. Uczę się również języka koreańskiego oraz historii tego kraju.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kiedyś chciałam robić biżuterię, ale doszłam do tego, że nie mam w sobie tyle cierpliwości. Może czas zacząć ją ćwiczyć?

  OdpowiedzUsuń
 15. To prawda, ten czas i cała pandemia to z jednej strony ciężka i nietypowa sytuacja ale z drugiej strony okazja do robienia rzeczy, na które nie miało się wcześniej czasu :) rozwijanie swoich zainteresowań to na pewno jedna z tych rzeczy, które lubię robić :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Free of women with madness doulahoustontx.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM