Anna Szczypczyńska ,,Gdzieś pomiędzy wierszami"

Czy wszystko rzeczywiście w życiu da się ogarnąć? Mówi się, że to my sami komplikujemy sobie życie. I choć czasem jest naprawdę ciężko, to trzeba wziąć się w garść, stanąć z podniesioną głową i patrząc na swoje odbicie w lustrze powiedzieć: Zawsze mogło być gorzej. 

A Ty na jakim etapie swojego życia jesteś? Cierpienie, kochanie, zrywanie, gojenie, a może szczęście, czy miłość? Nie ma to znaczenia, bo wcześniej czy później w twoim życiu pojawią się takie momenty zwątpienia. I choć nie raz pragnienia, potrzeby, myśli, emocje są odkładane na dalszy plan, one w końcu się ujawnią. Czemu o tym piszę? Bo właśnie dzięki książce Ani Szczypczyńskiej można zrozumieć, że każda z nas ma prawo do pokazania swoich emocji i do ich należytego przeżycia. 

Opis wydawcy: Stolica rozpalona letnim żarem. Kawa i wino wypijane ze znajomymi w modnych lokalach, delektowanie się kęsami wyszukanych potraw, wielkomiejski pęd, dalekie podróże, realizowanie swoich pasji i budowanie wymarzonych karier. A w samym centrum one –bohaterki, które na pierwszy rzut oka mają wszystko, a ich życia są idealne. Ale gdzieś pomiędzy wierszami chowają swoje najskrytsze pragnienia i lęki…

Lidia nie czuje dawnej bliskości z mężem od czasu poronienia. Jej serce zabije jednak mocniej, gdy po latach spotka na swojej drodze dawną miłość.

Majka przeżyła ból, którego nie życzy żadnej kobiecie. Może dlatego tak wiele czytelniczek zagląda na jej blog, bo wiedzą, że nareszcie ktoś je zrozumiał?

Iza ma szczęśliwą rodzinę, miłość, dom. Czy gdyby jednak jej życie było dla niej satysfakcjonujące, wymykałaby się co tydzień z mieszkania pod pretekstem zajęć jogi?

Powieść, która udowadnia, że często za perfekcyjnymi zdjęciami na Instagramie i stwarzaniem pozornie szczęśliwego obrazu samej siebie kryją się historie, które ciężko wypowiedzieć na głos. Historie, które łatwiej wyczytać między wierszami.

Lidka każdego dnia oddala się od męża, bo demony przeszłości nie dają o sobie zapomnieć.  W tym momencie w jej  na nowo pojawia się Wojtek- jej dawna miłość, która nigdy o sobie nie zapomniała, do której zawsze miała słabość. Czy warto budować nowy związek, oparty na zwykłym wspomnieniu? 

Majka kilka lat temu doświadczyła ogromnej straty. Ukojenie znajduje w pisaniu bloga, który staje się dla mniej pewnego rodzaju terapią. 

Iza natomiast raz w tygodniu wymyka się z domu, pod pretekstem zajęć jogi, by nie zwariować. Z zewnątrz szczęśliwa matka dwójki dzieci, kochająca żona, a co kryje się w jej duszy? Przekonaj się sama! 

Pani Ania porusza w książce “Gdzieś pomiędzy wierszami” zarówno trudne tematy jak i te budzące pozytywny odbiór z dobrą dawką humoru. Duży ukłon za poruszenie tematu poronień, o którym w Polsce wciąż zbyt mało się mówi. 

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Literackim 


PS. Ostatnio jakoś rozmarzyłyśmy się o takiej małej działce z niewielkim domkiem. Jednak taki, który nie byłby drogi, dla nas liczy się praktyczność. Po przejrzeniu różnych opcji stwierdziłyśmy, że najlepszym rozwiązaniem byłby kontener biurowy, na weekendowe wyjazdy sprawdzi się idealnie!

Komentarze

INSTAGRAM