Nie jesteś ty, co masz Peter Walsh

Przyznaję - mi też czasami trudno jest po prostu nie kupować rzeczy, które mi się podobają.  A jeszcze gorzej jest z przedmiotami, które już posiadam i muszę wyrzucić. I przed wielkim majówkowym sprzątaniem w ręce wpadła mi ta lektura. I tutaj jeszcze muszę zaznaczyć, że bardzo rzadko czytam poradniki. Przyznajcie sami, kto lubi, jak ktoś mu pisze co ma robić, stawia się w roli odpowiedniego autorytetu i próbuje poprzestawiać życie? No nikt!

Jednak Walsh naprawdę w przekonujący i prosty sposób pokazuje, że gromadzenie przedmiotów wcale nie jest dobre. Większość przedmiotów traci z czasem swoją użyteczność, ubrania zjadają mole lub stają się nie modne (nawet jeśli ona wraca, co ty i tak już tego nie włożysz), a Ty nie umiesz się połapać, co jest użyteczne, a co nie. 

I tutaj pojawia się pytanie: Dlaczego mamy problem z pozbywaniem się przedmiotów? A co kluczowe, co zrobić, by pożegnać się z nimi, odzyskując swoją życiową przestrzeń. Odpowiedzi na te pytania i wszelkie wskazówki jak zrobić to dobrze znajdziesz w książce Petera Walsh!

Opis wydawcy: W każdą sobotę ścierasz kurze z arsenału bibelotów, których nie masz serca wyrzucić?

Z twojej szafy wysypują się ubrania, a mimo to wciąż nie masz czego na siebie włożyć?

Masz w swoim domu pudło/szafkę/karton wstydu, w którym trzymasz rzeczy do przejrzenia?

Jeśli tak, czytaj dalej.

Jesteś w wieloletnim związku z wieloma przedmiotami. Zakończenie go nie przychodzi łatwo i wywołuje wiele głębokich emocji i wspomnień. Przyczyny tego rozstania mogą być różne: przeprowadzka, porządki po zmarłych bliskich, a być może też po prostu zwykła chęć "odgruzowania się" z posiadanych rzeczy, często odkładanych do ogarnięcia "na później".

Peter Walsh w swojej książce skupia się na emocjach, których przepracowanie przy pozbywaniu się rzeczy jest dużym wyzwaniem i niezwykle cennym doświadczeniem. W czuły i motywujący sposób tłumaczy, jak uporządkować swoją przestrzeń bez poczucia winy, za to z otwartością na nowe pozytywne przeżycia. Prowadząc cię przez proces redukcji posiadanych przedmiotów, pomaga zrozumieć, że nie jest tym, co masz, a tym, co czujesz.

Dla mnie ta książka to strzał w dziesiątkę. Nigdy bym nie powiedziała, że tak łatwo przyjdzie mi zapomnienie o niektórych przedmiotach, z którymi kiedyś nigdy bym się nie rozstała.

I co najważniejsze wcale nie kosztowało mnie to dużo wysiłku. Dobre nastawienie to już połowa sukcesu, a nie poddawanie się w tym całym procesie drugie! 

Nie jesteś tym, co masz, jak i inne bestsellery znajdziecie w mojej ulubionej księgarnii Taniaksiazka.pl, którą uwielbiam za niezwykle atrakcyjne ceny i ekspresowy czas wysyłki.


Komentarze

  1. Kreatywni podróżnicy są mile widziani na grupie: https://www.facebook.com/groups/264729708405263

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM