Dwa dni w Paryżu

Jak dobrze, że są książki i dzięki nich w tym zwariowanym czasie możemy pozwolić sobie na podróże - zarówno te duże jak i bliskie. Dzisiaj przenieśmy się więc do Francji, a dokładnie do miasta zakochanych!

Jojo Moyes to brytyjska autorką bestsellerów takich jak "Zanim się pojawiłeś", czy "Kiedy odszedłeś". Na co dzień oprócz pisania, pracowała kiedyś dziennikarka. Zanim zajęła się wyłącznie pisaniem, przez dziesięć lat pracowała "The Independent". Mieszka w Essex z mężem i trójką dzieci. Powieść "Zanim się pojawiłeś" sprzedano w ilości ponad pół miliona egzemplarzy i przetłumaczono na 31 języków.

OPIS: Paryż jest zawsze dobrym pomysłem, nawet jeśli nic nie idzie zgodnie z planem…

Zanim zdążyła się zastanowić, weszła do biura podróży i kupiła dwa bilety. To zupełnie nie w stylu Nell! Dwa dni w Paryżu, pierwsza szalona decyzja w jej życiu… Tylko że spełnia się najgorszy scenariusz i Nell zostaje sama w mieście zakochanych.

Ale przecież jest w Paryżu! Na tyle wielkim, żeby poczuć się wolną, i na tyle małym, żeby spotkać kogoś naprawdę wyjątkowego. Tylko tutaj można poczuć taki przypływ odwagi. Dać się zaprosić na drinka chłopakowi, który zachwycił się tym samym obrazem Fridy Kahlo. Zobaczyć wszystkie atrakcje Paryża w ciągu dwudziestominutowego rajdu na skuterze. Przeżyć najlepszą noc w swoim życiu.

I zamiast tworzyć kolejną listę za i przeciw, zapisać na czystej kartce tylko dwa słowa: Żyj chwilą.

RECENZJA:

Jak wiadomo Paryż to miasto miłości. Jednak muszę przyznać, że chyba jest to trochę przereklamowana teoria, która przeniosła się na tę książkę. Lubię twórczość pisarki i sam język, styl są nadal na swoim miejscu, ale czegoś mi tym razem zabrakło. Może dlatego, że za bardzo przywykłam do błyskotliwej Lousy Clark?

Nie wiem, ale mimo iż lubię czytać przewidywalne historie, to każde opowiadanie kończyło się jeszcze gorzej, niż jeżeli faktycznie można by przewidzieć.

Osobiście podobały mi się tylko dwa opowiadania, o dziwo to te dwa najdłuższe i z pewnością za jakiś czas sięgnę po nie ponownie. Czy po inne? Szczerze wątpię. W końcu jest tyle innych historii do poznania!

Dwa dni w Paryżu, jak i inne książki dla kobiet znajdziecie w mojej ulubionej księgarnii Taniaksiazka.pl, którą uwielbiam za niezwykle atrakcyjne ceny.

Komentarze

 1. Jakiś czas temu natknęłam się na tę książkę, ale jakoś się do niej, do tej pory nie zabrałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji czytać jeszcze książek tej autorki. Księgarnia internetowa Tania Książka też jest moją ulubioną. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie czytałam książek tej autorki. Ma świetne rekomendacje i dziewczyny ją bardzo chwalą z tego co widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że dla samego tytułu chętnie bym przeczytała, teraz podróż do Paryża wydaje się bardzo odległa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak uwielbiam książki Jojo Moyes tak za tym tytułem kompletnie mi nie po drodze. Wynudziłam się na nim strasznie i w połowie zostawiłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki tej autorki mam w planach, wszyscy polecają jej twórczość, muszę się przekonać, co jest w niej takiego wyjątkowego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta autorka ma sporo książek, o których słyszałam. Niestety do tej pory na nic się nie skusiłam, bo moja lista książek do przeczytania jest całkiem spora.

  OdpowiedzUsuń
 8. odwiedziła bym Paryż, ale nie ze względu na jego romantyczność, ale historię i kulturę. Sama książka nie do końca mnie przekonuje, ale wiem komu polecę :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako że mnie Paryż nie zachwycił jakoś mocno, nie czułam tam tej miłości, to chyba książka nie byłaby dla mnie. Nie lubię takie przesłodzonego romantycznego klimatu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiele dobrego słyszałem o książkach tej autorki, ale jakoś do tej pory nie udało mi się zdobyć ani jednego egzemplarza.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię książki tej autorki, więc poszukam w swojej bibliotece tego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM