Własny produkt internetowy

Wielu twórców, którzy działają w sieci tworzą coś własnego. I nie ma w tym zupełnie nic złego. Sama chciałbym w przyszłości stworzyć coś wartościowego, z czego inni czerpali by inspirację, wykorzystując je we własnej pracy. Na razie jednak zupełnie nie mam pojęcia, co mogłoby to być :P

Po pierwsze trzeba mieć pomysł na treść, bądź jakąś rzecz jaką można by stworzyć. Może to być poradnik, przewodnik, albo jakiś box. Dużo zależy od samego pomysłu i przy tworzeniu własnego produktu ma to kluczowe znaczenie.

Jeśli już mamy koncepcje, realizujemy plan tworząc swój unikatowy produkt. Dobra mamy go, i co dalej?

Teraz pozostaje wypuścić swój produkt w świat. I w tym momencie mamy dwie opcje. Od razu zaznaczę, że żadna z nich nie jest ani lepsza, ani gorsza. Obie są dobre, jednak każda niesie za sobą mocne i słabe strony.

W przypadku produktu, ebooka, bądź książki w wersji papierowej jaką chcesz wydać możesz spróbować zrobić to za pośrednictwem wydawnictwa. Wtedy to ona bierze na siebie korekty, dobór papiery, rozmiar, dosłownie wszystko. Jednak wiadomo wszystko ma swoją cenę i coraz częściej twórcy decydują się na założenie własnej działalności, gdzie sprzedają swoje produkty.

Dlaczego?

Ponieważ wtedy mają realny wpływ na to co się dzieje z ich dziełem od A do Z. I szczerze mówiąc myślę, że w przyszłości i ja zdecydowałabym się na taki krok, jeśli w ogóle kiedykolwiek on nastąpi.

Tworzenie sklepów internetowych to dość skomplikowana sprawa, więc jeśli zdecydowałabym się na ten krok to na pewno zleciałabym podpięcie sklepu do tego bloga. Nie próbowałabym sama, ponieważ w tej dziedzinie ekspertem nie jestem :) Na szczęście takie rzeczy oferuję firma afterweb.pl, którą serdecznie polecam!

A Wam marzy się stworzenie własnego produktu?

Komentarze

 1. też chyba zleciłabym to ekspertom, jednak zależałoby mi żeby sprzedać mój produkt jak najlepiej :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że sprzedaż swojego produktu jest ważna i trudna, więc pomoc specjalisty napewno jest dobrym wyborem

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że pomoc specjalisty jest tu nieoceniona :) Ja często mam pomysł, a ciężko z realizacją :)
  Chciałabym kiedyś stworzyć własny produkt :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym miała decydować się na taki krok to z pewnością skorzystałabym z pomocy specjalisty. Taka pomoc z pewnością by się przydała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Każda firma to wyzwanie. A przez Internet to napewno
  Ale to nie spróbuje ten nie wie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością i jeśli ktoś chce sprzedawać własne rzeczy o jest to rewelacyjny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie jest mieć coś swojego i na tym zarabiać. Ale trzeba mieć naprawdę dobry pomysł, by się wybić i by to wszystko okazało się sukcesem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio na jednej grupie widziałam ceny stworzenia takiego sklepu i przyznam szczerze, że moim zdaniem nijak ma się ta cena do potrzebnego czasu pracy, szczególnie włożonego w zbudowane prostej strony internetowej na takim gotowcu jak woocommerce czy prestashop.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dłuższego czasu zastanawiam się co można sprzedaż aby było oryginalne i miało branie, ale Internet jest tak przesycony towarami że naprawdę cena ogrywa w tym wszystkim dużą rolę :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Własny sklep to zawsze dobra opcja, ale koniecznie jego tworzenie ktoś musi nadzorować. Łatwo się wkopać w niepotrzebne problemy z płatnościami i RODO ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM