Każdy jest inny, nawet bliźniaczki!

Pewnie zastawiacie się czemu piszę ten post, skoro już sam tytuł jest dla każdego jasny i mogło by się wydawać, że zrozumiały. Jednak z bliźniakami tak do końca nie jest. Według statystyk, w Polsce rocznie rodzi się ponad 10 tysięcy bliźniąt. Mimo tego, dwójka prawie identycznych osób spotkanych na ulicy wciąż wzbudza emocje. 

Oczywiście większość komentarzy z jakimi mamy okazję się spotykać należy do tych raczej pozytywnych. Ludzie często uśmiechają się, gdy widzą jak jesteśmy tak samo ubrane. Jednak myślę, że ludzie nadal bardzo stereotypowo podchodzą do bliźniąt. Im jesteśmy starsze, tym bardziej zaczynamy to zauważać. 

Zauważyłyśmy, że dla niektórych Iga i Kamila są jak jedna osoba. Od razu chcę zaznaczyć, że nie wszyscy. Nasi przyjaciele i rodzina już dawno zauważyli, że pomimo spędzania ze sobą dużo czasu, bardzo się różnimy. Mamy wspólne pasje, tak jak na przykład pisanie bloga, ale lubimy poruszać zupełnie inne tematy. 

Większość jednak nadal traktuje nas jak jedność. Nie widzą, albo może nie chcą zauważyć, że jesteśmy inne. Często idą na skróty. Zadają nam pytania nie zwracając się do nas oddzielnie, tylko razem. Oczywiście czasami jest to normalne, jednak nie ukrywam, że czasami nas to po prostu drażni i sprawia przykrość. 
W gimnazjum zaczęłyśmy ubierać się inaczej. Nigdy nam nie przeszkadzały te same bluzki, spodnie, jednak wchodząc w nowe towarzystwo chciałyśmy zaznaczyć swoją indywidualność. Tym samym osoby zaczynały coraz częściej nas rozróżniać. 

Każdy na swój sposób podkreśla, pokazuje swoją indywidualność. Uwierzcie, że bliźniaczką naprawdę jest trudniej. Szczególnie jak znajomi zamiast pytać, czy będzie Iga, czy będzie Kamila wolą napisać, czy będą dzisiaj bliźniaczki? Dla nas nie zawsze oznacza, że jeśli ktoś się umówił ze mną, przyjdzie też Kamila. Sytuacji jest wiele, jedne śmieszne, drugie trochę żenujące. 

Dlatego pamiętajcie, że KAŻDY z nas jest inny, a jednocześnie wyjątkowy, wspaniały i może zdobyć świat! Dajcie się poznać i sami wyrabiajcie sobie opinię o spotykanych osobach. 


Miłego dnia! 💖

Komentarze

 1. Zawsze mnie dziwiło, że ludzie traktują bliźniaczki jak jedną osobę, nawet fakt identycznych ubranej uważam, że jest przegięty tak naprawdę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż :) Ciężko mi z tym polemizować, ale mam nadzieję, że zmienia się to po woli ;)

   Usuń
 2. Dokładnie, każdy z nas jest inny ma swoje potrzeby i ja doskonale Was rozumiem, na pewno wiele was łączy ale też trochę dzieli i tak będzie zawsze ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własnie tak :) Dzięki Inga za miłe słowa i buziaki dla Ciebie :)

   Usuń
 3. Dla mnie posiadanie bliźniaka jest niesamowicie fenomenalną i cudowną rzeczą. Zawsze zazdrościłam takim osobom choć w większości znam bliźniaki, które nie są identyczne. Pozdrowienia dla Ciebie i siostry.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi hi :) Posiadanie siostry bliźniaczki ma swoje plusy i minusy ;)

   Usuń
 4. Zawsze to bylo dla mnie smutne, ze blizniaki sa traktowane jak jednosc, nie dostrzegajac ich indywidualnosci. Powodzenia Dziewczyny, jestescie swietne, razem i osobno! ☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie Karolina :)
   Twoje słowa podniosły kąciki ust w górę ;)

   Usuń
 5. Również jesteśmy bliźniaczkami i rozumiemy Was w 100%! :) Tylko u nas jest ten problem, że rodzice traktują nas jak jedność. Jeśli jedna coś przeskrobie, to obie są winne :/ Czasem jest to trochę przykre, a czasem pomaga, bo ,,nie jest się w bagnie sama,, :) W gimnazjum również zaczęłyśmy się inaczej ubierać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba po prostu ten wiek :) Ale i tak jest chyba więcej plusów niż minusów ;)

   Usuń
 6. Mądrze napisane. Super artykuł. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy jest inny, nawet bliźniaczki - dokładnie tak :) Wasz przykład to potwierdza.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bliźniaki nie znaczy jedność 😉
  Mój ojciec ma brata bliźniaka 😁

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow! Nice photos dear and I love your blog~

  Would you like to support each other by follow GFC and G+?
  Let me know if you follow me and I will follow back asap!

  Xoxo,
  Erika

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam wielu bliźniaków (ani bliźniaczek) ale nigdy nie pomyślałabym, że są jak jedność i niczym się nie różnią. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. mam w rodzinie ki;lka par bliźnikaów i wszyscy się różnią i to bardzo

  OdpowiedzUsuń
 12. Z wyglądu podobne z serca inne, ale rozumieją się jak siostry.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dziewczyny każda z Was jest wyjątkowa i cudowna!
  Ludzie i tak pewnie będą Was mylić, ale gdzieś tam w głębi wiedzą, ze jesteście różne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy taką nadzieje, bo czasem kompletnie tego nie widać!

   Usuń
 14. Dokładnie wiem o czym piszesz, bo sama jestem z bliźniąt :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Każda z Was jest inna i myślę, że ja jako czytelnik najbardziej widzę to w waszych wpisach, każdy inny, ale wyjątkowy.

  OdpowiedzUsuń
 16. jak byłam mała to często płakałam bo chciałam mieć siostrę bliźniaczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Każdy jest wyjątkowy i piękny na swój sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Jesteście obie fanatyczne i nic dziwnego, że chcecie funkcjonować jako osobne jednostki. Coś o tym wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Kurcze, ale fajnie mieć bliźniaczkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem tak, czasem nie. Jednak i tak kochasz ją najbardziej na świecie!

   Usuń
 20. Dla mnie niesamowite jest, że dwie osoby mogą być do siebie z wyglądu tak bardzo podobne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A nas fascynuje to jak niezwykła wieź mogą razem stworzyć :)

   Usuń
 21. Z perspektywy czasu nie uważasz (uważacie?), że lepiej, gdy od początku ubiera się bliźniaki inaczej? Żeby od początku były traktowane jak DWIE OSOBY, a nie BLIŹNIAKI. Moja kuzynka ma trojaczki i od najmłodszych lat stawia na ich totalną indywidualność, nawet do grup w przedszkolu, a teraz klas poszli osobno. Są trochę podobni, ale to totalnie 3 inne osoby, inne charaktery, zainteresowania. Myślę, że taki podział na różne klasy, ubrania, znajomych dobrze im zrobi... Co o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że coś w tym jest. Jak każda sytuacja ma swoje plusy i minusy :)

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM