Przyjaźni mówię tak!

Przyjaźń poznaję po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć - Antoine de Saint Exupery.

Czy wiecie, że dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień PrzyjaźniWyobrażacie sobie życie bez przyjaciela? Ja osobiście nie. Przyjaciel to osoba, która niezależnie jak bardzo różni się od ciebie, zawsze trwa przy tobie w każdym momencie,  oraz jak nikt inny potrafi być szczery do bólu. 


Właśnie dlatego dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam dwie wspaniałe przyjaciółki- Kornelię i Izę <3 nbsp="" span="">To niezwykła więź, której nawet kilometry nie były w stanie rozdzielić. Dziewczyną bardzo dziękuje za tak ciepłe rozmowy :* Zapraszam

1. Jak zaczęła się Wasza przyjaźń? Nienawidziłyście się, czy może była to znajomość, która z czasem przerodziła się w przyjaźń?
Kornelia: Poznałyśmy się w pierwszej klasie liceum, obie dostałyśmy się do klasy, o takim samym profilu. Początkowo rozmawiałyśmy tylko na tematy związane ze szkołą, typu - „co jest zadane na jutro?, kiedy sprawdzian z matmy?” itp. lecz muszę przyznać, że podświadomie czułam, iż w przyszłości zaprzyjaźnię się z Izą. Powoli do tego zmierzałam. Pewnego razu poszłyśmy po zajęciach na kebaba jeszcze z jedną koleżanką i w sumie tak się zaczęła nasza przyjaźń. Pamiętam, że to było w grudniu.
Iza: Zaczęłyśmy nasza znajomość w sumie w pierwszej klasie liceum, ale na początku w życiu bym nie powiedziała ze będziemy się przyjaźnić. Pewnego dnia po szkole po prostu poszłyśmy sobie na jedzenie, obie miałyśmy czas do autobusu, więc w sumie stwierdziliśmy że czemu nie i od tamtego pamiętnego kebaba zaczyna się nasza historia.

2. Dzielą Was kilometry, jak udaje się Wam być wciąż tak blisko? Często tak spora odległość sprawia, że kontakt powoli zanika.
Kornelia: Od samego początku wiedziałam, że Iza chce wyjechać na studia za granicę. Często o tym wspominała. Kiedy przyszedł moment rekrutacji, miała wątpliwości, chciała się już wycofać, ale kazałam jej to wszystko przemyśleć i w ostateczności rekrutować, w końcu to było jej marzenie. Bałyśmy się, że kontakt może zaniknąć, ale tak się nie stało. Codziennie piszemy do siebie, rozmawiamy o wszystkim, Iza regularnie przyjeżdża do Polski, niedługo i ja zamierzam ją odwiedzić.
Iza: Rozmowy,rozmowy i jeszcze raz rozmowy. Można zauważyć, że rozmawiamy ze sobą baaardzo dużo, piszemy codzienne, wspólne plany na wakacje i fakt, że jest to prawdziwa przyjaźń sprawia, że dajemy radę pokonać ten dystans! 
3. Macie kompletnie różne zainteresowania. Kornelia interesuje się pracą z dziećmi, militaria, Iza natomiast lotnictwem. Zaszczepiacie się pajsami wzajemnie?
Kornelia: Nasze zainteresowanie nie są typowe, tak samo jak nasze osobowości. Planujemy w przyszłości jakoś połączyć nasze pasje i stworzyć coś fajnego, ale na razie nie mogę o tym mówić.
Iza: Pewnie ze tak! Swój pierwszy lot samolotem przeżyłam z Kornelia obok, a ja staram się jak mogę wspierać w wyborze pracy z dziećmi, konsultacje przy wyborach piosenek, bajek i zabaw dla podopiecznych to już standard 😎

4. Czego Waszym zdaniem potrzebuje znajomość, aby stać się przyjaźnią?
Kornelia: Przede wszystkim nadawania na tych samych falach. Ja i Iza rozumiemy się bez słów. Często mówimy, piszemy to samo w tym samym momencie, to jest niesamowite. Śmiejemy się i nawet płaczemy z tego samego. Niestety nie każda znajomość może się stać przyjaźnią, do tego potrzeba czegoś więcej i nie chodzi tutaj o zwykłą rozmowę, ale o rozmowę wraz ze wzajemnym zrozumieniem.
Iza: Z pewnością zaufania, bez tego nawet związku nie można stworzyć z co dopiero przyjaźni. I wsparcia drugiej osoby tez na pewno potrzeba żeby stworzyć przyjaźń nawet jeśli tym wsparciem będzie okrzyczenie tej drugiej 😝

5. Czym jest dla Was przyjaźń i co ją cementuje?
Kornelia: Według definicji przyjaźń określa się jako serdeczne stosunki oparte na wzajemnej życzliwości. Dla mnie ta definicja nie jest wystarczająca, by zdefiniować nią słowo przyjaźń. Przyjaciółką nie staje się ktoś z dnia na dzień, to długotrwały proces. Przyjaźń to przede wszystkim patrzenie w tym samym kierunku. Często można zobaczyć na memach, że kiedy obie kobiety nienawidzą tej samej osoby, to rodzi się między nimi przyjaźń, według mnie coś w tym jest, ponieważ zaczyna się rodzić pewna więź, która odpowiednio pielęgnowana może przeobrazić się w przyjaźń.
Iza: Przyjaźń jest jedna z najlepszych wartości na tym świecie! Moim zdaniem każdy potrzebuje przyjaciela w swoim życiu i jedna z lepszych sposobów na jej cementowanie jest stała rozmowa i kontakt 🤗


I takich przyjaźni życzę każdemu z Was. Trzymajcie się ciepło!

Komentarze

 1. Ciężko teraz o prawdziwą przyjaciółkę ...
  Przynajmniej u mnie 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem szukamy bratniej duszy całe życie, ale na pewno Ci się uda :)

   Usuń
 2. Piękny tekst a ile w nim prawdy ja moja przyjaciółkę poznałam w piaskownicy i przyjaźnimy się do dziś ❤️ Już ponad 20 lat

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjaźń święta sprawa, warto ją pielęgnować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, o każdą relację należny dbać, bo inaczej po prostu się rozpadnie :)

   Usuń
 4. Oo pierwszy lot samolotem razem :o Widać, że jesteście prawdziwymi przyjaciółkami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu fajnie mieć osobę, z którą przełamujesz lęki, myślę, że Wy dziewczyny już znalazłyście siebie :)

   Usuń
 5. przyjaźń trzeba pielęgnować aby przetrwała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja muszę przyznać, że co do przyjaźni jestem strasznie ostrożna. Mam kilka osób bliskich mojemu sercu, ale czy to jest przyjaźń. Ciężko mi powiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczne, ja mam to szczęście mieć przyjaciół i to cudowne uczucie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety odległość robi swoje. Przekonałam się o tym ja i moja najlepsza przyjaciółka, gdy ta wyprowadziła się do Anglii.Myslalam, że to nic nie zmieni. A jednak. Bardzo mi jej 😢😢😢

  OdpowiedzUsuń
 9. Różne oblicza przyjaźni, na różnych etapach życia. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Życzę Wam przyjaźni jeszcze wiele, wiele lat. Różnie w życiu bywa i z przyjaźnia tez.

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny wpis :) prawdziwa przyjaźń to jeden z największych skarbów tego świata :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Może i ja znajdę najlepsza przyjaciółkę w liceum, mam taka nadzieje ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Super wpis o prawdziwej przyjaźni :)

  OdpowiedzUsuń
 14. I taka przyjaźń to jest wielka sprawa! Życzę Wam, żeby trwała zawsze!

  OdpowiedzUsuń
 15. Oby trwała wiecznie . Cenie sobie przyjazn mam jedna najlepsza przyjacółke choc nie jest juz to przyjazn nad żcycie jak z lat młodzienczych nie ma dnia bysmy ze soba nie rozmawiały.

  OdpowiedzUsuń
 16. Życzę Wam, aby Wasza przyjaźń przetrwała lata :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękna przyjaźń. Życzę jej każdemu ;) chociaż wiem, że jest to trudne. Ja nigdy nie miałam takiej przyjaciółki od serca, ale kto wie ... może nie trafiłam jeszcze na osobę, która nadaje na tych samych falach :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie łatwo znaleźć taka przyjaźń! Gratki!

  OdpowiedzUsuń
 19. Wiele razy się zawiodłam i moim najlepszym przyjacielem jest mój narzeczony ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam kilka przyjaciółek. Każda jest inna. Jedna diametralnie różni się od drugiej, ale zawsze się dogadamy!

  OdpowiedzUsuń
 21. Żałuję, że z moją przyjaciółką mieszkamy daleko od siebie. Ale jak już się spotkamy togadamy do nocy jakby nic te kilometry miedzy nami nie zmieniły.

  OdpowiedzUsuń
 22. Niezależnie od relacji przyjaźń jest zawsze wartością najwyższą. Nauczyłam się, że kieruje się ona tylko jedną zasadą - być. Mimo wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 23. Mam kilka przyjaciółek i te przyjaźnie przetrwały kilka moich związków, dlatego uważam, że są najważniejsze na świecie :) również, tak jak u dziewczyn przetrwały próbę kilometrową, bo kilka lat mieszkałam zagranicą. Człowiek jest zwierzęciem stadnym, więc czułby się samotny :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Super pozytywne dziewczyny :) Oby takich przyjaźni było jak najwięcej.

  OdpowiedzUsuń
 25. Każdemu życzmy tak pięknej przyjaźni!

  OdpowiedzUsuń

 26. Zdecydowanie masz rację. Życzę Wam wspaniałych, wspólnych chwil!

  OdpowiedzUsuń
 27. Nothing in this world prepares you for that corpuschristihearingaids.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM