Przysięga. Hope Monika Skabara

Jedyne czego oczekiwała Hope po trudnych przejściach to żyć na własnych zasadach, tak aby być szczęśliwą. Brzmi banalnie, prawda? Jakież to życie potrafi być przewrotne i utrudnić je w najmniej oczekiwanym momencie. A Monika Skabara potrafi namieszać, oj potrafi!

Monika Skabara urodziła się w latach 80. w Lidzbarku Warmińskim i to tam spędziła swoje dzieciństwo i młodzieżowe lata. Tam zaczęła swoją przygodę ze sportem w Lidzbarskim Klubie Karate Kyokushin. W pogoni za miłością wyprowadziła się do Bartoszyc i tam osiadła z mężem na dziewięć lat. Od pięciu lat mieszka w swoim wymarzonym domku na wsi w okolicy Bartoszyc. Od zawsze kochała Warmię i Mazury. Tu jest jej dom i miejsce na ziemi. Tu znalazła miłość, tu urodziły się jej dzieci, tu poznała wspaniałych przyjaciół.

OPIS WYDAWCY:
Nic nie daje więcej siły do walki niż miłość

Hope sądziła, że odnalazła sens życia w Pilot Point. Powróciła do jedynego miejsca, w którym czuła się bezpieczna w dzieciństwie, poznała nowych przyjaciół, a dzięki Jaxowi znów otworzyła się na uczucia. Niewiele później jej świat znów obrócił się jednak w gruzy. Czy po kolejnym ciosie od losu uda jej się podnieść na nogi?

Załamana Hope trafia do ośrodka odwykowego, przez co grozi jej ubezwłasnowolnienie ze strony jej apodyktycznego ojca. Ale mieszkańcy Pilot Point, których życie odważnie zmieniła, nie zamierzają bezczynnie pozwolić, by Hope stała się krzywda. Kobieta może więc liczyć na wsparcie Hattie, Skulla i jego motocyklowego gangu. Aby jej pomóc, nie cofną się przed wprowadzeniem w życie nawet najbardziej szalonego planu…

Tymczasem Jax zmaga się z własną walką. Zmuszony do zachowania w sekrecie prawdy o swojej córce, bezskutecznie próbuje zapomnieć o kobiecie, z którą pragnął dzielić życie. Żadne z nich nie potrafi wymazać z serca drugiego, jednak aby być razem, musieliby stoczyć kolejną walkę z przeciwnościami losu. Czy po wszystkim, co ich spotkało, znajdą w sobie na to siłę?

Z pozoru wydaje się to tak niewiele, bo w końcu miała w sobie ogromną siłę i pieniądze, które z pewnością bywają pomocne. A jednak pochłonęła ją straszna choroba, która zawsze atakuje po cichu - depresja. Zatapia się we własnym świecie, pełnym czarnych myśli, używek. I wtedy pomocną dłoń wyciągają do niej przyjaciele z Pilot Point.

Szczerze mówiąc po pierwszym tomie, który bardzo mi się spodbał i skradł moje serce od pierwszych stron, po cichu liczyłam, że w dalszej części autorka oszczędzi cierpień w szczególności głównej bohaterce i jako czytelniczka dostanę wymarzoną szczęśliwa historię w sielskim domu.

Jak bardzo się pomyliłam...

Pod względem ilości złych zdarzeń ta część z pewnością przebija pierwszą. Gdyby nie wstęp autorki, byłabym bardziej stronnicza :P Dlatego faktycznie już na początku wykasowałam z moich myśli wszelkie oczekiwania co do kontynuacji.

Bardzo podobała mi się kreacja bohaterów, nawet tych drugoplanowych - o każdym dowiadujemy się czegoś na tyle, że nie są tylko przecinkiem, a spójnie tworzą świat Hope.

O ile w pierwszej części Skull nie dał się poznać, skrywając się za maską, o tyle w drugiej nie skradł mojego serce na całego. Pomógł Hope w walce z ciężką chorobą, uwolnił od despotycznego ojca i po prostu był, kiedy kobieta go potrzebowała.

Cieszyłam się, że nie zabrakło także Hattie, całego gangu motocyklowego, Maggie, a nawet Iana. Zakończenie było takie, jakie sobie wyobrażałam jeszcze przed wymazaniem wszelkich oczekiwań :P

Każdemu życzę takiego przyjaciela jak Skull, naprawdę! I w ogóle żebyście znaleźli na ziemi takiego Pilot Point.

Przysięga. Hope, jak i inne książki erotyczne znajdziecie w mojej ulubionej księgarni internetowej Taniaksiazka.pl, którą uwielbiam za atrakcyjne ceny i szybkie realizację.

Komentarze

INSTAGRAM