Najlepsze polskie komedie, które musisz obejrzeć!

Dobra komedia powinna przede wszystkim bawić do łez i pozostać w naszej pamięci przez dłuższy czas. Mówiąc szczerze to grzech, że tak często sięgamy po typowo amerykańskie komedie, a zapominamy o naszym polskim podwórku filmowym. Oto kilka polskich komedii, które mogą być idealnym sposobem na spędzenie miłego czasu z filmem.

"Nie lubię poniedziałku" (1971) - kultowa komedia z lat 70-tych, która opowiada historie kilku osób, borykających się z przeciwnościami losu w feralny poniedziałek.

"Kogel-mogel" (1988) - klasyczna komedia o dziewczynie, która dostaje się na studia i ucieka z domu do Warszawy, gdzie znajduje pracę jako niania małego Piotrusia.

"Chłopaki nie płaczą" (2000) - zabawna opowieść o grupie trzydziestolatków, którzy tworzą twoje miejsce w życiu.

"Kariera Nikodema Dyzmy" (1956) - klasyka polskiej komedii, opowiadająca o niesamowitej karierze mężczyzny i jego wejściu do śmietanki towarzyskiej. 

"Vabank" (1981) - znakomita komedia kryminalna o grupie oszustów, którzy planują skok na bank.

"Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" (1978) - Liczący na karierę dyrektor z pomocą swojego kolegi usiłuje udowodnić żonie zdradę, aby zyskać pretekst do rozwodu.

"Wyjście awaryjne" (1982) - Córka naczelniczki gminy zachodzi w ciążę. Obawiając się utraty autorytetu, rodzina poszukuje kandydata na męża.

Mam nadzieję, że te propozycje przypadną Wam do gustu i spędzicie miło czas oglądając polskie komedie!

Komentarze

  1. Nie jestem zbyt wielka fanka komedii, mało rzeczy mnie naprawde bawi. Polskie komedie tez niezbyt mi podchodzą. Wyjątkiem byla "kolysanka" fenomenalna ♡♡

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdy z tych filmów oglądałam. Bardzo fajne zestawienie, chociaż jeszcze kilka pozycji bym tutaj dodała... :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystkie oglądałam, ale brakuje mi tutaj jeszcze kilku tytułów ;) Z pewnością brakuje mi tu Poranku Kojota i Dnia Swira. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM