Only mostly devastated. Prawie w totalnej rozsypce - Sophie Gonzales

W tym roku postanowiłam wrócić do książek bardziej młodzieżowych - o ile na początku trafiałam na historię, w których moje zażenowanie sięgało zenitu, to kiedy odkryłam pierwszą książkę Sophie Gonzales "Perfect on paper" na nowo zakochałam się w ty gatunku!

Sophie Gonzales – urodziła się i wychowała w Whyalla w Południowej Australii. Obecnie mieszka w Melbourne. Uwielbia muzykę punk i falbaniaste różowe spódnice. Pisze od piątego roku życia. To mama pomogła jej w dzieciństwie napisać na maszynie jedną z historii, którą Sophie wymyśliła w wannie. Różnice artystyczne pojawiły się, kiedy dziewczynka nalegała, aby wszyscy zginęli na końcu, a jej mama wolała, żeby bohaterowie poszli na koktajl mleczny. Od tego czasu kończy swoje powieści samodzielnie.

OPIS WYDAWCY:

Czasem miłość zostawia nas… prawie w totalnej rozsypce.
Will to wymarzony chłopak – jest życzliwy, nie wstydzi się swoich uczuć, można z nim rozmawiać godzinami. Ale właśnie wtedy, gdy Ollie myśli, że odnalazł swój ideał, wakacje się kończą, a Will przestaje odpisywać.

Gdy Ollie przenosi się do nowej szkoły, zaczynają się problemy. Odkrywa, że chłopak, którego poznał latem, nie jest tym samym, który uczęszcza do Collinswood High. Jednak nie ma zamiaru tęsknić za kimś, kto najwyraźniej nie jest gotowy na związek. Ani za kimś, kto nawet w jednym procencie nie przypomina osoby, która go zauroczyła. Ale potem Will zaczyna pojawiać się w każdej dziedzinie jego życia.

Ollie musiałby być naiwny, żeby znów oddać mu swoje serce, które ostatnim razem zostało zdeptane i poobijane.

Prawda?

Jakże przy doborze odpowiednich słów, wejścia w głąb bohatera, a nie tylko powierzchowne ocenianie (własnych postaci nota bene) można stworzyć ciekawą historią - pełną pierwszych zauroczeń, problemów "dorosłych", prawdziwych przyjaźni i wsparcia.

Will i Olie to tak dwoje różnych chłopaków, że do końca nie potrafiłam obstawić jak skończy się ich historia. Oboje są tak różni - każdy inaczej wyraża siebie, ma zupełnie inne relacje z bliskimi, wyraża siebie także na inne sposoby.

Dzięki autorce na nowo odkryłam bardzo ważną rzecz, o której tak często zapominamy w dorosłym życiu - jak wzajemne zrozumienie, empatia i przede wszystkim rozmowa są kluczem do zbudowania dobrej relacji pomiędzy dwojgiem ludzi.

I takich książek naprawdę brakowało na rynku wydawniczym, kiedy to ja byłam nastolatką. Tego typu pozycję mogliśmy znaleźć jedynie na Wattpadzie i tego typu forach. Cieszę się, że przez te lata jednak rynek dojrzewa, zmienia się i otwiera na nowe.

Only mostly devastated jak i inne książki dla młodzieży znajdziecie w naszej ukochanej księgarni Taniaksiazka.pl, którą niezmienne od lat uwielbiamy za korzystanie ceny i przede wszystkim za błyskawiczne dostawy.

PS Jeśli szukacie kompleksowej pomocy usług księgowych, która pomoże z każdym problemem i odnajdzie się w każdej awarii to serdecznie polecam outsourcing księgowy

Komentarze

 1. Brzmi świetnie. Mogłabym ją przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam okazję poznać ten tytuł i uważam, że trudny temat jest w niej podany w bardzo przystępnej formie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie tak dawno czytałam książkę młodzieżowa jednak stwierdziłam że to już nie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. niby młodzieżóka ale sama chętnie bym ją sobie przeczytała :)
  może się uda
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 5. Też zauważyłam, że ne wszystkie młodzieżówki mi podchodzą, ale nadal trafiam na te warte uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czasem lubię przeczytać coś młodzieżowego, zawsze bratowa mnie pyta czy mam coś do polecenia, bo ich córa dorasta i chciałaby coś fajnego kupić. Polecę jej tą książkę, myślę że młodej się spodoba ta historia. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM