Co podarować dziecku z okazji zbliżającej się Gwiazdki?

Dacie wiarę, że już za dziesięć dni czas wokół magicznie zatrzyma się w miejscu, a my zasiądziemy z naszymi bliskimi, którzy często pokonują setki kilometrów, aby być z nami przy świątecznym stole. No a jak święta to oczywiście prezenty!

To już chyba taka tradycja, że zawsze dajemy bliskim chociażby jakiś drobiazg - tak, aby pokazać, że osoby są dla nas ważne - w końcu czyż nie gestami najłatwiej nam to okazać?

I jak jeszcze bardziej wskrzesić wśród dzieci tę radość, energię świąt jak nie poprzez przygotowania świąteczne, magiczne odliczanie dni w kalendarzu i w końcu ten czas, kiedy pod choinką mnóstwo prezentów, które wywołają nie jeden uśmiech!

W dzisiejszych czasach, gdzie wszystko jest na wyciagnięcie ręki wbrew pozorom trudno znaleźć coś idealnego, czegoś, przez co w głowie nie będzie kołatała nam się myśl, a co jeśli mu się nie spodoba? 

Dzięki Bogu za listy do Mikołaja pisane przez najmłodszych!

Jeśli jednak notka w jakiś dziwny, metafizyczny zaginie?

Wtedy ratunkiem okazać się mogą tzw. prezentowniki!

Co ja kupiłabym małemu miluśińskiemu?

Mój wybór padłby na kilka kategorii, które myślę, że zawsze się sprawdzą!

1. Klocki lego Marvel - bo kto z nas nie lubi tworzyć z elementów różnych postaci, budynków?

2. Zabawa w dom - drewniana kuchnia, gdzie małe dziecko naśladuje dorosłych - no kto z nas będąc dzieckiem tego nie robił?

3. Pluszaki - to zawsze miły gest, a przytulanka tak często potrafi poprawić humor, być wsparciem w trudnych chwilach, dodawać otuchy <3

4. Książki - od najmłodszych lat dawajmy dzieciom możliwość poznawania świata w ten piękny sposób, w końcu nic tak nie relaksuje jak dobra lektura!

A co jest Waszym pewniakiem prezentowym dla najmłodszych?

Komentarze

INSTAGRAM