Potyczki w raju Angie Hockman

Kto jest tu już trochę na tym profilu wie, że nie jestem wielką fanką lata - nie lubię się opalać, nie znoszę upałów i innych takich, ale za to kocham książki z latem w tle! Nie mam pojęcia jak autorzy tak pięknie potrafią opisać lato - te rajskie wycieczki, rejsy po wodzie, że aż chce się tam być i przenieść tuż obok bohaterów i przeżywać z nimi te wszystkie przygody pełne magii.

Angie Hockman jest laureatką nagrody RWA Golden Heart Award®. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w prawie, edukację i ekoturystykę, obecnie zajęła się pisaniem romantycznych historii,. Poza pracą uwielbia spędzać czas z rodziną na świeżym powietrzu. Mieszka w północno-wschodnim Ohio ze swoim mężem, małym synem, słodką starszą kotką i upartym golden retrieverem.

OPIS WYDAWCY:

Dwoje wrogów.
Jeden awans.
Czy będą zdolni oprzeć się miłości w raju?

Henley Evans, kierowniczka działu marketingu, rzadko ma czas dla siebie, o rodzinie, przyjaciołach czy facetach nie wspominając. Jednak poświęcenie wydaje się tego warte, kiedy pojawia się możliwość awansu. Szkoda tylko, że Graeme Crawford-Collins, pracujący zdalnie kierownik działu social mediów (a zarazem zmora jej życia), również interesuje się tym stanowiskiem.
Choć nie poznali się osobiście, ich potyczki na maile są znane w całym biurze.

Zadanie #1: Zaproponować projekt zwiększenia sprzedaży rejsów na Galapagos.

Haczyk? Wspólna delegacja…
Gdy spotykają się na pokładzie statku, Henley odkrywa, że Graeme jest inny, niż zakładała. A granica między niechęcią a sympatią wydaje się cieńsza niż pocztówka.
W obliczu zawodowych marzeń i nowych uczuć dla rywala Henley zaczyna kwestionować swoje życiowe decyzje. Bo czy nieustanna praca ma sens, jeśli nie masz czasu na radość?

Ambitna Henley Evans, która ciężko pracuję, aby utrzymać siebie, spłacić kredyt studencki i jeszcze przy tym nadal się uczy. Przypomnę, że to wszystko przy pracy zdecydowanie ponad normę. Czy ten pęd nie brzmi dla Was znajomo? Bo dla mnie bardzo.

Młoda dziewczyna, która robi wszystko - pracuję jak przysłowiowy wół, doszkala się w swojej profesji, robi liczne kursy i zaoczne szkoły, a tu jeszcze trzeba ogarnąć codzienne życie. Od pierwszych stron bardzo poczułam się blisko Henley.

I cyk - dostaję szansę na awans. Oczywiście nie jest łatwo, dziewczyna wyrusza na przymusową podróż i przy okazji poznaje swojego rywala o tenże awans - Graema Crawford-Collinsa.

W firmie tylko o nim słyszeli, ale nikt nawet nie widział go na żywo. Nastawiona na jeden cel Henley od razu jest do niego źle nastawiona. Wyczuwa w nim rywala...

Och! Ta historia, chodź od początku możemy przewidzieć, co stanie się z bohaterami na końcu, to oprócz takiego lekkiego romansu enemies to lovers, dostajemy też coś pomiędzy - nie tylko emocje związane z rodzącym się uczuciem. Ale także walkę o ekologię, wprowadzenie wątku ekoturystyki, oprócz tego, ze popieram go w realnym świecie, to fajnie właśnie, że możemy poczytać o nim tak pomiędzy wierszami, co nie powiem - mnie skłoniło do refleksji.

Nie zabrakło także dużej dawki dobrego humoru - Graem i jego poczucie, a wręcz wyczucie żartu naprawdę sprawiały, że nie raz miałam rogala na twarzy :)

Potyczki w raju to idealna propozycja na końcówkę lata! Tę książkę, jak i inne romanse znajdziecie w internetowej księgarni Taniaksiążka.pl, która zdecydowanie oferuje najlepsze ceny i szybki czas realizacji.

PS Jeżeli szukacie idealnego kobiecego prezentu na zbliżającą się inaugurację roku szkolnego to z pewnością będzie to łańcuszek srebrny damski - to piękna pamiątka na lata!

Komentarze

  1. Ale to była fajna historia! Zabawna, urocza, gorąca, a do tego mądra i niosąca ze sobą coś więcej niż jedynie kilkugodzinną rozrywkę. Autorka zabiera nas w rejs, podczas którego nie tylko mamy okazję śledzić tytułowe potyczki głównych bohaterów, ale także daje nam możliwość rozkoszowania się pięknem lokalnego krajobrazu. Oczami wyobraźni widzimy te malownicze miejsca i z tęsknotą w głosie wzdychamy z żalu, że nie możemy się tam teleportować choćby od razu. Hockman w swojej powieści porusza nie tylko wątek zawodowej rywalizacji, ale także ten dotyczący ekologii i ratowania zagrożonych gatunków przed wyginięciem. Uświadamia, że jako turyści możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wypoczynek z działalnością charytatywną na rzecz lokalnej flory i fauny.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM