Jak przygotować się na nowego członka rodziny?

Pojawienie się nowego członka rodzina zawsze budzi pewnego rodzaju niepokój, niepewności, lęk. W końcu to nie lada wydarzenie - i niezależnie jak do tego tematu podejdzie dana rodzina, to na ona ogromne skutki wybiegające w przyszłość, które z pewnością rzutują na przyszłości.

Wyobraźcie sobie, że ni stąd, ni zowąd pojawia się w naszym otoczeniu nowa postać, niby niezauważalna, a jednak każdy dostrzega jej obecność...

Nagle bliskie przez nas osoby, stają się bardziej wrażliwe na tematy związane z zwierzętami, ich ochroną, a szczególne nie sa obojętne na los bezbronnych czworonogów - piesków.

Często decyzja o adopcjo psa jest głęboko przemyślana - całą rodzina myśli nad korzyściami, ale i także pewnymi negatywami związanymi z posiadania czworonoga. I w tej decyzji oczywiście nie ma żadnej nuty negatywnych emocji - decyzja o wzięcia do siebie nowego członka rodziny w postaci psa, wg mnie powinna być zawsze kilkadziesiąt razy przemyślana.

Na szczęście nie poznałam jeszcze na swojej drodze rodzinki, która nie była gotowa przyjąć pod swój dach futrzanego misiaka, który tylko czekał, aż ktoś pokocha go miłością bezgraniczną oraz bezwarunkową.

I naprawdę uważam, że decyzja o przyjęciu nowego członka rodziny powinna być przemyślana przez wszystkich jej najbliższych członków - dosłownie - nie zapominajmy, że oprócz nieuchronną koniecznością zmiany w postaci "obowiązkowych wyjść" na spacer, karmienia, wiążę się to także z zapewnieniem mu swojego czasu, morza cierpliwości, ale także odpowiedniego sprzętu.

Jeśli chcemy, aby nasz czworonóg był wiernym i oddanym psem z pewnością musimy zadbać o jego dobre wychowanie, ale także sprzęt, który mu to zapewni. Podstawową rzeczą będzie zapewnienie  smycz treningowa dla psa, która stanowi dobry początek drogi pełnej miłości na relacji człowiek - pies <3

Komentarze

INSTAGRAM