Bolonia na weekend

Włochy to zdecydowanie jest to! Ileż pięknych zakątków skrywa. Mam nadzieję, że jeszcze uda nam się znaleźć ofertę na nasz studencki budżet i zwiedzimy kolejne zakamarki tego pięknego kraju! Dzisiaj zabieramy Was na krótki spacer po Bolonii, która absolutnie zachwyciła nas swoim klimatem!

Jak już wspomniałam w mediach społecznościowych udało nam się znaleźć dość tanie loty i dzięki temu na weekend z hakiem poleciałyśmy w pięcioosobowej ekipie do stolicy regionu Emilia Romania.

Co warto zobaczyć w Bolonii?

Według mnie, aby poczuć klimat tego miasta warto na początek bez zbędnych przewodników, czy mapy pobłądzić po nim, chodząc wyłącznie pod portykami! Dla nas to było niesamowite doświadczenie. Bolonia słynie z nich i podobno ich łączna długość wynosi czterdzieści kilometrów. Zbudowano je po przez konieczność pomieszczenia zjeżdżających się studentów (To właśnie w Bolonii założono jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie Zachodniej). Tak więc dobudowywano pokoje od strony ulicy, nie zabierając tym samym chodników. Niektóre zdobienia na sufitach robią niesamowite wrażenie!

Serce miasta, a więc plac Piazza Maggiore, gdzie na środku stoi pomnik Neptuna, przypominający ten gdański. Tutaj też zachwyci nas przepych tego miejsca - ono po prostu tętni życiem! Tuż obok fontanny znajduje się źródło wody pitnej - jednej z lepszych jaką piłyśmy!

Oprócz tego, że jest to miasta typowo studenckie, znajdziemy tu wiele pięknych obiektów sakralnych - bazylikę św. Petroniusza (totalny architektoniczny misz masz), kościół świętego Stefana, czy Sanktuarium Maria della Vita, gdzie zobaczyć można siedem poruszających rzeźb związanych ze śmiercią Chrystusa.

Nie można też nie wspomnieć o ulicy złudnie przypominającą Wenecję - Canale di Remo, śliczne widoki <3

Po Bolonii można poruszać się zarówno pieszo - wszędzie spacerkiem jest maksymalnie 20 minut, jak i rowerami - ich trasy rowerowe są tu bardzo dobrze rozbudowane.

Włochy można także zwiedzić z ITAKĄ, to cudowny kraj, do którego w najbliższym czasie, o ile sytuacja i finanse pozwolą, wrócimy. Zdecydowanie mamy tam jeszcze sporo do odkrycia!

Komentarze

 1. Wspaniałe miejsce! Na pewno warte odwiedzenia. Może kiedyś się tam wybiorę wraz z rodziną ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe miejsce, ale i sposób w jaki je przedstawiacie robi wrażenie. Chętnie bym odwiedziła te tereny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka miast i regioniw we wloszech odwiedziłam, ale Bolonii jeszcze nie, zapisuje na liscie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Włochy mam w podróżniczych planach. Mam nadzieję, że uda mi się tam dotrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie byłam we Włoszech, ale jeśli będę mieć taką okazję to z przyjemnością skorzystam

  OdpowiedzUsuń
 6. Byłam we Włoszech jednak nigdy nie odwiedziłam Bolonii. A żałuje bo teraz widzę, że to naprawdę piękne miasto z cudowną architekturą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie byłam we Włoszech. Moja mama opowiadałą mi jedynie jak tam jest pięknie i chcę koniecznie odwiedzić ten kraj.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zazdroszczę tego, ze miałaś możliwość zobaczyć te miejsca na żywo. Piękne, klimatyczne, nastrojowe i takie ponadczasowe :). Sama planuje je kiedyś odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 9. miałam okazję odwiedzić Bolonię, ale byłam wtedy bardzo mała, także z chęcią ożywię moje wspomnienia :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale piękne miejsce. Chciałabym tam kiedyś pojechać i je zobaczyć :) Może mi się kiedyś uda?

  OdpowiedzUsuń
 11. Italia to piękny kraj. Ja mógłbym co roku tam jeździć :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ładne zdjęcia! Chciałabym móc polecieć do tego pięknego kraju! I porobić mnóstwo pamiątkowych zdjęć!

  OdpowiedzUsuń
 13. I don't wanna live forever, 'cause I know I'll be living in vain doulamilwaukee.com

  OdpowiedzUsuń
 14. And they said "There goes the last great American dynasty" [URL="https://guitarlessonsorlando.com"]guitar lessons orlando[/URL]

  OdpowiedzUsuń
 15. And they said "There goes the last great American dynasty" guitar lessons orlando

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM