Niegrzeczna miłość

Czy Wam ten marzec też tak szybko leci? Mnie osobiście bardzo, a szczególnie odkąd pomieszkuję nad Bałtykiem. Studia, praca, spacery no i książki- głównie tak wyglądają ostatnio moje dni. Dzisiaj mam dla Ciebie drogi czytelniku książkę, po którą z pewnością sięgnie nie jeden antyczytelnik, zapewniam! 

Zbiory opowiadań mają to do siebie, że nie trzeba czytać wszystkich za jednym zamachem i dlatego bardzo je lubię. I jestem pewna, że i dlatego polubi je każdy, kto nie przepada za czytaniem całych, grubych i opasłych książek. W opowiadaniach zawsze możesz sobie wybrać i przeczytać te, które podpasują ci opisem, tytułem, czy akurat autorem, którego twórczość cenisz. W przypadku tego typu książek wybór zawsze należy do ciebie.

Niegrzeczna miłość to zbiór 10 opowiadań, których akcja dzieje się w realiach walentynkowych. Z niektórymi autorami miałam styczność pierwszy raz i naprawdę byłam pod wrażeniem ich języka i subtelności. 

Z założenia od opowiadań erotycznych oczekuję zmysłowości i miejsca dla wyobraźni. Jakiś czas temu u Lady Margot była rozmowa na ten temat (nie tylko u Niej, ale głównie). Dyskusja opierała się na książce jednego autora (nie chcę tu nikogo oczerniać, więc tytuł pozostanie tajemnicą), gdzie wszelkie sceny seksu według mnie przedstawiał w tak brutalny i agresywny sposób, że nie mam pojęcia jak ta książka mogła zostać wydana. Naprawdę...

W końcu książki są po to, aby rozbudzić naszą wyobraźnie, a nie w ordynarny sposób opisywać wszystko w tak otwarty sposób. Oczywiście to moja opinie i nie musicie się z nią zgadzać. 

Jeśli chodzi o opowiadania to podobało mi się przełamanie w nich tematu tabu jakim jest seks. Został on przedstawiony jako coś ludzkiego i naturalnego, co jest ogromnym plusem tej pozycji i nadal w świecie wydawniczym tego brakuje.  

Opowiadaniami, które ja osobiście polecam to na pewno to od Pani Ludki Skrzydlewskiej pt. "Gdy opadną maski". To moja pierwsza styczność z autorką, ale na pewno nie ostatnia. Merytoryka i akcja jak najbardziej na plus. Ponad to bardzo podobało mi się także opowiadanie Agaty Czykierdy - Grabowskiej "Duch minionych Walentynek" - opowiadanie z przesłaniem, chyba jako jedyne z tych wszystkich <3

Niestety nie we wszystkich opowiadaniach można było odnaleźć to coś, a wręcz przeciwnie- było opisane trochę przesadnie i na wyrost. Ostatecznie polecam opowiadania, dobre argumenty, zarówno za, jak i przeciw macie rozpisane powyżej.

Niegrzeczna miłość, jak i inne książki dla kobiet znajdziecie w mojej ulubionej księgarnii Taniaksiazka.pl, którą uwielbiam za niezwykle atrakcyjne ceny.


PS. Jak wiecie prowadzimy bloga od dobrych kilku lat. Z pewnością nie osiągnęłybyśmy takiego sukcecu gdyby nie Wy za co serdecznie dziękujemy. Napłynęło Was tu więcej, m,in. poprzez skuteczne pozycjonowanie stron :)

Komentarze

 1. Przypomniało mi się jak studiowałem, też pracowałem i byłem wolontariuszem.
  Fajnie tak wrócić wspomnieniami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest tyle książek, które chciałąbym przeczytać. A brakuje na nie czasu

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tę książkę, bardzo podobało mi się opowiadanie "Duch minionych Walentynek", a także "Gdy opadną maski". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbiór opowiadań to ciekawa odskocznie od powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu kupić sobie tę książkę bo słyszałam, że jest naprawdę świetna 😊❤️

  OdpowiedzUsuń
 6. Tematyka niegrzecznej miłości niekoniecznie mnie przyciąga. :) A marzec faktycznie przemyka mi w błyskawicznym tempie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tej Antologii, jednak ja nie jestem fanką opowiadań dlatego na pewno nie będę jej czytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie sięgam po antologie, dlatego ta ksiązka nie znajduje się w mojej biblioteczce. Wolę jednak pełne i długie historie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Do opowiadać jestem delikatnie uprzedzona, ale coraz częściej za jakieś się łapie. Jednak na "Niegrzeczną miłość" się nie skuszę :).

  OdpowiedzUsuń
 10. nie jestem fanką takich tematów, chociaż podoba mi się to, że seks został przedstawiony jako coś naturalnego, a nie zwyrodnienie

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie miałam przyjemniści przeczytać tej książki, ale bardzo lubię ostatnio antologie. Muszę ją sobie zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja bardzo lubię takie zbiorcze opowiadania. Tą ksiażke miałam okazję czytać i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 13. To zdecydowanie są moje klimaty dlatego zapisuje sobie tytuł tej książki na mojej liście.

  OdpowiedzUsuń
 14. Muszę w końcu sięgnąć po tą książkę, niestety obecnie mam takiego lenia, że jest to aż niemożliwe.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja bardzo lubię zbiory opowiadań, bo krótka forma zwykle pokazuje na co stać autora/autorkę. Jeśli mi się spodoba, to zwykle wyszukuję dłuższe formy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Znam ten zbiór, jednak nie czytałam go, ponieważ nie lubię czytać opowiadań różnych autorów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM