Pomóż mi sobie przypomnieć Corinne Michaels

Co byś zrobił/a, jakbyś nagle obudził/a się w szpitalu i odkrył/a, że nie pamiętasz ostatnich trzech lat swojego życia?

Corinne Michaels jest autorką bestsellerów w „New York Timesie”, „USA Today” i „Wall Street Journal”. Jej historie są przepełnione emocjami, humorem i niesłabnącą miłością, a ona lubi narażać swoje postacie na intensywny ból serca, zanim znajdzie sposób na wyleczenie ich z ich zmagań. Rozpoczęła karierę pisarską po tym, jak spędziła miesiące z dala od męża, gdy był on zatrudniony – czytanie i pisanie było jej ucieczką od samotności. Corinne mieszka obecnie z mężem i dwójką dzieci w Wirginii.

OPIS WYDAWCY:
Brielle budzi się w szpitalu. Okazuje się, że ktoś ją zaatakował i zastrzelił jej ukochanego starszego brata Isaaca. W jednej sekundzie całe życie Brielle zniknęło.

Dziewczyna nie pamięta, co się wydarzyło, co gorsza, z ostatnich trzech lat nie pozostało ani jedno wspomnienie. Wie jedynie, że brat nie żyje i że tylko ona widziała, jak zginął. Dla wiarygodności Brielle nikt z bliskich nie może podać żadnego szczegółu z jej życia. Wszystko musi przypomnieć sobie sama. Pomaga jej w tym Spencer Cross, utytułowany dziennikarz i przyjaciel zabitego brata. Brielle zawsze się w nim podkochiwała. Wiele nocy spędziła, marząc, że leży obok niej.

Teraz razem próbują odtworzyć wspomnienia i przeszłość. Z biegiem czasu Spencer patrzy na nią nie tylko jak na młodszą siostrę przyjaciela, a jej coraz mniej zależy na odzyskaniu dawnego życia.

Pomóż mi sobie przypomnieć natychmiast mnie wciągnęła. Dramatyczne doświadczenia Brielle poruszają i wciągają od pierwszej strony. Po wypadku, który spowodował uszkodzenie mózgu, odkryła, że jest jedynym świadkiem strasznego wydarzenia i najlepiej jeśli przypomniałaby sobie co się stało feralnego dnia. Autorka doskonale oddaje kompletny dyskomfort, który towarzyszy Brielle – od desperackiej potrzeby odzyskania pamięci, po próbę zrozumienia, co działo się w ciągu ostatnich trzech lat.

Nie sposób zapomnieć o Spencerze, idealnym kandydacie na książkowego męża. Jego cierpliwość, opanowanie i tajemniczość - niesamowicie elektryzują kolejne strony książki.

Bardzo podobała mi się też więź pomiędzy Spencerem, Holdenem, Emmetem i Issacem - u autorki przyjaźń zawsze wydaje się taka oczywista i bezwarunkowa, uwielbiam ten rodzaj wątku. No i dodatkowo spotykamy bohaterów innych książek, zawsze miło dowiedzieć co u nich słychać.

Historia pełna jest wzlotów i upadków, poszukiwań sprawcy, który spowodował więcej szkód niż tylko utrata pamięci przez główną bohaterkę. To idealna lektura, zwłaszcza w taką pogodę. Były momenty, kiedy miałam ochotę wstrząsnąć Brielle za jej wątpliwe decyzje, ale wtedy zdawałam sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi :P

I cieszę się, że końcówka dała nadzieje na poznanie innych bohaterów w kolejnych tomach. Jeśli szukacie lekkiej, pełnej uniesień, ale i przyjaźni, bezwarunkowej troski lektury ta będzie strzałem w dziesiątkę. <3

Lektura| Książką | Czytaj Polsko

Komentarze

INSTAGRAM