Jak radzić sobie z suchymi ustami?

Nie znam osoby, która chociaż raz nie miała problemu ze spierzchniętymi ustami. To problem, który dotyka nas dość często. Dlaczego?

Często wynika to szybkiego życia jaki prowadzimy - posiłki często jedzone w biegu, mała ilość snu, a na dodatek pice jedynie szklani wody dziennie ( zalecane jest picie minimum 8 takich szklanek dziennie). Nie wspomnę już o fast foodach popijane słodkimi napojami.

Tak, dokładnie, właśnie to ma wpływ na to jak wygląda nasze ciało, jak funkcjonuje nasz organizm, w tym także usta.

Usta to najcieńszy obszar i skóra tam jest wyjątkowo wrażliwa i narażona na wiele czynników: zewnętrznych, takich jak pogoda, czy nawet mechanicznych, możemy je skaleczyć jedząc, czy pijąc. Wargi nie posiadają także gruczołów łojowych, więc brak im lipidowej warstwy ochronnej.

Dlatego oprócz właściwej diety, odpowiednym nawodnieniu organizmu, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie ust, nawet kilka razy dziennie.

Osobiście zawsze mam w torebce, czy plecaku balsam do ust, ale zawsze staram się, aby był on na bazie wody, ponieważ w moim przypadku sprawdza się najlepiej. No oczywiście obowiązkowo z SPFem, bez niego ani rusz!

Najbardziej lubię takie w tubce, ponieważ zazwyczaj mają przyjemną, kremową konsystencję, która w prosty sposób  aplikuje się na usta. Nakładam go, kiedy tylko czuję, że moje wargi są suche i sprawdza się bardzo dobrze, od razu czuję ten efekt pielęgnacji. 

Ja swój zapas na okres jesienno-zimowy zrobiłam w drogerii internetowej   https://www.wispol.eu/ i Wam też ją polecam <3

A Wy jakich balsamów do ust stosujecie?Komentarze

INSTAGRAM