Odszkodowanie co warto wiedzieć?

Przypadki chodzą po ludziach - pisałam o tym tutaj nie raz, ponieważ wbrew pozorom ludzie rzadko zdają sobie z tego sprawę, póki sami czegoś nie doświadczą.

W wyniku zdarzeń losowych ludzie ponoszą różnego rodzaju straty, za które otrzymują rekompensatę w formie odszkodowania. Co tak właściwie to oznacza?

Zgodnie z art.415 Kodeksu cywilnego odszkodowanie lub zadośćuczynienie przysługuje osobie poszkodowanej w wyniku zaistnienia szkody od osoby, która ją wyrządziła. Można rozróżnić odszkodowanie majątkowe i niemajątkowe. 

Odszkodowanie musi obejmować to, co ofiara mogłaby osiągnąć, gdyby nie doszło do zdarzenia, które spowodowało stratę jak i samo zadośćuczynienie. Celem jest naprawienie wyrządzonej szkody.

Najlepiej, jeśli nie znamy się na tego typu sprawach zgłosić się do specjalisty. I tutaj na pewno przyda Wam się strona www.tuodszkodowania.pl. Z pewnością znajdziesz tam niezbędną pomoc, a zarazem unikniesz niepotrzebnego stresu. A w przypadku niespodziewanego zdarzenia to ważne, aby unikać niepotrzebnych emocji. 

Trzymajcie się!

Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM