Blisko, coraz bliżej Danuta Awolusi

Myślę, że to jedna z tych książek, które powstają z potrzeby serca. Zapewniam Was, że ,,Blisko, coraz bliżej" to książka niezwykła, zupełnie inna niż te co przez lata czytałam a przeczytałam mnóstwo książek. Długo się zabierałam do tej recenzji, bo emocje jakich dostarcza zostają na długo... 


Danuta Awolusi to ślązaczka, mieszkająca obecnie w Warszawie. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Debiutowała w 2013 roku powieścią obyczajową „Na wysokim niebie”.

Opis wydawcy: W tej historii jest dużo seksu. Seksu, o którym trzeba i warto rozmawiać.

Kobiecość ma wiele twarzy. Każda z nich jest piękna i wyjątkowa. To właśnie ona łączy trzy historie o (nie)zwykłym życiu (nie)zwykłych kobiet. Poznaj Różę, Jagodę i Kamilę.

Róża to nauczycielka biologii, która ma nastoletnią córkę i całkiem uporządkowane życie. Od szesnastu lat żyje w małżeństwie – z pozoru bardzo udanym. Czego jej brakuje, uświadamia sobie, gdy zaczyna mówić głośno o swoim życiu seksualnym. Róża nigdy nie miała orgazmu.

Kamila to wzięta youtuberka i świetna menadżerka marketingu. Sukcesy na polu zawodowym dają jej wiele satysfakcji, której nie znajduje w sypialni. Partner kobiety nie potrafi odpowiedzieć na jej potrzeby seksualne.

Życie Jagody, aktywnej podróżniczki, spełnionej żony i mamy, na zawsze zmienia się przez wypadek samochodowy. Sparaliżowana od pasa w dół, musi na nowo odnaleźć się w codzienności. I choć świetnie sobie radzi na wielu płaszczyznach, w sypialni jej niepełnosprawność staje się dla męża barierą nie do przeskoczenia.

Ta książka powstała z miłości do kobiet. Dasz się zaprosić do… rozmowy?

Trzy bohaterki borykają się ze swoimi problemami. Róża nigdy nie przeżyła orgazmu, chociaż od lat jest szczęśliwą mężatką. Kamila ma chłopaka, który nie potrafi zaznać przyjemności podczas zwykłego stosunku ale jest w stanie zrobić dla mniej wszystko. A Jagoda po wypadku samochodowym jest sparaliżowana od pasa w dół i zmaga się z odrzuceniem ze strony męża.

„Blisko, coraz bliżej” to również powieść o różnych obliczach związku, o tym co każdy z nas może skrywać za drzwiami swojej sypialni. Często zapominamy o zwykłej rozmowie, która może być początkiem wrócenia na szczęśliwą drogę. Autorka opisuje pełne wachlarze emocji towarzyszących nam na co dzień, które często nam umykają. 
Każda kobieta jest normalna i piękna
Danuta Awolusi pokazuje, że walka o własne szczęście zawsze powinna być dla nas ważna, bo przecież mamy tylko jedno życie i nikt inny za nas go nie przeżyje.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorce oraz Wydawnictwu Czwarta Strona

Komentarze

Prześlij komentarz

INSTAGRAM