Zapominany Ogród Kate Morton

Długo zbierałam się, aby napisać tutaj o tej książce. Szczerze mówiąc to do teraz nie wiem, czy to już ten czas. Ta książka to tyle emocji, na które naprawdę nie byłam przygotowana. Niektóre z nich odkryłam, a inne poczułam na nowo. To niezwykle nastrojowa powieść, które ożywi nie jedno serce...

Kate Morton - australijska pisarka. Międzynarodową sławę przyniosły jej książki Dom w Riverton, Milczący Zamek i Dom nad Jeziorem. Ukończyła z wyróżnieniem University od Queenland. Prywatnie żona muzyka i kompozytora jazzowego, mama trzech synków i najstarsza z trzech sióstr.

OPIS WYDAWCY:
Zagubione dziecko. Straszliwy sekret. Tajemnicze dziedzictwo.

Poruszająca podróż przez pokolenia i kontynenty.

Opowieść o dwóch kobietach próbujących odkryć własną tożsamość.

Ale niektóre historie rodzinne są zagmatwane i mroczne jak wiktoriańskie baśnie. I nie wystarczy wsiąść na statek i przemierzyć ocean, żeby je rozwikłać.

W przeddzień pierwszej wojny światowej na statku płynącym do Australii znaleziono porzuconą dziewczynkę. Tajemnicza kobieta, zwana Autorką, obiecała się nią opiekować – a potem przepadła bez śladu.

W noc dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor poznaje sekret, który na zawsze zmieni jej życie. Kilkadziesiąt lat później Nell wsiada na pokład statku płynącego do Anglii, by wreszcie poznać prawdę o sobie. Droga wiedzie ją na smagane wiatrem wybrzeża Kornwalii, do tajemniczej posiadłości Blackhurst, należącej do arystokratycznego rodu Mountrachet.

Po śmierci Nell jej wnuczka, Cassandra, otrzymuje niespodziewany spadek. Dom zwany Cliff Cottage i otaczający go ogród kryją w sobie tajemnice związane z Mountrachetami i zaginioną autorką mrocznych wiktoriańskich baśni. To tam Cassandra odkryje prawdę o swojej rodzinie i rozwikła stuletnią tajemnicę zaginionej dziewczynki.

Zapomniany ogród to niezwykle wielowymiarowa historia o kilku pokoleniach, których tajemnice szczelnie ukrywane przez lata powoli wychodzą na jaw. Wszystko przy odpowiednio zbudowanej otoczce.

Autorka dla mnie nie ma łatwego języka, ale za to słowami potrafi naprawdę zaczarować czytelnika, według mnie zahaczając wręcz mocno o watki psychologiczne.

Postacie zgrabnie przeplatają się ze sobą tworząc ogromny bagaż emocjonalny. Babcia oraz wnuczka, która po śmierci kontynuuje odkrycie rodzinnej niemal jak w klątwie przeżywają podobne perypetie. Przeszłość i co za tym idzie często niełatwe wybory pokazują, że życie to nie zawsze bajka. Czy to nie tak jak w codziennym życiu?

Zapomniany Ogród jak i inne propozycje literatury pięknej znajdziecie w internetowej księgarni Taniaksiążka.pl, która zdecydowanie oferuje najlepsze ceny i szybki czas realizacji.

PS Jeśli prowadzicie własną firmę, która oferuje różnorodne usługi, do których niezbędny jest kontakt z klientem, a jednocześnie chcecie zapewnić im komfort korzystania z nich, polecam stronę https://www.zabudowa.info.pl/oslony-z-pleksi/, gdzie znajdziecie najlepszej jakości zabezpieczenia z pleksi. 

Komentarze

INSTAGRAM