Wojenna Miłość Joanna Jax

Druga Wojna Światowa to ciężkie lata w historii naszego kraju. Myślę, że na zawsze odcisnęły piętno w dziejach. Książki o tej tematyce pozwalają nam, już w czasach teraźniejszych dowiedzieć się jak wyglądało życie w tamtych czasach, jaką walkę o swoje życie musieli stoczyć, a także jak zmienna potrafi być miłość...

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – artystka, która oprócz pisania, maluje na szkle unikatową techniką warstwową. Na co dzień mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie.

OPIS WYDAWCY:

Nadciąga II wojna światowa. Tuż przed jej wybuchem Lidia i Władek postanawiają wziąć ślub. Drużbą pana młodego zostaje jego najlepszy przyjaciel, Konrad. Jednak to nie wojna najbardziej komplikuje życie młodej pary, ale uczucie, które niespodziewanie zrodzi się pomiędzy Lidią i Konradem. Skomplikowany miłosny trójkąt, dramat niemieckiej okupacji i lęk o własne życie to codzienność bohaterów, którzy muszą niemal każdego dnia dokonywać trudnych wyborów.

Czy zwycięży namiętność czy męska przyjaźń? Jak daleko sięgają granice lojalności i czy mówienie prawdy jest zawsze najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji? Na te pytania muszą odpowiedzieć sobie bohaterowie tej powieści, którzy balansują na granicy dobra i zła.

Z twórczością Joanny Jax miałam okazję zetknąć się już podczas styczniowej premiery antologii Miłość w prezencie. Było to co prawda krótkie spotkanie, ale już wtedy pióro autorki bardzo mi podpasowało. Forma w jakiej autorka prowadzi akcję spodobał mi się od pierwszych akapitów i przy pełnometrażowej książce także się to utrzymało.

Książkę Wojenna Miłość zaczęłam czytać dzisiaj rano i dosłownie nie potrafiłam jej odłożyć. Stałam z nią nawet kiedy robiłam sobie kawę, a muście wiedzieć, że rzadko zdarza mi się coś takiego. Z każdą przewracaną kartką czułam coraz większe napięcie, ciekawość, które natychmiast musiałam opanować - tym sposobem pochłonęłam ją podczas jednego poranka (no i południa).

Czy można kochać nawet jeśli czas zdecydowanie temu nie sprzyja?

Autorka w genialny sposób wykreowała świat historyczny, umieszczając bohaterów w tych jakże ciężkich czasach.

Serce Lidii pokochało dwóch mężczyzn. Z tą różnicą, że jednego kochała po przyjacielsku, a drugiego niewinną, czystą miłością. Czasy okupacji, które przeplatały się przez książkę, gdzie miłość grała pierwsze skrzypce (może to mały spojler, ale tak jest).

Lidia, Konrad i Władek nie mieli odpowiednego czasu na miłość, podczas gdy wojna, walka o kraj zdecydowanie uniemożliwiło im to tak w 100 %. Trudne wybory w trudnych czasach  - wspaniała miłość i wspaniała przyjaźń!

Historia TEJ trójki nie raz sprawiła, że miałam łzy w oczach a ze stresu żołądek ściskał się niemiłosiernie. Ta ich prywatna wojna momentami jeszcze bardziej przysparzała mnie o ciarki, niż to, co działo się rzeczywiście (wywózki, łapanki).

Jak dla mnie książka zasługuje na zekranizowanie, aby nie tylko fani książek mogli ją poznać i poczuć na własnej skórze.

Na pewno nie jest to typowa powieść historyczna, sporo w niej wątku miłosnego, ale z pewnością nie pożałujecie tej lektury. Jeśli lubicie ten klimat to nie będziecie żałować.

Wojenną Miłość znajdziecie m.in. na Empik.com

PS Przy obecnej sytuacji gospodarczej i zmian jakie w niej zachodzą coraz częściej wszędzie słyszy się o pojęciu windykacji. Myślę, że warto wiedzieć czym jest i na co warto zwrócić szczególną uwagę. Wszelkie informacji przeczytacie na stronie aif.com.pl

Komentarze

 1. Chętnie przeczytałabym tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dawna czaję się na coś tej autorki i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałam o tym tytule ze względu na wątek wojenny, ale chyba teraz nie dam rady się za nią zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam książek z motywem wojny. Może dlatego, że byliśmy z mężem w Auschwitz i Birkenau i było to dla mnie straszne doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nie jest to ksiązka dla mnie. Nie przepadam za klimatami wojennymi, ciężko mi je przeboleć i później bardzo je przeżywam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno już nie sięgałam po książki tej autorki, kiedyś bardzo je lubiłam, później wkradła się lekka masówka i niedociągnięcia, co mnie zraziło. Ciekawa jestem, jak w tym tytule bym się odnalazła. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. przyznam, ze nie chętnie sięgam po tego typu książki zdecydoeanie wolę to co się dzieje tu i teraz nie lubie wracać do przeszłości

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam "stracha" czytać książki, gdzie akcja dzieje się w czasach wojny. Nie jestem silna psychicznie do takich lektur

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że to jedna z tych książek które mogą być ciekawą lekturą na wieczór.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja nie bardzo takie klimaty lubię:) wolę horrory lub kryminały

  OdpowiedzUsuń
 11. There goes the most shameless woman this town has ever seen privateinvestigatormilwaukee.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM