Wojenna Miłość Joanna Jax

Druga Wojna Światowa to ciężkie lata w historii naszego kraju. Myślę, że na zawsze odcisnęły piętno w dziejach. Książki o tej tematyce pozwalają nam, już w czasach teraźniejszych dowiedzieć się jak wyglądało życie w tamtych czasach, jaką walkę o swoje życie musieli stoczyć, a także jak zmienna potrafi być miłość...

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – artystka, która oprócz pisania, maluje na szkle unikatową techniką warstwową. Na co dzień mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie.

OPIS WYDAWCY:

Nadciąga II wojna światowa. Tuż przed jej wybuchem Lidia i Władek postanawiają wziąć ślub. Drużbą pana młodego zostaje jego najlepszy przyjaciel, Konrad. Jednak to nie wojna najbardziej komplikuje życie młodej pary, ale uczucie, które niespodziewanie zrodzi się pomiędzy Lidią i Konradem. Skomplikowany miłosny trójkąt, dramat niemieckiej okupacji i lęk o własne życie to codzienność bohaterów, którzy muszą niemal każdego dnia dokonywać trudnych wyborów.

Czy zwycięży namiętność czy męska przyjaźń? Jak daleko sięgają granice lojalności i czy mówienie prawdy jest zawsze najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji? Na te pytania muszą odpowiedzieć sobie bohaterowie tej powieści, którzy balansują na granicy dobra i zła.

Z twórczością Joanny Jax miałam okazję zetknąć się już podczas styczniowej premiery antologii Miłość w prezencie. Było to co prawda krótkie spotkanie, ale już wtedy pióro autorki bardzo mi podpasowało. Forma w jakiej autorka prowadzi akcję spodobał mi się od pierwszych akapitów i przy pełnometrażowej książce także się to utrzymało.

Książkę Wojenna Miłość zaczęłam czytać dzisiaj rano i dosłownie nie potrafiłam jej odłożyć. Stałam z nią nawet kiedy robiłam sobie kawę, a muście wiedzieć, że rzadko zdarza mi się coś takiego. Z każdą przewracaną kartką czułam coraz większe napięcie, ciekawość, które natychmiast musiałam opanować - tym sposobem pochłonęłam ją podczas jednego poranka (no i południa).

Czy można kochać nawet jeśli czas zdecydowanie temu nie sprzyja?

Autorka w genialny sposób wykreowała świat historyczny, umieszczając bohaterów w tych jakże ciężkich czasach.

Serce Lidii pokochało dwóch mężczyzn. Z tą różnicą, że jednego kochała po przyjacielsku, a drugiego niewinną, czystą miłością. Czasy okupacji, które przeplatały się przez książkę, gdzie miłość grała pierwsze skrzypce (może to mały spojler, ale tak jest).

Lidia, Konrad i Władek nie mieli odpowiednego czasu na miłość, podczas gdy wojna, walka o kraj zdecydowanie uniemożliwiło im to tak w 100 %. Trudne wybory w trudnych czasach  - wspaniała miłość i wspaniała przyjaźń!

Historia TEJ trójki nie raz sprawiła, że miałam łzy w oczach a ze stresu żołądek ściskał się niemiłosiernie. Ta ich prywatna wojna momentami jeszcze bardziej przysparzała mnie o ciarki, niż to, co działo się rzeczywiście (wywózki, łapanki).

Jak dla mnie książka zasługuje na zekranizowanie, aby nie tylko fani książek mogli ją poznać i poczuć na własnej skórze.

Na pewno nie jest to typowa powieść historyczna, sporo w niej wątku miłosnego, ale z pewnością nie pożałujecie tej lektury. Jeśli lubicie ten klimat to nie będziecie żałować.

Wojenną Miłość znajdziecie m.in. na Empik.com

PS Przy obecnej sytuacji gospodarczej i zmian jakie w niej zachodzą coraz częściej wszędzie słyszy się o pojęciu windykacji. Myślę, że warto wiedzieć czym jest i na co warto zwrócić szczególną uwagę. Wszelkie informacji przeczytacie na stronie aif.com.pl

Komentarze

 1. Chętnie przeczytałabym tę historię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od dawna czaję się na coś tej autorki i chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałam o tym tytule ze względu na wątek wojenny, ale chyba teraz nie dam rady się za nią zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam książek z motywem wojny. Może dlatego, że byliśmy z mężem w Auschwitz i Birkenau i było to dla mnie straszne doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nie jest to ksiązka dla mnie. Nie przepadam za klimatami wojennymi, ciężko mi je przeboleć i później bardzo je przeżywam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno już nie sięgałam po książki tej autorki, kiedyś bardzo je lubiłam, później wkradła się lekka masówka i niedociągnięcia, co mnie zraziło. Ciekawa jestem, jak w tym tytule bym się odnalazła. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. przyznam, ze nie chętnie sięgam po tego typu książki zdecydoeanie wolę to co się dzieje tu i teraz nie lubie wracać do przeszłości

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam "stracha" czytać książki, gdzie akcja dzieje się w czasach wojny. Nie jestem silna psychicznie do takich lektur

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że to jedna z tych książek które mogą być ciekawą lekturą na wieczór.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja nie bardzo takie klimaty lubię:) wolę horrory lub kryminały

  OdpowiedzUsuń
 11. There goes the most shameless woman this town has ever seen privateinvestigatormilwaukee.com

  OdpowiedzUsuń
 12. He's so bad but he does it so well douladallas.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM