Kilka słów o miłości Tomasz Kieres

Czy wielka miłość na zawsze pozostawia po sobie zgliszcza i złamane serca? 

Tomasz Kieres - przez wielu nazywany polskim Nicholasem Sparksem. Idealista i niepoprawny romantyk. Muzyka jest jego siłą i inspiracją, a hale koncertowe są jego drugim domem. Muzyka to dla niego wolność, którą dobrze jest z kimś dzielić. Jest weganinem i wierzy w siłę, która drzemie w człowieku.

Osobiście to moja pierwsza, większa styczność z autorem, co chciałabym zaznaczyć już na początku. Do sięgnięcia po tę pozycję skusił mnie styl Pana Tomasza, który przez kilkanaście stron miałam okazję poznać czytając zbiór opowieści Mazurskie Lato.


Karolina i Szymon są sąsiadami, którzy dzięki wspólnym dojazdom do pracy stają się przyjaciółmi. Już od pierwszych spotkań mogą na siebie liczyć. Ona jest w szczęśliwym związku, a on nie wierzy w miłość, wikłając się w liczne romanse, lecz nie szukając nikogo na stałe. Gdy spotyka siostrę Karoliny - Weronikę, sądzi, że oboje patrzą w tym samym kierunku. W końcu jednak życie stawia przed nimi swoje ograniczenia i Szymon musi wybrać między wygodnym związkiem z Weroniką, rodzącą się miłością do Karoliny, a wolnością, która, jak sądził, jest jego wyborem.

Czy jest to jednak wyłącznie jego decyzja? Czy dwie kobiety, które los postawił na jego drodze, nie mają nic do powiedzenia? Czy wielka miłość zawsze pozostawia po sobie zgliszcza i złamane serca?
Fascynująca historia o miłości, przyjaźni i trudnych wyborach, które życie stawia przed każdym z nas.

Dla mnie to przede wszystkim historia o przyjaźni damsko-męskiej, w której, niestety, tak łatwo o przekroczenie granic przyjaźni. Bohaterowie są ze sobą szczerzy, ale z drugiej strony tak bardzo starają się zaznaczyć granice ich relacji, co często jest niemożliwe.

Szymon, który nie wierzy w miłość, a jedynie romanse pod spodem skrywa chłopca, który przez to, co przeżył w dzieciństwie boi się zaangażować. W końcu łatwiej pokazywać, że nie zależy nam na drugiej osobie, że wcale nie chcemy się angażować. Brak zobowiązań nie wychodzi z mody.

Z drugiej strony spotykamy dwie siostry - obie tak różne, a jednak podobne. Każda z nich ma coś, co łączy je z Szymonem. Karolina - pokrewna dusza, z którą można porozmawiać o wszystkim. Weronika -dziewczyna nie pragnąca zaangażowania, a jedynie niezobowiązującej relacji.

Czy jednak to wszystko nie jest na pokaz? Co tak naprawdę siedzi w głowie? Z pewnością dowiecie się tego sięgając po książkę ;)

Za możliwość przeczytania dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl, a samą książkę znajdziecie, jak i wiele innych z tego gatunku znajdziecie w sekcji książki dla kobiet.Komentarze

 1. Książka zapowiada się dość ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam jeszcze tego autora, mignęło mi kilka razy jego nazwisko, ale nie miałam okazji czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi interesująco, ale na dłuższą metę chyba nie lubię pozycji kręcących się wokół tematów romansowych ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten autor jest mi jeszcze nie znany, książka wydaje się dość ciekawa. Chętnie poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. mam trochu propozycji do przeczytania na jesień, więc nie wiem czy sie wyrobię ze wszystkiem ale kusicie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie kojarzę tego autora zbyt dobrze. Nie czytałam jeszcze niczego co wyszło spod jego pióra. Może po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa książka, chętnie po nią sięgnę, jak uporam się ze stosem książek, które czekają na przeczytanie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy temat i ciekawi mnie czy w życiu spotyka się takie skomplikowane historie... Dla miłośników tego typu książek na pewne się spodoba, bo recenzja jest zachęcająca.
  krystynabozenna

  OdpowiedzUsuń
 9. Ani tego autora, ani Sparksa nigdy nie czytałam. Jakoś te klimaty mnie nie interesują

  OdpowiedzUsuń
 10. Z żadnym z nich nie miałem styczności. Ale to chyba raczej bardziej kobieca literatura ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię, kiedy miłość, zwłaszcza ta wielka, pomimo licznych przeszkód może się rozwijać, bo prawdziwa zawsze się wybroni. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM