Dobre obuwie to podstawa!

Pamiętam, że jak byłyśmy małe to mama oznaczała nasze obuwie, bo z reguły buciki były takie same, a wszystko po to, aby nasze stopy nie wykręcały się. 


Dzisiaj również dbamy o to, bo nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Tylko dlaczego to takie ważne?

Właściwie ukształtowana stopa to zapewnienie odpowiedniego rozwoju kończyn oraz kręgosłupa we wczesnych latach, a w przyszłości za utrzymanie dobrej kondycji wymienionych wcześniej partii.

Nasza mama często decydowała się na buty ortopedyczne dla dzieci memo.
Pamiętajcie, że każda nieprawidłowość w budowie stopy przyczynia się do zaburzenia mechaniki kolan, bioder, a także kręgosłupa kręgosłupa, dlatego kupowanie obuwia byle jakiego może doprowadzić do poważnych zaburzeń.

W końcu rolą obuwia jest odtwarzać ruch naszej stopy, przy zachowaniu jej prawidłowego ułożenia, a co za tym idzie także rozwoju i właściwej profilaktyki.

Zdarzało mi się kupować tanie trampki, bo szkoda było mi na te odrobinę droższe. Skutek był taki, że buty starczały na kilka tygodni, bo zbyt szybko się wykręcały i nie dało się w nich długo chodzić - w końcu jaka cena taka jakość. Obecnie wiem, że lepiej zainwestować pieniądze raz, a dobrze i cieszyć się butami dłużej niż jeden sezon.

A jak to jest u Was z kupnem obuwia?


Komentarze

 1. Bardzo długo pracowałam w sklepie Ecco, więc wiem co to znaczy dobre obuwie. Wiem również na co zwracać uwagę przy jego zakupie. Szczególnie gdy kupuje buty dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Osobiście nie przepadam za kupowaniem butów, zazwyczaj jak upatrzę sobie jakiś model po założeniu na stopę coś mi nie pasuje. Dla mnie liczy się przede wszystkim wygoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście mam kilka butów markowych, które służą mi długo i jeszcze spokojnie je ponoszę przez jakiś czas, ale czasem skuszę się też na jakieś tanie trampki. Ale faktycznie, masz rację, wybór odpowiedniego obuwia jest bardzo ważny. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam fioła na punkcie butów, naprawdę jestem w stanie wydać na nie naprawdę dużo i mieć je na kilka lat, niż co kilka miesięcy wydawać 100 zł na buty słabej jakości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Buty dla dzieci muszą być odpowiednio dobrane. Nie ma co żałować na nich pieniędzy. Super, że zrobiłaś taki wpis, z pewnością wielu osobom się przyda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bez dobrego obuwia bardzo trudno jest zrobić każdy krok.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje nogi są wymagające i wygodne buty u mnie to podstawa

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak każda kobieta uwielbiam buty nawet w moim męskim niemalże rozmiarze:P bez wygodnych butów nie ma życia.

  OdpowiedzUsuń
 9. pamiętam jak pojechałam z tatą do zakopanego. Chcieliśmy wejść nad Morskie Oko, nałożyłam glany... błędy nastoletniego buntu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Też czasem tak mam: a kupię taniochę, po sezonie wyrzucę i następne. Ale od kiedy zaczęłam patrzeć i pod kątem ekologii to bardziej wolę dopłacić i mieć coś porządnego na lata.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM