O auto trzeba dbać!


Jeśli masz prawo jazdy to jest to już połowa sukcesu, drugą połową jest posiadanie auta, na którym możesz ćwiczyć swoje umiejętności.

Jednak wiadomo, że posiadanie auta wiąże się z nieustannymi wydatkami. Niestety trzeba jasno powiedzieć to, że zarówno auto, jak i telefon to martwe rzeczy, na których nigdy nie zyskami, tylko tracimy, ale też takie, które w dzisiejszych czasach są niezbędne do funkcjonowania.

Możemy jednak sprawić, że po przez przestrzeganie kilku zasad auto posłuży nam na dłużej.

Po pierwsze nie lekceważ przeglądu i dbaj oto, aby zrobiony był na czas. Często to jedyna okazja, aby dokładnie sprawdzić stan auta.

Po drugie jeśli podczas przeglądu jest to  zalecane to wymieniaj części samochodowe na takie, aby posłużyły ci co najmniej drugie tyle. To ważne, ponieważ ludzi często nie przemyślą dokładnie zakupu auta, bo pośpiech, bo cena i potem niestety koszty są jeszcze większe niż planowano to na początku.

Po trzecie dbaj o wymianę opon z letnich na zimowe i odwrotnie. To chyba oczywiste, jednak wciąż spotyka się kierowców, którzy cały rok jeżdżą na letnich oponach. Naprawdę duży. Dodatkowo dbaj o odpowiednie ciśnienie w oponach.
Odpowiednie, czyli jakie? Takie jakie zalecane jest przez producenta. Przy drzwiach od strony kierowcy zawsze znajdziecie taką informację. To daje ci gwarancję bezpieczniejszej jazdy, lepszej przyczepności na drodze. 

Po czwarte sprawdzaj ilość płynów w aucie regularnie! To pozwoli cieszyć się poszczególnymi częściami samochodowymi o wiele dłużej!

Po piąte zadbaj o zewnętrzny wygląd auta. Myj go oraz woskuj - to sprawi, że lakier będzie chroniony przed szkodliwymi warunkami.

Wiem, że nie każdy kierowca przywiązuje wagę do auta i nie dba tak o niego jak inni, jednak myślę, że te 5 zasad wcale nie zajmuje tak wiele czasu, a zawsze pozwolą nam dłużej cieszyć się autkiem.

Komentarze

 1. Zawsze podczas przeglądu coś u mnie jest do naprawy. Pierwsze co robię to właśnie jadę do warsztatu. Sprawny samochód to bezpieczny samochód.

  OdpowiedzUsuń
 2. W aucie zawsze czegoś trzeba doglądać. P.S. na aucie nie zawsze się traci ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja mam uczulenie na bałagan wewnątrz auta, czasem mam wrażenie, że niektórym auto służy za śmietnik :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem kierowcą więc nie muszę pilnować porządku w samochodzie. Mój mąż natomiast ma na tym punkcie hopla, aż szkoda, że nie pilnuje tego w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. prawo jazdy mam od 12 lat. w moim aucie jest zupełnie inaczej niż w mieszkaniu. przechodzi wszystkie naprawy i konserwacje ale w środku jest wszystko

  OdpowiedzUsuń
 6. O moje auto dba mój mąż który jest mechanikiem a ja dbam o jego wizerunek :D

  OdpowiedzUsuń
 7. ja o swoje auto dbam bardzo

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja niestety widzę, że nie wszyscy potrafią o nie dbać :/

  OdpowiedzUsuń
 9. Auto to spory wydatek niestety. Ale przy trójce dzieci bywa niezbędne. Nie wyobrażam sobie katowania nimi współpasażerów w komunikacji publicznej na dłuższych dystansach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oj trzeba, ale mój mąż nim się zajmuje. Ja tylko jeżdżę, tak mi odpowiada.

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam kilka podejść do bycia kierowcą, jak na razie sobie odpuściłam. Ale doskonale wiem jak bardzo te punkty są ważne. O auto trzeba dbać jak o dom. Jak nie będiesz dbał to gówno będziesz miał.

  OdpowiedzUsuń
 12. mnóstwo ludzi nie dba o samochód, to smutna prawda i przyczyna wypadków.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przydatne porady, dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znoszę syfu w samochodzie. U nas autem zajmuje się mój mąż. Zawsze jest bardzo czyste. Nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czasem patrzę na auto znajomych to powiem szczerze że są w opłakanym stanie w środku, nie wiem dlaczego niektórzy nie dbają o nie

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja przyznaję, że od "opieki" nad czystością auta dba mój mąż ;D

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja nie jestem osobą kierującą. Nie mam prawa jazdy i dobrze mi z tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. no pewnie, ale bez przesady. Znam takiego, który stawia auto na 1 miejscu;/

  OdpowiedzUsuń
 19. bardzo wazna kwestia dbanie o auto :)

  OdpowiedzUsuń
 20. auto to inwestycja, więc trzeba o nie dbać

  OdpowiedzUsuń
 21. Mój mąż dba o auto, zawsze jak cos nie tak chodzi to jedzie do mechanika

  OdpowiedzUsuń
 22. O auto należy dbać ! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. nie potrafię dbać o auto, może dlatego, że mi na nim zupełnie nie zależy, a jeżdżąc z małymi dziećmi trudno jest zatrzymać czystość

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM