Blogowanie fajna rzecz!

Uwierzcie nam, że czasami prowadzenie bloga bywa bardzo ciężkie. Często to samo życie staje nam na przeszkodzie- sytuacje losowe, które musisz ogarnąć w pierwszej kolejności, nie ma czasu, nie ma pomysłów. To wszystko może dać nieźle w kość, ale wiesz co? To dobrze, bo w końcu życie to nie książka, nie zawsze idzie po naszej myśli.

Prowadzenie bloga to bardzo wymagające hobby, a dodatkowo to po prostu ciężka praca. Jednak ta praca naprawdę może się opłacić, kiedy dostajemy od Was tyle miłych maili, komentarzy. Motywacji na szczęście nam nie brakuje. To WY jesteście naszą największą motywacją. Oto kilka powodów, dla których uważamy, że warto prowadzić bloga.


PISZEZ O CZYM TYLKO CHCESZ

Blogowanie jest na tyle różnorodne, że nie ma znaczenia, czy interesuje Cię tylko bieganie, pływanie, czytanie, a może po prostu chęć znalezienia dobrego przepisu na ciasto marchewkowe. Po prostu wypełniasz je treściami pełnymi Twojego serca i uwierz mi, że jest to piękne! Możliwości nigdy się nie kończą (gorzej z weną).

Pamiętaj w blogowaniu nie ma konkretnych zasad, jedynym ich twórcą jesteś TY! 

STAJESZ SIĘ CZĘŚCIĄ WSPÓLNOTY


Na szczęście istnieje coś takiego jak Media Społecznościowe, gdzie poznajesz ludzi, którzy podobnie jak Ty, tworzą treści dla innych. Na ulicy ciężko spotkać kogoś, kto podobnie jak Ty prowadzi bloga, no chyba, że twoja siostra też prowadzi bloga :) Spotkałyśmy wiele niesamowitych osób, które nie raz pomogły i pomagają w przeróżnych kwestiach dotyczących blogowania. Istnieje wiele grup na Facebooku, gdzie blogerzy chcą pomagać innym blogera. Nie raz ludzie poznani online zostają twoimi przyjaciółmi. Wiemy z doświadczenia.

ZYSKUJESZ WIĘKSZĄ PEWNOŚĆ SIEBIE

To jeden z tych czynników, który miałyśmy już przed założeniem bloga, jednak dzięki niemu zyskałyśmy go jeszcze więcej. Na początku bałyśmy się powiedzieć komukolwiek, że piszemy, a co dopiero publikujemy. Kiedy jednak się wydało, często same wspominamy o tym, że interesuje nas to.

DOSKONALISZ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

Samo tworzenie bloga i utrzymywanie go w odpowiedniej harmonii wymaga trochę pracy. Ten blog był naszą pierwszą stroną i metamorfozę jaką przeszedł w ciągu tych dwóch lat jest wręcz niewyobrażalna. Zaczynałyśmy jakimś marnym szablonem, z różnymi czcionkami, mało rozdzielczymi zdjęciami. Na całe szczęście szybko się wdrożyłyśmy się, zamieniając i ulepszając go każdego dnia. Nauczyłyśmy się niejednego elementu HTML. Kto wie, może te wszystkie umiejętności przydadzą nam się w naszej przyszłej karierze zawodowej? Tego jeszcze nie wiemy.

POPRAWIASZ CZĘŚĆ PISEMNĄ ORAZ FOTOGRAFICZNĄ

Regularne pisanie pomaga poprawić umiejętność pisania. Zakładając bloga nie do końca wiedziałyśmy o czym będzie. Jesteśmy przecież tak różnorodne, możemy pisać o wszystkim. Zanim to zrobiłyśmy, na innym blogu przeczytałyśmy, że aby założyć swoje miejsce w sieci należy napisać 30 pierwszych post, czy jest to to, czym chciałyśmy
się zajmować. Oczywiście już po 5 stwierdziłyśmy, że tak i nie zwlekając zrobiłyśmy to.

Pisanie to jedna strona tego, co chcesz przekazać. Drugą ważną rzeczą są fotografie, my osobiście lubimy czytać te z przemyślanymi zdjęciami. Same pokazujemy, albo chociaż dajemy próby tego.

Dla nas prawdziwy blogger to nie osoba, która ma bloga, a osoba, która swoimi postami daje coś do przemyślenia innym. Żyjemy nadzieją, że tak właśnie jest i u nas. Najważniejsze w tym wszystkim to być sobą! Nie próbuj być kimś innym, skup się na tym, aby być lepszą wersją siebie, nie kogoś innego. Nikt nie lubi kopii.

Ps. Dzisiaj mija 2 lata naszego blogowania. Zleciało nie wiemy kiedy... Za wszystkie komentarze, maile i wiadomości po prostu dziękujemy- to one motywują nas do dalszego działania!

Komentarze

 1. Ooo tak blogowanie to coś pięknego. Pisanie o czym tylko chcemy... Nikt nam nie dyktuje jak blog powinnien wyglądać bo jest nasz! Rewelacyjny post. My również prowadzimy bloga we dwie - jesteśmy bliźniaczkami <3 Zapraszamy do siebie. https://agssymi.blogspot.com/2018/06/nasza-przykra-historia.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, ale miło :) Dziękujemy Wam dziewczyny i na pewno wpadniemy :D

   Usuń
 2. Prawda! Blogowanie przynosi wiele dobrego, a poza tym ja nie potrafię sobie wyobrazić mojej egzystencji bez możliwości pisania :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z tym wpisem, to fajna sprawa pod warunkiem, że nie dominuje naszego realnego życia i nie przesłania wszystkiego :) Łatwo bowiem dać się ponieść i przedobrzyć dlatego tylu ludzi później odpada, przedawkowali ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) Trzeba umieć znaleźć tą granicę pasji i obowiązku- kiedy już ją masz czysta przyjemność :)

   Usuń
 4. Blogowanie to wspaniała sprawa! Od początku się w nim zakochałam i nie wyobrażam już sobie, żebym mogła przestać :) chociaż to równiez ciężka praca oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak do każdego celu dochodzimy ciężka pracą :) Ale blogowanie to jednocześnie ciężka i przyjemna praca ;)

   Usuń
 5. Ja jestem jeszcze na etapie ukrywania bloga ;) jednak parę razy zdarzyło mi się, że ktoś się zorientował, byłam wówczas bardzo zawstydzona. Ostatnio będąc na See Bloggers musiałam sie przełamać i mówić o czym piszę, myślę, że z czasem bardziej się otworzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też początki były ciężkie. Przez pierwsze 3 miesiące nikt nie wiedział, później z czasem jakoś to grono osób się poszerzało, a teraz bardzo dużo naszych znajomych o tym wie i uważam, że nie ma się czego wstydzić. Chociaż są czasem takie głupie pytania o blogowanie, że wolałabym nie odpowiadać ;)

   Usuń
 6. Pięknie i prawdziwie napisane :) Życzę dalszej radości z blogowania i poruszania ciekawych tematów. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest pracowite zajęcie, ale nie zamieniłabym na nic innego :)
  Mój blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak! To jest blogowanie z pasji i właśnie taki model ostatnio preferuję najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mamy bardzo i to bardzo podobnie. Oby każdy, tak jak my robił to z pasji :)

   Usuń
 9. Prowadzenie bloga ma swoje plusy i minusy otwieramy się na ludzi a co niektórzy to wykorzystują :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, jednak myślę, że wszystko ma swoje wady i zalety. Często mówi się, że istnieją dwie strony medalu :)

   Usuń
 10. Tak super wpis! Ja bloguje z pasji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie, żeby na takich ludziach opierała sie blogosfera. Bardzo miło nam to słyszeć!

   Usuń
 11. Fajny wpis ;) również miałam podobny na swoim blogu (w nim napisałam swoje motywacje związane z pisaniem), wiec post o takiej kwestii musi się znaleźć na większości blogów ;)
  Zapraszam również do siebie: https://piorkofeniksa.blogspot.com/2018/07/pomys-na-wasny-biznes-czas-start.html

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się z wszystkimi stwierdzeniami! Blogowanie to coś więcej, niż zwyczajne hobby czy pasja. Gratuluję 2 rocznicy i życzę samych sukcesów! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo i to bardzo dziękujemy, no i oczywiście wzajemnie!

   Usuń
 13. Zgadzam sie z Tobą w 100%! Bardzp mądry tekst!

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem w tym świecie ponad rok. Wpadłam po uszy. Widzę, że wam to również sprawia wielką radość. Zawsze byłam otwartą osobą, lubię ludzi. A blogowanie daje mi tę możliwość kontaktu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak i myślę, że tak łatwo z tego nie zrezygnujemy :)

   Usuń
 15. Jak ten czas szybko leci, pamiętam jak czytałam Wasze pierwsze wpisy, zrobiłyście ogromny postęp!

  OdpowiedzUsuń
 16. No muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Bardzo motywujący wpis, słowa otuchy dla nie jednego bloggera.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM