Darmowe muzea w Londynie

Nie możemy uwierzyć, ale od naszego wypadu do Londynu minął już ponad miesiąc! Dziś chcę podzielić się z Wami niezwykłą możliwością, jaką oferuje nam Londyn. Czy wiecie, że w tym mieście znajduje się wiele fascynujących muzeów, do których wstęp jest całkowicie darmowy

To niezwykłe bogactwo kulturalne i to nie tylko Wielkiej Brytanii i daje każdemu możliwość poznania sztuki, historii i nauki bez konieczności wydawania pieniędzy. Przekonajmy się razem, jak wiele tajemniczych zakątków można odkryć bez ponoszenia kosztów!

Ten sam plan pojawił się także w formie rolki na naszym Instagramie, jeśli preferujesz taką opcję, kliknij TUTAJ.

 1. Natural History Museum: To miejsce, gdzie możesz odkryć fascynujący świat przyrody i historii życia na Ziemi. Ekspozycje muzeum, takie jak Dinozaury Galerii, zachwycają odwiedzających swoją różnorodnością i interaktywnością.

 2. Victoria and Albert Museum: Jest to mekka dla miłośników sztuki, designu i mody, oferująca bogatą kolekcję eksponatów z różnych epok i kultur. Niezależnie od tego, czy interesujesz się meblami z epoki wiktoriańskiej czy współczesnymi dziełami sztuki, V&A Museum z pewnością cię zachwyci.
 3. Science Museum: To miejsce, które zaprasza do fascynującej podróży przez świat nauki, technologii i odkryć. Interaktywne wystawy zachęcają do eksperymentowania i uczą poprzez zabawę, sprawiając, że nauka staje się fascynująca dla osób w każdym wieku.
 4. British Museum: Ten muzeum to prawdziwa skarbnica dzieł sztuki i artefaktów z całego świata, które kryją w sobie tajemnice starożytnych cywilizacji i kultur. Eksponaty, takie jak Kamień z Rosetty czy Elgin Marbles, przyciągają tysiące zwiedzających z całego globu.

 5. National Gallery: Jeden z najważniejszych muzeów sztuki w Londynie, który prezentuje kolekcję mistrzów malarstwa europejskiego od średniowiecza po współczesność. Spacerując po jego salach, można podziwiać dzieła takich geniuszy jak Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh czy Rembrandt.

 6. Imperial War Museum: To miejsce, które poświęcone jest historii wojen i konfliktów z perspektywy ludzkiej. Eksponaty i wystawy dokumentują bohaterskie czyny, dramaty ludzkie oraz skutki wojen na społeczeństwo i kulturę.
 7. National Maritime Museum: To centrum dedykowane historii morskiej, eksploracji i odkryć na morzach i oceanach. Bogate zbiory muzeum ukazują wspaniałą historię brytyjskiej floty oraz jej wpływ na światową historię.

 8. Tate Modern: To mekka dla miłośników sztuki współczesnej, gdzie można podziwiać dzieła takich artystów jak Pablo Picasso, Andy Warhol czy Mark Rothko. Nowoczesne i eksperymentalne wystawy tworzą inspirujące środowisko dla miłośników nowatorskiej sztuki.

 9. Queen's House: To piękny budynek w stylu palladiańskim, który prezentuje kolekcję sztuki, mebli i dekoracji z różnych okresów historycznych. Jego eleganckie wnętrza i malownicze otoczenie sprawiają, że jest to idealne miejsce na spokojne spacerowanie i kontemplację sztuki.

 10. British Library: To miejsce, gdzie można odkrywać tajemnice literatury i kultury, zgromadzone w jednej z największych bibliotek na świecie. Kolekcje biblioteki zawierają rzadkie i cenne dzieła, w tym oryginalne manuskrypty, księgi starodrukowe i mapy.

 11. National Army Museum: To miejsce, które przybliża historię brytyjskiej armii i jej wpływ na światowe wydarzenia. Interaktywne wystawy pozwalają na odkrywanie codziennej rzeczywistości żołnierzy oraz dramatycznych wydarzeń z historii wojen.

 12. Bank of England Museum: To fascynujące muzeum, które opowiada historię bankowości, finansów i gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem roli Banku Anglii. Eksponaty i interaktywne wystawy przedstawiają ewolucję systemu finansowego od czasów starożytnych do współczesności.
 13. Design Museum: To miejsce, które celebruje innowacje, projektowanie i kreatywność, prezentując najnowsze trendy i inspiracje w świecie designu. Eksponaty ukazują wpływ designu na nasze życie codzienne oraz rolę, jaką odgrywa w kształtowaniu przyszłości.

 14. Museum of London Docklands: To muzeum poświęcone historii i dziedzictwu portu w Londynie oraz związanej z nim społeczności. Eksponaty i wystawy przybliżają życie codzienne mieszkańców Londynu, handel morski oraz kolonialną przeszłość miasta.

Londyn to miasto, które kipi kulturą i historią na każdym kroku, a darmowe muzea są prawdziwym skarbem dla miłośników wiedzy i sztuki. Zachęcamy Was wszystkich do skorzystania z tej wyjątkowej okazji i odkrycia fascynujących eksponatów, które kryją się w londyńskich muzeach. Dzielcie się swoimi wrażeniami z wizyt w komentarzach – jesteśmy pewne, że każda z nich będzie niezapomnianym doświadczeniem!

Komentarze

 1. Szkoda, że u nas nie ma takich możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za polecenie tych miejsc. Bez wątpienia jest w czym wybierać w zabytkach tego miasta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Udało mi się kilka z nich zwiedzić i każdemu polecam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka bogata lista! Nie wiedziałam, że jest ich tyle. Dziękuję za polecenie i zebranie ich w jednym miejscu

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przyznać, że jestem w szoku, że jest aż tyle miejsc, które można bezpłatnie zwiedzać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. o widzę, że sporo miejsc które można odwiedzić za darmo, i super oby jak więcej

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow, nie spodziewałam się że jest tyle fajnych miejsc, które można zwiedzać za darmo

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak zwiedzałam muzea w Londynie też korzystałam właśnie z możliwości darmowych wejść.

  OdpowiedzUsuń
 9. This post is like discovering a hidden gem in the vastness of the internet. Your words are a breath of fresh air, inviting readers to delve deeper into the realms of thought and exploration. The clarity and depth of your insights are truly remarkable, leaving me eager to read more.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM