Czyste ręce to podstawa!


Pandemia koronowirusa wpoiła w nas bardzo dobry i zdrowy nawyk - mianowicie odkażanie i dokładne mycie rąk. Mimo, że największe fale, lock downy na ten moment za nami, to nadal w sklepach rozmieszczone są pojemniki z płynem odkażającym, a także wiele znaków w miejscach publicznych nadal uświadamia społeczeństwo, że należy te ręce zachować wolne od bakterii. Dlaczego?

A no przede wszystkim dlatego, że na naszych dłoniach znajduję się nawet 1500 bakterii. Robi wrażanie, co? Tyle różnych żywych stworzeń, która żyją na powierzchni, którą jednak użytkujemy - każdego dnia dotykamy miliony rzeczy, których wcześniej dotykało miliony innych osób - barierki w centrum handlowym, przyciski otwierające drzwi w komunikacji miejskiej, perfumy w drogerii aby sprawdzić ich zapach i wiele innych rzeczy.

Dlatego czasem nie rozumiem, dlaczego niektórzy jednak omijają wszelką dezynfekcję szerokim łukiem. Nie uważacie, że to trochę niehigieniczne? Owszem niektóre płyny wysuszają ręce, ale czy to naprawdę powód, aby przenosić bakterię na przedmioty, których dotykają inni?

NO i jeszcze fakt, ze tą samą powierzchnią często instynktownie dotykamy twarzy, narażając nasz organizm na jeszcze więcej bakterii.

Będąc w łazience, czy to w miejscach publicznych, czy w domu - nie zapominajmy o myciu rąk! Przecież w wielu miejscach nawet nie musimy dotykać pojemników na mydło, ponieważ przymocowany do ściany znajduje się bezdotykowy dozownik do mydła - w prosty sposób, na ruch aplikujemy płyn i szorujemy ręce przez 30 sekund!!!

Dbajmy o siebie, bo zdrowie mamy tylko jedno <3

Komentarze

INSTAGRAM