Bez podtekstów Liliana Fabiśińska

Czy przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną istnieje? Czy są jakieś granice, których nie można przekroczyć, bo wtedy to już nie przyjaźń? Pewnie wielu z Was zadało sobie kiedyś te pytania. Jak to w końcu jest? Czy autorka Bez podtekstów zdradzi nam tę tajemnicę?

Każdy z nas potrzebuje bliskiej osoby - takiej, która będzie w tych dobrych chwilach i wypije lampkę szampana za nasz sukces, albo poda chusteczkę w momencie krytycznym. Sama nie wyobrażam sobie życia bez moich przyjaciół. Tak, tak, dobrze czytacie - przyjaciół. Czy przyjaźń damsko-męska naprawdę istnieje?

Liliana Fabisińska - autorka książek dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci. Z wykształcenia  kryminolog i pedagog. Za najważniejszą wartość w życiu uważa przyjaźń i to właśnie o tym od kilku lat próbuje dokończyć pisanie doktoratu.

OPIS WYDAWCY: Gdyby Harry poznał Sally dzisiaj gdzieś w Polsce, czyli komedia romantyczna o pokoleniu czterdzieści plus zagubionym w epoce Tindera

Miłka i Marek niedawno skończyli czterdzieści lat. Przyjaźnią się i wspierają od czasu studiów. Kiedy po traumatycznym rozwodzie Marek zostaje całkiem sam, Miłka dwoi się i troi, żeby znaleźć mu nową partnerkę. Tradycyjne metody zawodzą, wchodzi więc w świat portali randkowych, dotychczas obcych szczęśliwej żonie i matce. Ale czy portale nie okażą się puszką Pandory? I czy przyjaźń Miłki i Marka jest faktycznie tak czysta i silna, jak im się wydaje? Bo czy mężczyzna i kobieta naprawdę mogą się przyjaźnić – bez żadnych podtekstów?

To było moje pierwsze prawdziwe spotkanie z autorką - wcześniej uważałam, że jestem zwyczajnie za młoda, aby poczuć styl autorki. Teraz było zupełnie inaczej.

Miłkę i Marka łączy niezwykła więź - przyjaźnią się od studenckich czasów. Zawsze mogą na siebie liczyć. Są dla siebie o każdej porze dnia i nocy i w każdej sytuacji. Nawet mąż Miłki nie ma nic przeciwko tej przyjaźni.

Może sama fabuła nie wciągnęła mnie jakoś porywiście - podświadomie - ja wierząca w przyjaźń damsko-męską i do bez podtekstów - przeczuwałam zakończenie. Jednak ten styl, język - o raju to miód na serce i każdy zmysł. U żadnej innej autorki nie spotkałam takiej polszczyzny.

Podobały mi się rozmyślania Marka - typowe dla każdego mężczyzny, niby zawsze wszystko ich nie obchodzi, a wewnętrzne przezywają. Może w książce momentami było ich za dużo.

Miłka to kobieta, której wydaje się, że ma wszystko, ale przypadkowo otwarta puszka Pandory nieźle namiesza w jej poukładanym...

Same perypetie bohaterów tak dobitnie ludzie, życiowe. Ta historia mogła się wydarzyć naprawdę, czuję to.

Komentarze

 1. Swego czasu czytałam sporo książki tej autorki, ale mam spore zaległości jeśli chodzi o jej wydania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Martyna Kwiatkowska6 czerwca 2022 23:52

  Jeżeli wpadnie mi w ręce to się skuszę na tę lekturę. Lubię takie propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie sięgnę po twórczość tej autorki. Mam nadzieję, że będzie cos na legimi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle to ten wątek przyjaźni bardzo mnie kusi w tej książce. Ciekawa jestem, jak został przedstawiony.

   Usuń
 4. Paulina Kwiatkowska8 czerwca 2022 18:52

  Autorka tworzy naprawdę ciekawe historie. Fajnie, że ta też taka jest.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam wrażenie że jest to właśnie propozycja dla takich młodych ludzi nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie należę do fanów tego gatunku, więc nie miałam okazji poznać tej książki, ani też o niej słyszeć.

  OdpowiedzUsuń
 7. wind of renewal6 lipca 2022 17:27

  Raczej to nie książka dla mnie, więc sobie odpuszczę ten tytuł. Fajna okładka, przyciąga uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolejna książka po która niestety nie sięgnę. Nie dla mnie. Nie słyszałam o tej autorce.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM