Garść cytatów o świętach na umilenie czasu

Hop! Hop! Oto i one: najbardziej wyczekiwane święta w roku! Pachnące lukrowanymi piernikami, pomarańczami i cynamonem, brzęczące dzwoneczkami i obsypujący nas św. Mikołaj prezentami, czasami hojniej niż na to zasłużyliśmy! 

Już niedługo Nowy rok, a w raz z nim postanowienie: Nowy rok, nowa ja! Jednak zanim to nastąpi czeka nas jeszcze świąteczna gorączka biegania po centach handlowych, przygotowywania potrw i dotrwania do Bożego Narodzenia z odrobiną zaoszczędzonych pieniędzy na Sylwestra. Dlatego dziś przed Wami garść cytatów, które po prostu poprawią Wam nastrój.

Chciałbym byśmy mogli zamknąć nieco ducha Bożego Narodzenia w słoikach i otwierać słoik co miesiąc. 

Harlan Miller

Jutro, Panie Boże, jest Boże Narodzenie. Nigdy nie kojarzyłem, że to są Twoje urodziny. [...] Teraz, kiedy już jesteśmy kumplami, co chcesz dostać ode mnie na urodziny?

Éric-Emmanuel Schmitt, Oskar i pani Róża

Coś jest w świętach Bożego Narodzenia, co raz po raz każe zajrzeć nam w głąb siebie, w nasze wspomnienia i pragnienia, w naszą dziecięcą duszę. Ona wciąż jeszcze otwiera szeroko oczy ze zdumienia, stojąc przed tajemniczymi drzwiami, za którymi czeka cud.

Nicolas Barreau, Sekretne składniki miłości

Tradycja może być brzydkim słowem, zwłaszcza w okolicach Bożego Narodzenia. Rodziny z całego świata spotykają się przy stole i radują swoim towarzystwem przez jakieś kilka minut. Przez godzinę się tolerują. Później już z trudem znoszą swoją obecność.

Markus Zusak, Posłaniec

Dwa tysiące Bożych Narodzeń, a Dziecię nie traci upodobania w swoim ludzie, w nas. Nadal z ufnością oddaje się w nasze ręce, w geście oddania się, którym jest Eucharystia: Ja jestem Bogiem z Wami, jakby powtarza te słowa w ciszy, która smakuje chlebem.

papież Franciszek , Nie zgadzaj się na zło!

Zdrowa dawka Bożego Narodzenia potrafi poprawić nastój bez względu na przyczynę, która spowodowała jego pogorszenie.

Richard Paul Evans, Kręte ścieżki

Bożonarodzeniowy nastrój panował tutaj już od początku grudnia i wtłaczał człowieka w inną rzeczywistość, w kolorowy bezczas wypełniony śpiewem i zapachem korzennego ciasta.

Mag­da­ Knedler, Nic oprócz strachu

Ale sam wiesz: kiedy Bóg się rodzi, wokół nas fruwają anioły...

Monika Szwaja, Anioł w kapeluszu

Na ziemię przyszła miłość w ludzkiej postaci i to my mamy nieść ją dalej. A Boże Narodzenie ma nam o tym przypomnieć.

Magdalena Kordel, Anioł do wynajęcia

Jeśli ci trzej królowie naprawdę swego czasu przybyli do stajenki z darami, to najbardziej przysłużyli się galeriom handlowym...

Janusz Leon Wiśniewski, Spowiedź niedokończona

Ja w przeddzień Wigilii płakałem, myśląc o osobach spędzających Boże Narodzenie w samotności. O starszych ludziach czekających w domu opieki na swoje dzieci, które nigdy nie przyjechały. O pacjentach szpitali siedzących w brudnych salach udekorowanych byle jakim łańcuchem. Jako dorosły również płakałem. Płakałem, bo widziałem ludzi idących ulicami z torbami wypełnionymi alkoholem, by zapomnieć. Płakałem na widok dzieci śmiejących się do mężczyzn przebranych za Świętych Mikołajów. Płakałem, bo zapomniałem, jak to jest się tak śmiać.

Agata Rybka, 31 korytarzy

Czyż jest w życiu chwila bardziej czarodziejska niż ta, gdy blask płomyków świec lśni w oczach dziecka o zarumienionych buziach i wpatrzonych w choinkę jak w obraz...

Annie Sanders, Święta, święta...

Będę żył w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości(...) Zamknę w sercu Ducha Przeszłych, Teraźniejszych i Przyszłych Wigilii.

Charles Dickens, Opowieść wigilijna

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…

św. Jan Paweł II

Będąc dziećmi wierzymy, że choinka i trzy płatki śniegu naprawdę zmieniają świat. 

André Laurendeau

W Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu. 

Marjorie Holmes 

I pamiętajcie, że najpiękniejsze świąteczne chwile to te, których samo wspomnienie wywołuje w Was najmilsze emocje i ukradkowy uśmiech na naszych twarzach!

To już taka mała tradycja! Jak co roku wspieram akcję Blogrudzień, w ramach której przez cały grudzień na różnych blogach możecie przeczytać grudniowe wpisy o tematyce świątecznej 💕

Komentarze

 1. Wiele pięknych cytatów. Zdrowa dawka Bożego Narodzenia potrafi poprawić nastój bez względu na przyczynę, która spowodowała jego pogorszenie.

  Richard Paul Evans, Kręte ścieżki

  Ten wyjątkowo do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne cytaty! Święta to magiczny, wspaniały czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się cytat z Posłańca. Lubię to jak Zusak trafnie obserwuje świat :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię cytaty książkowe, są dla mnie zawsze cenne i zachwycające.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam cytaty, zaznaczam je nałogowo w czytanych książkach, spisuje w notesach. Post idealny dla mnie. <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudny wybór! Przyznam, że sama bardzo lubię cytaty, ale zawsze mam problemy z ich wyszukiwaniem :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale piękne! ja to jednak jestem kolekcjonerem cytatów. Zachwycają mnie... Kilka sobie zapiszę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobają mi się te cytaty, każdy może coś wnieść w nasze życie jeśli tylko zobaczymy co chce nam przekazać. Święta to magiczny czas

  OdpowiedzUsuń
 9. Az dzięki takim cytatom chce się przeczytać dane utwory. Szczególnie urzekł mnie ten z "Oskara i pani Róży". Piękny i dający do myślenia, choć przecież tak dziecinnie prosty.

  OdpowiedzUsuń
 10. Paulina Kwiatkowska8 grudnia 2021 20:47

  Bardzo podobają mi się te cytaty, zachęcają do sięgnięcia po dane tytuły.

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne cytaty na ten magiczny czas. Przyznam, ze większości z nich nie znałam

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie lubię Bożego Narodzenia. Każdy cieszy się obecnością bliskich, a ja mam tylko dwoje dzieci i męża. Rodziców i dziadków brak i jakoś tak smutno.

  OdpowiedzUsuń
 13. Przepiękne cytaty z cudownym przesłaniem <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Piękne są te cytaty. Wiele w nich prawdy. Przyznam, że nigdy nie szukałam cytatów o świętach. Częściej wierszy, piosenek lub po prostu życzeń.

  OdpowiedzUsuń
 15. Evans <3 Uwielbiam jego książki :D Szczególnie uwielbiam "Szukając Noel" <3

  OdpowiedzUsuń
 16. Takie cytaty pięknie pasują jako dodatek do prezentu - napisane na ładnej tekturze, ze wstążką. Niektóre z nich wykorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Cytaty są super, i zawsze, ale to zawsze znajdzie się jakiś pasujący do sytuacji :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie znałam wcześniej tych cytatów i bardzo przyjemnie mi się je czytało. Uwielbiam Boże Narodzenie, więc to chyba nic dziwnego.

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękne cytaty wybrałaś. Aż szkoda mi się zrobiło, że już po świętach :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM