Nie zapomnę o tobie Monika Michalik

Wakacje coraz bliżej! Nie wiem jak Wy, ale mnie ten fakt bardzo cieszy, szczególnie teraz podczas sesji, kiedy pogoda i sytuacja epidemiologiczna pozwalają na wyjście z domu i naukę oraz relaks na świeżym powietrzu. Czekałam na to bardzo długo!

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć co nieco o najnowszej książce Moniki Michalik.

Monika Michalik to laureatka konkursu "Jak zostać ulubioną pisarką Polek" organizowanym przez wydawnictwo Znak. Na swoim koncie ma aż trzy powieści.
Niestety nic więcej nie udało mi się znaleźć na temat autorki :/

Emilia nie wierzy w miłość. Po tym jak ojciec odszedł do innej, mama wychowała ją sama. To ona nauczyła dziewczynę, że zawsze, niezależnie od sytuacji, trzeba walczyć o swoje i podążać za marzeniami. Gdy więc pojawia się szansa na pracę w magicznym greckim miasteczku, Emilia nie waha się ani chwili. Już w samolocie okazuje się jednak, że coś poszło nie tak. Do Grecji nie leci sama, a z Mateuszem, który twierdzi, że to ON otrzymał tę pracę. Na miejscu zaś, po serii zupełnie nieprzewidzianych zdarzeń, na jej drodze staje tajemniczy Nikias, który otwiera przed nią zupełnie nowy, gorący od greckiego słońca świat.

Tymczasem w Polsce jej mama, Danka, spotyka miłość sprzed lat. I choć rozsądek podpowiada zupełnie co innego, serce nie daje za wygraną. Dawno zapomniane marzenia zaczynają tlić się na nowo, zmieniając życie nie tylko Dance, ale i nieświadomej niczego Emilii.

Nie zapomnę o tobie to moja pierwsza styczność z twórczością pani Moniki. I może nie byłą to miłość od pierwszego wejrzenia, bo sama nie wiem, ale jakoś po opisie czekałam czekałam na wielkie bum od początku książki to ostatecznie faktycznie się nie zawiodłam.

Historia matki i córki, która chociaż momentami ciężka może być piękna jednocześnie. Trochę tak jak w życiu czyż nie?

Jeśli chodzi o bum to miałam na myśli taki typowo wakacyjny klimat, który owszem był, ale zdecydowanie mimo tej letniej aury nie można nazwać książki lekkiej. Chociaż to akurat jest jej plusem, po prostu ja jako czytelnik zupełnie się nie spodziewałam, ale finalnie muszę przyznać, ze to ciekawe i niespotkane przeze mnie jeszcze (mimo, że trochę na koncie przeczytanych książek mam) połączenie.

Co do języka to mimo iż bardzo rozbudowany, na początku ciężko mi było przywyknąć. Czasem z niektórymi autorkami, szczególnie polskimi, mam coś takiego, ale sama fabuła i treść wciągają mnie na tyle, że nie jest to problem.

Jeśli szukacie książki z wakacjami w tle, a jednocześnie takiej, która skłoni do refleksji to myślę, że właśnie tutaj to odnajdziecie.

Nie zapomnę o tobie, jak i inne książki dla kobiet znajdziecie w mojej ulubionej księgarnii Taniaksiazka.pl, którą uwielbiam za niezwykle atrakcyjne ceny.Komentarze

 1. Idealna propozycja na letnie wieczory. Na pewno przeczytam jak tylko będę miała w końcu trochę czasu dla siebie. Wydaje się interesująca i w moim stylu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka idealna dla mnie. Muszę ją na pewno przeczytać. Niedługo jadę na wakacje, także wezmę ją ze sobą.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też lubię tę księgarnie i śledzę na bieżąco nowości i outlet ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taniaksiażka zachęca, mają sporo ciekawych propozycji. Ja muszę uzupełnić biblioteczkę domową teraz na jesień więc wiem gdzie zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie nie jest to ksiażka lekka o tematyce na wakacje, ale wcale nie musi taka być. Życie też nie zawsze jest łatwe i usłane różami i czasem musi coś pójść nie tak. Brakuje tematów , które nie są cukierkowe, a takie życiowe właśnie,

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie brzmi ciekawie - nie jak typowe wakacyjne czytadło,tylko powieść z głębszym przesłaniem (a to bardzo sobie cenię w książkach).

  OdpowiedzUsuń
 7. Idealna na wolny dzień, odstresowanie się, momentami za bardzo przewidywalna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapowiada się wspaniała uczta czytelnicza :D Choć zwykle nie sięgam po tego typu książki, to naprawdę się nad ta zastanowię

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM