Projektowanie stron

Sama nie wierzę, że nasza zabawa z tą stroną trwa już ponad 3 lata. Zarówno dla mnie, jak i dla mojej siostry to niesamowity czas.

Zaczęło się od naszej miłości do książek, potem nazwa i stworzyłyśmy stronę. Wszystko wydaje się takie proste, każdy w końcu może to zrobić, zacząć pisać posty i gotowe prawda? Z pozoru faktycznie jest to bardzo proste. Tylko potem przychodzi wiele innych czynników, które weryfikują to, że sam dobrze napisany wpis to nie wszystko.

Nie raz pisałam o tym jak ważne (oprócz wartościowej treści) jest trafienie w słowa klucz. Jednak dzisiaj nie o tym.

Kolejnym czynnikiem jest odpowiedni wygląd. Jestem przekonana, że nie jeden z Was zwraca uwagę na to jak całościowo prezentuje się wpis. W końcu według statystyk ponad 65 % społeczeństwa to właśnie wzrokowcy. Sama zaliczam się do tej grupy i czytając tekst chcę, aby był on uporządkowany oraz prezentował się estetycznie.

Oczywiście też nie jest tak, że nie przeczytam jakiegoś wpisu tylko dlatego, że jest na brzydkim tle. Nie, zupełnie nie to mam na myśli, bo jeśli dany temat mnie interesuje to oczywiście, że przeczytam. Jednak jeśli miałby być to jakiś przypadkowy wpis to z pewności zwróciłabym na to uwagę. 

Dlatego uważam, że projektowanie stron to dość istotna sprawa, nawet jeśli nie zajmujesz się blogiem komercyjnie. My robimy to z pasji i jest to dla nas istotny czynnik. Chcemy, aby nasi czytelnicy czuli się tutaj dobrze i wracali. 

Samo tworzenie możesz oddać specjalistom (osobiście polecam afterweb.pl) albo skorzystać z gotowych, często darmowych szablonów dostępnych w sieci. Wymaga to Twojego zaangażowania i odrobiny czasu, ale na pewno się opłaci.

Komentarze

 1. Jeśli chodzi o nasz blog podróżniczych zawsze korzystamy z pomocy specjalistów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem na bliggerze i nigdy nie miałam wgranego żadnego profesjonalnego szablonu. Już się przyzwyczaiłam do wyglądu mojego bloga i eaczej nie będę niczego zmieniać.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ogóle wygląd strony ma wielkie znaczenie - nie tylko wizualnie, ale też nawigacja, intuicyjność.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że nie przywiązuję znacznej uwagi do wyglądu bloga, stawiam bardziej na treść, bo na grafikę czasu mi szkoda, wolę książkę poczytać. Gdybym prowadziła blog zarobkowo, pewnie zdecydowałabym się na usługi specjalistów. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. prowadząc bloga wiem jak ważna jest przejrzystość strony, dlatego warto zainwestować w taką profesjonalną pomoc :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja swoją stronę stworzyłam od podstaw sama i myślę, że efekt jest zadowalający. Cieszy to podwójnie, gdy wiem, że wszystko powstało moją ciężką pracą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie wygląd ma znaczenie. Chętnie bym swojego bloga pomodyfikowała zgodnie z obecnymi trendami, ale nie potrafię niestety

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie w tym roku zmieniałam wygląd i jestem bardzo zadowolona z tej zmiany (przydały się też zdjęcia, jakie wcześniej robiłam i dzięki temu mam piękne tło)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cześć,

  Na ten wpis na Waszym blogu trafiłem przypadkiem.
  Zajmuję się tworzeniem stron WWW już ponad 10 lat i lubię czytać celne uwagi na ten temat, szczególnie od praktyków.
  Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to na blogach ważniejsza od wyglądu samego bloga, jest wygląd wpisu. A wygląd to też typografia. Osobiście zwiększyłbym czcionkę (font size) i mniejszył odstępy między literami (letter spacing), zgodnie ze wskazówkami Rafała Tomali (swoją drogą, gość ma fajny kurs na ten temat, polecam). Bo strona WWW to w 95% tekst, a w 5% grafika :-)
  Trzymajcie się ciepło i nie przestawajcie pisać!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM