Dlaczego warto wysyłać pocztówki?

Ostatnio przeglądając stare pamiątki rodzinne natrafiłam na stare pudełko po butach. Kiedy tylko je otworzyłam, zobaczyłam kartki, najzwyklejsze kartki pocztowe. Nie wiem jak Wy, ale osobiście uwielbiam takie pamiątki.

Sama do końca nie potrafię wyjaśnić dlaczego tak jest, ale po prostu :) Sama, mimo że koszt wysyłki kartki z każdym rokiem wzrasta, to uważam, że miło jest nagle znaleźć coś w skrzynce.

Ponad to co roku biorę udział w akcji wysyłania pocztówek z miejsc w których byłam, a w zamian także  otrzymuję kartki, a czasem nawet krótkie listy opowiadające historie danego obszaru. 

Myślę, że to też fajna forma okazja pamięci dla danej osoby, a co za tym idzie okazanie zainteresowania. To fajna forma komunikacji, którą myślę, że warto ją podtrzymywać. To na pewno fajniejsze niż wysłanie zdjęcia na komunikatorze z podpisem Pozdrowienia z wakacji.

Wysłanie kartki wymaga większego zainteresowania, fatygi. W końcu co to w dzisiejszych czasach chwycić za telefon i wyklinać wiadomość o dowolnej ilości znaków? O wiele większego zaangażowania wymaga wybranie, wypisanie, zaadresowanie i wysłanie kartki.

Dla mnie to magia, która mam nadzieję, że mimo lat nie minie mimo zmieniających się czasów. 


PS. Jak wiecie w czasie pandemii bardzo polubiłam zakupy online i oprócz ubrań, rzeczy spożywczych przekonałam się do kupowania rzeczy kosmetycznych, dentystycznych. Swoje pierwsze zamówienie złożyłam na stronie Hellodent i naprawdę mogę polecić! Szybka i bezproblemowa dostawa, jak i samo zamówienie!

Komentarze

 1. Kocham dostawać pocztówki. Zawsze zawieszam je na ojej tablicy. Zawsze to fajna pamiątka z różnych miejsc nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nawet ja sama kupuję pocztówki jak gdzieś jestem, żeby pamiętać o tym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pocztówki są świetne. Ostatnią dostałam parę dni temu od przyjaciółki, która spędza swoje wakacje we Włoszech. Naprawdę takie kartki są świetną pamiątką. Niby niektórzy mówią, że to staromodne i że się od tego odchodzi, ale ja mam na ten temat inne zdanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam koleżankę, która zbiera pocztówki. Ma ich już pokaźną kolekcję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkowicie się z Tobą zgadzam i lepiej bym tego nie ujęła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. pamiętam ten stary zwyczaj, ostatni raz wysłałam pocztówkę 20 lat temu gdy byłam w podstawówce na wakacjach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podobnie, lata temu wysłałam pocztówkę i szczerze to nie pamiętam komu.

   Usuń
 6. Już dawno nie wysyłałam jak i nie dostałam pocztówki. Teraz wysyła się zdjęcie telefonem 🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętam, że gdy byłam mała to co roku moja babcia wysyłała pełno kartek w okresie świąt. Teraz już się niestety o tym nie pamięta a szkoda bo to bardzo miło było znaleźć w skrzynce piękną kartkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przypomniały mi się czasy kiedy wyjeżdzałam z rodzicami na wakacje w latach 90 i wówczas wysyłało się jeszcze pocztówki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś wysyłałam bardzo dużo pocztówek z wakacji, ale ostatnimi czasy zaprzestałam.
  W ostatnich czasach, z powodu pandemii, to nawet życzeń świątecznych nie wysyłałam

  OdpowiedzUsuń
 10. Kocham pocztówki i nadal wysyłam, tak samo jak i na święta - kartka zdecydowanie musi być :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pocztówki to już raczej rzadkość, ale dobrze, że nadal się je wysyła.

  OdpowiedzUsuń
 12. W tym roku nie wyjeżdżaliśmy na wakacje, ale z każdego wypadu wysyłamy bliskim pocztówkę. To miły gest i można stworzyć pokaźną kolekcję pocztówek.

  OdpowiedzUsuń
 13. uwielbiam pocztówki, mają niesamowitą moc przenoszenia i ogrzewania serca ;-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię wysyłać pocztówki i przywozić z podróży magnesy. Takie moje małe hobby.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak gdzieś jestem to zawsze kupuję sobie pocztówkę i zapisuję na niej najważniejsze momenty z wyjazdu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM