Dlaczego warto pielęgnować więzi?


Cały czas się spieszymy. Głównie zamartwiamy się o swoją przyszłość, często zapominając o tym co wokół się nas dzieje. Tracimy kontakt z fantastycznymi ludźmi, nie mamy czasu nawet dla siebie...

Nie tak dawno w tekście w przyszłości chciałbym być sobą , który z resztą jest przez Was jednym z chętniej czytanym postem (za co bardzo dziękuję) pisałam o tym jak łatwo wpaść w złą dla nas rutynę. Świat stopniowo wymaga od nas większego zaangażowania. I tak o to, chcąc sprostać jednemu wyzwaniu, zaniedbujemy drugie. 

Ostatnio nasze życie to głównie szkoła, dom i zajęcia pozalekcyjne. Taki zamknięty krąg. Myślę, że gdyby nie genialni ludzie w szkole i po a nią, z którymi można porozmawiać nie wpatrując się cały czas w smartphone oszalałabym. 

Każdy miewa gorszę dni. Za pewnie znacie to uczucie, kiedy spotkanie z ludźmi, których uwielbiasz poprawia Twój nastrój. Ich niesamowite wsparcie daje siłę. Rozmowa pozwala choć na chwilę zapomnieć o problemach. Bo każdy je chyba ma. 

Za nami przerwa zimowa. Nie wiem, czemu tak szybko minęła, jednak pozwoliła choć na trochę zapomnieć o szkole. Miałyśmy czas na spędzenie go w najlepszym towarzystwie, spotkania się z dawno nie widzianymi znajomymi i nadrobienia zaległości czytelniczych. Czasu i tak zabrakło na spędzenie chodź chwili z jeszcze kilkoma osobami, jednak wierzę, że w najbliższym czasie uda się to nadrobić.  

Czuję jak bardzo mi tego brakowało. Tych herbatek, kawek i ciasteczek. Śmiesznych żartów, wygłupów i nic nie robienia. Ta siła musi mi wystarczyć do końca czerwca. 

Pamiętajcie proszę jak ważne są przyjaźnie, więzy rodzinne oraz ich pielęgnacja. Żadna aplikacja, sms nie zastąpi spotkania na żywo. Warto znaleźć tą chwilę w tygodniu. 

Wpis powstał w ramach akcji #DBAMboKOCHAM. Jest to akcja blogerów, która ma uzmysłowić naszym czytelnikom, jak pielęgnacja związku, kontakty miedzy ludźmi są ważna dla utrzymania udanej relacji. Relacji, która trwać będzie całe życie.

Komentarze

 1. Coś o czym zapominamy w codziennym pędzie... praca, szkoła, gonitwa za "niewiadomoczym"! Fajnie że o tym piszecie, naprawdę warto czasem się zatrzymać i odpowiedzieć sobie "gdzie mi się tak spieszy?"
  Mnie kiedyś otrzeźwił dziadek na przystanku... na oko miał ze sto lat ;) ja wpadłam zdyszana na przystanek w momencie kiedy tramwaj odjeżdżał, skrzywiłam się pod nosem, bo spieszyło mi się na spotkanie! A dziadek się uśmiechnął i powiedział "spokojnie, przyjedzie następny a teraz możemy porozmawiać - gdzie pani się tak spieszyła? czy to naprawdę nie może poczekać 10 minut??" WOW niby nic, ale o to chodzi... nie leciałam przecież robić operacji na otwartym sercu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, takie ,,nic: a jak wiele znaczy i daje do myślenia ;)
   jak to się mówi, ze człowiek zawsze mysli po fakcie.

   Usuń
 2. Ważne jest by znaleźć „złoty środek” :)
  Mieć czas na obowiązki i przyjemności. Osobiście kocham spędzać czas z moją rodziną i przyjaciółmi. Z ludźmi, z którymi czuje się dobrze i swobodnie. To bardzo ważny element wypełniający moją egzystencję. Warto o to dbać ❤️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święte słowa! Warto pielęgnować to co ważne w naszym życiu :)

   Usuń
 3. To prawda, więzi z ludźmi są najważniejsze i szkoda bardzo, że tak wielu o tym zapomina... pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak bardzo bliska mi filozofia! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. To prawda, że coraz trudniej o dobre relacje a co dopiro o więzi. Mam juz dużo lat i obserwuję jak wszystko zmierza w kierunku obojetności.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My możemy tylko dbać o to, żeby nie było jeszcze gorzej :)

   Usuń
 6. Dokładnie tak! Zgadzam się!! Dbajmy o swoich przyjaciół! <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Znacznie łatwiej żyje się w świecie wirtualnym, wystarczy wysłać serduszko, uśmiech lub inną ikonkę. Trudniej wysłuchać, powiedzieć coś miłego

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyjaźń, aby przetrwała dekady musi być pielęgnowana, podsycana, dopieszczana, pomimo pogoni codziennego dnia, jak przyjemnie jest po latach wciąż się spotykać, wspierać, być dla siebie oparciem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święte słowa Iza :) Oby coraz więcej osób była tego świadoma :)

   Usuń
 9. To takie banalne, ale o związki, relacje trzeba dbać codziennie. Dla ludzi, którzy dają nam to, co najcenniejsze, swój czas i uwagę róbmy wiele! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla tych najważniejszych ludzi czas i nasza uwaga nie ma ceny :)

   Usuń
 10. Mając takie osoby wokół siebie na co dzień nawet czasem nie widzimy tego i dopiero w przypadku, gdy chwilowo nam tego zabraknie dostrzegamy, jakie to ważne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne, aby w porę zdać sobie z tego sprawę :)

   Usuń
 11. Nasze relacje z bliskimi są jak kwiaty, gdy zapominamy o nie dbać to więdną :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Do budowania więzi potrzeba czasu i uwagi. Warto je znaleźć, bo relacje buduje się długo, a są dla nas nieocenionym wsparciem!

  OdpowiedzUsuń
 13. Warto je budować każdego dnia, telefony, wspólne spotkania, śmieszne sms-y oraz wspólne świętowanie różnych okazji wzmacnia to co jest między ludźmi. Oby jak najwięcej takich gestów i takich chwil :O)

  OdpowiedzUsuń
 14. To taki paradoks naszego świata. Dzięki internetowi możemy być w kontakcie z każdym, ale i tak najważniejsze są spotkania poza nim

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety ludzie zabiegani, zapracowani, nie mają w sumie wyboru a kontakt przez Facebooka ech...

  OdpowiedzUsuń
 16. Cudowny blog, daje kopa i pozytywną energię 🙂

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny wpis! Masz rację - często tak się zaganiamy, że zapominamy o tym, co najważniejsze. Warto sobie o tym przypomnieć i dbać o relacje.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ach, jakbym chciała mieć znowu ferie - wrócić do domu, spędzić czas z tatą, albo tak zwyczaje poplotkowac z koleżanką. A tak to tylko praca-dom..

  OdpowiedzUsuń
 19. Trudno znaleźć złoty środek, a prawdziwych przyjaciół niezmiernie trudno zdobyć, jeszcze trudniej zatrzymac przy sobie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM