Carter Reed - Tijan

Kto z nas w tym trudnym czasie nie potrzebuje chwili wytchnienia? Gdzie przy obecnej sytuacji - nie tylko politycznej, ale także epidemiologicznej możemy szybko i łatwo zapomnieć, chociaż na chwilę o codziennych troskach? Idealną i najlepszą odskocznią są oczywiście książki!

Tijan Meyer to popularna amerykańska autorka specjalizująca się w literaturze młodzieżowej, romansach oraz fantastyce. Pisarka ma na swoim koncie mnóstwo bestsellerów z listy „The New York Times”. Jej książki uwielbiają czytelniczki na całym świecie. W swoim dorobku Tijan ma takie tytuły jak „Rich Prick” czy hitowa seria Crew.

OPIS WYDAWCY:

Emma zrezygnowała z wyjścia na siłownię i postanowiła wcześniej wrócić do domu. Nie wiedziała, że będzie to ostatnia łatwa do podjęcia decyzja w jej życiu. Tego wieczora zobaczyła, jak jej współlokatorka jest gwałcona przez jej chłopaka. Możliwości były dwie – powiadomić policję i zginąć z powodu mafijnych powiązań jego rodziny lub... zabić go pierwsza, z nadzieją, że uda jej się z tego wywinąć.

Najpierw zabiła drania, a następnie zwróciła się do jedynej osoby, u której mogła znaleźć schronienie. Carter Reed był tajną bronią konkurencyjnej rodziny mafijnej, lecz również tajemnicą Emmy. To najlepszy przyjaciel jej brata, jednak po jego śmierci zniknął z jej życia. Nie miała pojęcia, że to właśnie z jej powodu stał się tym, kim jest dzisiaj… 

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę przyznać, że nie było one kolorowe, ani nie była to miłość od pierwszej kartki. Mimo, że Tijan ma wiele fanów twórczości to mi z początku bardzo ciężko było poczuć jej styl.

Naprawdę dopiero po połowie lektury wciągnęłam się w historię Emmy i Cartera. Na początku nie pojmowałam skąd ten dramat, skoro za chwilę otrzymujemy historię miłosną w najczystszej postaci. Nie chciałam się jednak poddać, bo było to moje pierwsze spotkanie z autorką. Ostatecznie oceniam go na plus - może bez fajerwerków, ale jeśli kiedyś jeszcze książki autorki wpadną mi w ręce to na pewno sięgnę.

Sam wątek mafijny, i to naprawdę największy plus tej książki, przeplatany z innymi wydarzeniami poprowadzony jest ciekawie. Emma, która ma w sobie wiele pokładów energii, odwagi z pewnością skradła nie jedno serce.

Carter - co do niego mam pewne wątpliwości - mało, zdecydowanie za mało go w książce! Aż chciałoby się więcej :)

Carter Reed jak i inne książki dla kobiet znajdziecie w mojej ulubionej księgarnii Taniaksiazka.pl, którą uwielbiam za niezwykle atrakcyjne ceny i szybkość dostaw. Jak wiecie to moja ulubiona księgarnia internetowa.

Komentarze

 1. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki i bardzo podobała jej się też ta propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nazwisko autorki jest mi znane, ale sama jeszcze nie miałam okazji czytać nic jej pióra.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie w książkach zawsze odnajduję przestrzeń, w której mogę skryć się przed negatywnymi komunikatami z rzeczywistości, gdzie nabieram zdrowego dystansu do zła dziejącego się wokół nas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książki tej autorki. O tej wcześniej nie słyszałam, ale koniecznie muszę po nią sięgnąć. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji poznać książek tej autorki. Historia brzmi zachęcająco, więc przy okazji nadrobię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam jedną książkę tej autorki i nieszczególnie mi się podobała. Dlatego nie przeczytałam żadnej innej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam jeszcze niczego tej autorki i na razie się na to nie zapowiada. Nadrabiam zaległości, które sobie ostatnio narobiłam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanawiam się czy chcę sięgać po ten tytuł autorki. Ostatnio mocno mnie rozczarowała.

  OdpowiedzUsuń
 9. Takiego zarysu fabuły bym się nie spodziewała! Brzmi jak powieść, którą chętnie poznam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM