Zostań moim aniołem Gabriela Gargaś

Święta czuć już za plecami (no przynajmniej ja je czuję i czekam na nie z całego serca!) Dzisiaj chciałabym się podzielić z Wami moimi przemyśleniami na temat najnowszej książki Pani Gabrieli Gargaś, które historie zawsze są jedne z najbardziej wzruszających, jakie czytam.

Gabriela Gargaś jest niepoprawną optymistką i marzycielką. Ma usposobienie indywidualistki, która chadza własnymi ścieżkami. Jej życiowe motto brzmi „Sztuką życia jest umieć cieszyć się małym szczęściem”. Autorka popularnych powieści: „Jutra może nie być”, „W plątaninie uczuć”, "Trudna miłość" i "Namaluj mi słońce", "Szczęście przy kominku".

Opis od wydawcy:

Czasem o szczęściu decydują drobiazgi: pocałunek pod jemiołą skradziony na moment przed wyjściem, kubek gorącej herbaty w mroźny wieczór, dłoń troskliwie poprawiająca zawiązany w pośpiechu szalik.

Marietta zapomniała już, jak wiele znaczą drobne gesty. Znużona rutyną, która niepostrzeżenie wkradła się w jej związek, coraz chętniej ucieka do świata swoich małych dzieł sztuki. Pewnego dnia próg jej maleńkiego sklepu z rękodziełem przekracza Anioł. Chłopięcy urok i zawadiacki błysk w jego oku sprawiają, że Marietta zaczyna wątpić w swoje dotychczasowe wybory.

Berenika całe serce oddała pracy. Każdy pacjent spotykany na oddziale intensywnej terapii to nowa historia, która na dobre zapisuje się w jej pamięci. I choć nic nie daje jej takiej radości jak ratowanie ludzkiego życia, czasami trudno w pojedynkę stawiać czoła całemu światu. Niespodziewane spotkanie z intrygującym sąsiadem przypomina jej, że istnieje życie poza szpitalem.

Boże Narodzenie to czas cudów. Tych małych, codziennych, i tych, które mogą na dobre odmienić przyszłość. Poznaj historię sióstr, którym w te święta los podaruje kolejną szansę na szczęście.

To co bardzo przykuło moje myśli to fakt jak bardzo realna, rzeczywista jest ta opowieść. W końcu jak wielu z nasz zapędza się w codziennej gonitwie życie zapominamy jak małe gesty, drobne drobiazgi są w stanie poprawić naszą codzienność.

Po drugie autorka nie zawiodła mnie pod względem, mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi, ale nie była to książka taka banalna, jakich, nie oszukujemy się, przed świętami jest sporo. 

Szczególnie w tych czasach historia nabiera takiego silnego znaczenia. Siedzimy w domach, a jeśli już z niego wyjdziemy to zauważamy drugiego człowieka? Mam wrażenie, że jest wręcz odwrotnie.

Bohaterowie tej historii, głównie mam tu na myśli Mariettę oraz Berenikę po prostu pogubiły się we własnej codzienności, ale na szczęście są dobrze ludzie, pełni dobra i empatii, którzy sprawią, że obie dziewczyny spojrzą na swoje życie z zupełnie innej strony :)

Nie chcę zdradzać za dużo, jednak jedyne co powiem, to że warto ją przeczytać :)

Zapraszam Was do przeczytania Zostań moim Aniołem oraz inne książki dla kobiet, których spory wybór w dobrej cenie znajdziecie na stronie Taniaksiążka.pl

Komentarze

 1. Święta bez książek nie mogą sie obyć, przynajmniej w moim przypadku. Zawsze możemy wkroczyć do świata widzianego oczami innych i odnaleźć to, co nas jednakowo cieszy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z twojej recenzji wynika, że ta książka jest bardzo wartościowa. Najbardziej spodobało mi się zacytowane przez ciebie: „Sztuką życia jest umieć cieszyć się małym szczęściem”. Coś czuję, że pomyślę o nabyciu tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdemu by się przydał taki własny anioł :-))

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej książki nie znam i w sumie chyba wcześniej o niej jeszcze nie słyszałam. Nie jestem jednak pewna czy treść by do mnie trafiła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna około Bożonarodzeniowa propozycja, z którą chętnie się zapoznam. Tylko, żeby mi starczyło czasu ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam ją u jednej blogerki i mnie zaciekawiła bardzo. Muszę ją sobie zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gabriela Gargaś ma talent do pisania pięknych, wzruszających historii. Mam jeszcze kilka jej tytułów do nadrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę przyznać, że sama chyba nie miałam okazji czytać książki typowo świątecznej. Być może po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam okazję poznać kilka książek tej autorki, bardzo mi sie podobały. Teraz w czasie przedświątecznym chętnie sięgam po książki w tej tematyce

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię książki w takim świątecznym klimacie. O tej wcześniej nie słyszałam, ale brzmi ciekawie. Mam jednak jeszcze kilka książek w świątecznym klimacie i raczej po tę nie zdążę już sięgnąć przed świętami. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Teraz jest wysyp takich ksiązek ale mnie to nie przeszkadza bo mają one z reguły pozytywne przesłania.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ostatnio zastanawiałam się jak to będzie w to Boże Narodzenie. Czy ktokolwiek wpuściłby w covid gościa? Lubię takie chwytające za serce książki jak ta.

  OdpowiedzUsuń
 13. O nie nie nie! Mam tą książkę na swojej liście do przeczytania. Więc końcówkę wpisu sobie darowałam. Kocham warsztat literacki Gragas!

  OdpowiedzUsuń
 14. dobrze, że na Taniej Książce można znaleźć dużo interesujących tytułów <3

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo lubię świąteczne książki. Sama nie raz czytam i to przeróżne. Ta jest bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo lubię czytać takie świąteczne książki właśnie w grudniu mam ich nawet kilka na oku.

  OdpowiedzUsuń
 17. To prawda, niedawno był październik a tu już zaraz święta. Czas leci jak szalony. Lubię książki świąteczne, a teraz powoli można zaczynać takowe czytać.. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM