Apteczka wakacyjna


Czas wakacji w pełni! Wyjazdy także. Nie zapominajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu, ale także o tym, aby mieć przy sobie niezbędnik wakacyjny. W tym roku wybieramy się nad polskie morze. Nie wyobrażam sobie, aby pojechać tam bez kilku drobiazgów. A oto one:
 1. Kremu z filterm - z reguły zabieramy jeden słabszy (20 SPF) oraz mocniejszy, czyli tzw. 50 SPF
 2. Balsam po opalaniu -wszytsko po to, aby skóra była odpowiednio nawilżona oraz odżywiona
 3. Panthenol -pianka, która łagodzi poparzenia słoneczne
 4. Repelenty -czyli inaczej dobry środek na komary oraz kleszcze. Wieczorami to absolutny must have
 5. Leki przeciwbólowe
 6. Plastry
 7. Elektrolity 
 8. Sól fizjologiczna -w razie dostania się piasku do oka
 9. Żel antybakteryjny
Myślę, że to takie absolutnie takie minimum, moja mama na pewno wymieniłaby tego więcej, ale spędzając wakacje w Polsce na pewno się dogadamy oraz bez problemu znajdziemy najbliższa aptekę. 

Jeśli nie to zawsze można zamówić niezbędne leki, opatrunki itp., przez aptekę internetową, tak jak zrobiłysmy to z mamą przed wyjazdem. Osobiście wszystko kupiłyśmy na stronie Aptisan.pl i z zakupów jesteśmy bardzo zadowolone.

Trzymajcie się ciepło!

Komentarze

 1. Zawsze pamiętam o kilku lekach kiedy wyjeżdżam na wakacje, w końcu nie wiadomo co może się na nich przytrafić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Apteczkę wakacyjną kompletuję na długo przed wyjazdem - fajnie że stworzyłaś taki wpis, bo to gotowa lista najważniejszych produktów - ja kompletuję ją wcześniej żeby o niczym nie zapomniec.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja dodatkowo mam zawsze coś na alergię oraz coś na biegunkę. Plus oczywiście leki stałe, które niektórzy z mojej rodziny przyjmują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na liście umieściłaś większość rzeczy, które zabieram ze sobą na urlop. W mojej apteczce znaleźć można jeszcze octenisept i coś na biegunkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No koniecznie trzeba pamiętać by na wakacje zabrać ze sobą dobrze wyposażoną apteczkę. Nigdy nic nie wiadomo.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie jeszcze znajdują się plastry i octanisept ;) Apteczka - przydatna rzecz na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy powinien mieć apteczkę przy sobie podczas wycieczki. Fajny post.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że nie każdy pamięta o apteczce wyjeżdżając na wakacje, a potem niemiła niespodzianka. Ja zawsze coś zabieram na wszelki wypadek

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze pamiętam o podstawowych lekach by mieć ze sobą taki awaryjny zestaw, który poratuje mnie w razie czego - no i zanim uda mi się np. dostać do lekarza.

  OdpowiedzUsuń
 10. oj tak! zdecydowanie! ja na sezon wakacyjny wyciągam najpotrzebniejsze rzeczy z apteczki (o ile nigdzie nie jedziemy) zeby mieć je pod ręką

  OdpowiedzUsuń
 11. W mojej apteczce zawszę są te rzeczy, dodatkowi zawsze mam przy sobie opatrunki na głębokie rany i oparzenia. Niestety my mamy zawsze takie szczęście, że coś się się stanie więcej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM