5 pomysłów na ożywienie wnętrza


Ściany w naszym domu często posiadają niewykorzystany potencjał. W dzisiejszych czasach mamy bardzo wiele pomysłowych rozwiązań. Jakich? Przekonaj się!


Pomysł to już polowa sukcesu do oryginalnego wnętrza. Dla mnie samo pomieszczenie powinno być odzwierciedleniem osoby, która tam przebywa, mieszka. To coś, co powinno pokazywać jej temperament, styl, a nawet osobowość.

Dzisiaj chcę Wam pokazać kilka naprawdę świetnych rozwiązań, licząc, że znajdziecie w nich coś dla siebie.

Trój wymiarowe panele to coś dla osób, które nie boją się nowoczesnych faktur, lubią oryginalne rozwiązania w minimalistycznej formie. Projektanci, designerzy codziennie tworzą coś nietypowego, nowego. To materiał dzięki któremu  zwykłe, nudne pomieszczenia możemy zamienić w coś z ikrą, energią. Sami możemy tworzyć trójwymiarowy dekor ścienny. Aktualnie na rynku znajdziemy wiele materiałów tego typu. Łącząc różne materiały panelów 3D możemy stworzyć coś ciekawego. Wzorów, faktur jest naprawdę sporo. 


2. Cegła
Cegła to ostatnio dość popularny trend. Dla mnie łączy w sobie minimalizm z industrializmem. Nieregularna faktura nie raz podkreśla piękno mieszkania. Do wnętrza wprowadza klimat ciepła, przytulności. Występuje w różnych kolorach: białym, czarnym, a także pozostawiona w naturalnym odcieniu oraz kształcie. Zdecydowanie jest to rozwiązanie ponadczasowe.


3. Beton 
Ściana wyłożona betonowymi płytkami idealnie pasuje do wnętrz nowoczesnych i jednocześnie minimalistycznych. Na pierwszy rzut oka wnętrze wyłożone tym materiały przypomina wnętrze starych fabryk, czy manufaktur. Osobiście marzy mi się ściana w kuchni właśnie z płytami betonowymi, a do tego duży, okrągły metalowy stół. Mam nadzieje, że kiedyś się uda. 


4.Drewno
Materiał ponadczasowy, który spotkamy w każdej epoce. Moda na niego nigdy nie mija, a jego zastosowanie jest ogromne. Drewniane ściany, meble, podłogi od lat sprawiają, że wnętrza stają się bardziej eleganckie, stylowe i pasuje do każdego elementu w pomieszczeniu. Drewno to zawsze sprawdzony sposób na udane wnętrze.


5.Tapeta
To tradycyjny sposób upiększania ścian. Spotkać go można w każdym domu. Jego prostota, efektywność, różnorodność, cena pozwalają na stworzenie wnętrz w dowolnym stylu.

A Ty co zastosowałeś w swoich wnętrzach? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.
Komentarze

 1. Mnie najbardziej podoba się pomysł z drewnem i cegłą. Beton najmniej, reszta średnia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze mi się podobała kwestia jednej ściany ceglanej :D Nadaje to niesamowitego efektu!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajne, ciekawe propozycje. Dziś jest duży wybór takich rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cegky, szczególnie stare i drewno to jak najbardziej moja bajka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się Twoje propozycje. Fajny przegląd.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cegły oraz drewniane wnętrza dodają takiego świetnego klimatu. Wiem że gdy będę miała własne mieszkanie będę miała jedno z tych dwóch w swojej sypialni lub salonu;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze zdjęcie jest mega klimatyczne z tymi żółtymi akcentami kolorystycznymi i tapetą z roślinnością.

  OdpowiedzUsuń
 8. dla mnie cegła i drewno to super sprawa

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja bym postawiła na panele 3d i tapetę. Beton i cegła do mnie nie przemawiają.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta druga czarna ściana bardzo mi się spodobała Obawiam się tylko o widoczny na niej kurz i komiecznosc czestego wycierania

  OdpowiedzUsuń
 11. My wybraliśmy cegłę (taką z prawdziwego zdarzenia), mimo że jak remontowaliśmy mieszkanie była już modna, ZBYT modna i była wszędzie. Ale nie żałuję - ona po prostu to nas pasuje i nie mogło być inaczej... choć dziś chyba wybralibyśmy beton :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Beton jest nowoczesnym i oryginalnym pomysłem na aranżacje ścian

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajne pokoje. Bardzo ładne dodatki

  OdpowiedzUsuń
 14. bardzo lubię wnętrza, które mają duszę...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM