#Klasyka dla smyka - Warto pomagać!!

Czy pamiętacie jak Wasi rodzice starali się zaszczepić pasję aktywnego czytania? My pamiętamy i  będziemy im za to wdzięczne bardzo długo. A co z dziećmi, które nie mają takiej osoby, która ich do tego nakieruje? Podobne pytanie zadali sobie Radek i Dagmara, którzy zorganizowali akcję Klasyka dla Smyka. A na czym dokładnie polega ?

Każdy wie jak czytanie książek wpływa na nasze życie. Dzięki nim stajemy się o wiele bardziej empatyczni, posiadamy bogatsze słownictwo. Literatura kształtuje nas charakter.  W najmłodszych czytelnikach wzbudza ogromne pokłady miłości. Akcja ma na celu wzniecenie miłości (nie tylko do książek) dzieci wychowywanych w domach dziecka.


Pomysłodawcami są, jak już wyżej wspomniałam, Radem z bloga osinskipoludzku oraz Dagmara z bloga Socjopatka. Dzieci naprawdę już mają ogromne szczęście, że znalazły się takie osoby, które mają niesamowitą siłę do działania i organizowania tej akcji.

Sam projekt #Klasyka dla smyka rusza 20 lutego br. (Najbliższy poniedziałek)

Oprócz zgłaszania placówek do których może trafić pakiet książek możesz sam zorganizować zbiórkę książek. Namów rodzinę, przyjaciół, znajomych z pracy. Udzielasz się w jakiejś grupie na portalach społecznościowych? Tam też może Ci się udać. Na taki pomysł wpadła Madzia z Save the magic moments i zorganizowała zbiórkę, której miałyśmy okazję wziąć udział na grupie PRZECZYTAJ & PODAJ DALEJ.


Na czym polegać będzie akcja?

1. Akcja ma na celu zaszczepieniu dzieciom wychowywanych w Domy dziecka pasji do czytania oraz  wsparciem placówek nowymi pozycjami książkowymi dla dzieci i młodzieży.

2. Każdego 20 dnia danego miesiąca na blogach organizatorów całego przedsięwzięcia będzie pojawiać się tekst, dotyczący całej akcji oraz książek, które w danym miesiącu udało nam się zebrać dla dzieci.

3. W komentarzach każdy może zgłaszać placówki, które jego zdaniem powinny dostać, taki pakiet książek. Na zgłaszanie placówek Czytelnicy mają tydzień od publikacji postu, czyli do 27 dnia danego miesiąca trwania Akcji.  (Serdecznie do tego zachęcamy !)

4. Raz w miesiącu wybierana jest jedna placówka z propozycji czytelników i do danego Domu Dziecka wysyłane są książki wraz ze spersonalizowanym listem. Jeżeli w danym miesiącu będzie dużo pakietów książek, zostaną one rozdysponowane na kilka Domów Dziecka.   

5. Placówka, która raz otrzyma pakiet, nie może być już więcej zgłaszana do udziału w akcji.

6. I tak przez cztery miesiące. Za każdym razem inne książki i inny dom dziecka. 
Jak mogę pomóc?

Zbierane są tylko nowe książki, ponieważ nikt nie chcę, aby dzieci z placówek poczuły się gorszę, bo otrzymują książeczki, których nikt już nie potrzebuje.
Zbiórkę kończymy 18 dnia każdego miesiąca. Pamiętaj, aby wcześniej poinformować o tym Dagę lub Radka!! Zdjęcie zebranych przez Ciebie książek wyślij do organizatorów akcji (socjopatka@socjopatka.pl lub rgabinek@gmail.com), żeby mogli je udostępnić na stronie wydarzenia i przekazać ambasadorom. Kiedy zostanie wyłoniona placówka, otrzymasz adres, na który wyślesz książki. Koniecznie zaznacz na paczce, że zebrana została w ramach akcji #KlasykaDlaSmyka. Jeśli natomiast sam chcesz przekazać jakąś pozycję dla domu dziecka, możesz je wysłać bezpośrednio do Radka. Udzieli Ci on wszystkich potrzebnych informacji.
Jeżeli jesteś blogerem to nie wahaj się tylko dołącz do akcji jako ambasador. Z pewnością jesteś kreatywny i masz pomysły jak wzbogacić całe przedsięwzięcie. Dagmara i Radek szukają kogoś takiego jak Ty!

Komentarze

 1. Jak wspaniale, że są tacy ludzie o dobrym sercu, którzy myślą o innych.
  Akcja fantastyczna i życzę powodzenia w jej realizacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda akcja naprawdę ma swoją duszę. Oby zdziałać można było jak najwięcej :)

   Usuń
 2. Wspaniały pomysł! Podziwiam ludzi, którzy potrafią oddać serce takim akcjom :). Piękny cel, szczytny, wszystko dla maluszków! :) pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo. Wymagana jest naprawdę duża determinacja i chęć do działania :)

   Usuń
 3. Bardzo fajny pomysł! Uwielbiam książki i myślę, że to ważne, by dzieci czytały od małego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Książki są ważne w życiu każdego człowieka. Należy im tylko pokazać tą drogę :)

   Usuń
 4. Wspaniały pomysł i szczytny cel. Uwielbiamy z córeczką książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też lubimy dlatego staramy się zachęcić jak największą liczbę osób, aby pomogły innym zaczepić tak wspaniała pasję !!

   Usuń
 5. Genialny pomysł!
  Trzymam kciuki za całą akcję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już idzie naprawdę bardzo dobrze i aby tak dalej !

   Usuń
 6. Akcja wspaniała i jak dużo osób się zaangażowało :) Super ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję, że jesteś z nami! :) <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteście :P Nawet nie wiesz jaką radość sprawia nam to, że możemy dodać swoją malutką cegiełkę do tak pięknej akcji !

   Usuń
 8. Świetna akcja! Trzymam kciuki za jej powodzenie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro tak, zapraszamy do udziału! :) czekamy na zgłoszenie Domu Dziecka

   Usuń
 9. Klasyka dla Smyka to jednak z fajniejszych akcji, jakie ostatnio zorganizowano. :) Mnie już udało się kupić kilka książek, które zostaną wysłane do dzieciaków w marcu i nie mogę się doczekać, aż dowiem się do kogo trafią! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My brałyśmy udział w zbiórce na lutowe rozdanie. Same znalazłyśmy wydawnictwo, które podaruje kilka sowich pozycji.
   Buziaki :*

   Usuń
 10. Wspaniała inicjatywa. Chętnie dowiem się więcej o tej akcji :) Na pewno zajrzę na wydarzenie na facebooku <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak dobrze, że takie akcje się rodzą:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Wiara w ludzi od razu wraca. Nie każdy jest obojętny na czyjeś dobro.

   Usuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM