A co z tymi marzeniami?


Żyjąc na co dzień coraz rzadziej słyszymy o marzeniach. Często obija nam się o uszy jakie życie bywa niesprawiedliwe, służba zdrowia nie taka, to za gorąco, to za zimno, polityka kraju nie taka i na wiele innych przeróżnych rzeczy. Nazywamy to szarą rzeczywistością. Czasem mam wrażenie, że ludzie nie potorfia żyć na prawdę, dać z siebie tych 100%. I w tym momencie zadaję sobie pytanie: A co z tymi marzeniami?
Każdy w życiu chociaż raz o czymś marzył. Raz to była drobna sprawa, jak na przykład wyjście na spacer, a raz o podróży do Indii. Małe, czy duże każde marzenie jest piękne i bardzo ważne. Marzenia są po to ,żeby je spełniać i innej drogi nie ma.

Kiedy wpisuję w wyszukiwarkę hasło: czym jest marzenie?, wyskakuje mi strona spj.pwn.pl i definicja marzenia. Oto one:

marzenie
1. «powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne»
2. «przedmiot pragnień i dążeń»
3. «ciąg myśli i wyobrażeń powstających podczas snu»
4. pot. «o czymś doskonałym»

Czy nie uważacie, że jest to trochę dziwna definicja? Moim zdaniem marzenia nie da się zdefiniować. To jest coś indywidualnego i każdy odbiera to znaczenie inaczej.

Naszą codzienność nazywamy szarą rzeczywistością. Czemu? Nie zastawiałeś się jak to zmienić? Jak wygląda kolorowa codzienność? Myślę, że nie tylko ja zastanawiam się nad spełnianiem marzeń. Wiele z nas marzy o swojej przyszłości, o sukcesach.

Osobiście denerwują mnie ludzie, którzy mówią, że nie warto mieć czegoś, czego nie możesz zrobić. Uważam, że to wszystko zależy od nas i to jak podchodzimy do sprawy. Wszystko się da zrobić wystarczy mieć chęci, a gadaniem świata nie zmienisz. Za dużo czasu poświęcamy na myślenie zamiast na działanie.


Wiesz co jest najlepsze w marzeniach? Marzenia są tym czego nikt nam nie zabierze. To jest w nas i po części kształtuje każdego. Na spełnianie ich nigdy nie jest za późno. Marzenia powinny być celem, do którego dążymy w życiu.

Ja także mam marzenia. I wierzę, że kiedyś się spełnia. Niektóre już się spełniły. Założyłam bloga, byłam na ŚDM, poznaję nowych ludzi i staram się czerpać z życia jak najwięcej. Oczywiście zdążają się też gorsze chwile, ale staram się je redukować i iść dalej.

Mam nadzieje, że od dzisiaj każdy z Was zacznie spełniać swoje marzenia. Zacznie od tych małych a skończy na, na prawdę wielkich i nigdy nie przestanie marzyć. Tego Wam właśnie życzymy! I pamiętajcie cel uświęca środki!

A Ty masz swoje małe/ wielkie marzenia? :)
Tutorial powstał we współpracy z portalem kobieceporady.pl

Komentarze

 1. Myślę, że każdy o czymś marzy. Marzenia są piękne, gdy się spełni, chociaż to najmniejsze to życie jest cudowniejsze. Świetny post. :)
  Mój blog


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenia naprawdę potrafią wiele zmienić. :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Ja jestem jedną wielką marzycielką, w sumie mój dzień składa się ze snucia marzeń, jako amatorka-pisarka przelewam swoje marzenia na worda, aby móc spełnić swoje marzenie, a mianowicie, wydać książkę. Moje marzenia często się ze sobą łączą, chce je spełniać. Marzenia są cudowne, pozwalają się oderwać od tej szarej, nudnej rzeczywistości.
  Naprawdę świetny post, dołączam się do obserwatorów!
  Pozdrawiam,
  http://millkeyshake01.blogspot.nl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa. A co do książki to życzę wiele, wiele wytrwałości w pisaniu. Sama wiem, że ciężko się zmobilizować do regularnego pisania. :)

   Usuń
 3. To prawda, marzeń nikt nam nie odbierze i co najważniejsze - marzenia same się nie spełnią, to my musimy zacząć je spełniać. :)
  Szara rzeczywistość jest monotonią, którą wykonujemy każdego dnia, tylko czasami zmieniamy coś w rytuale. Dlatego mamy marzenia, cele i spontaniczne reakcje, które trochę ubarwiają ową rzeczywistość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta słowa. Dziękuje za miły komentarz i pozdrawiam. :)

   Usuń
 4. Szczerze się z Tobą zgadzam, bardzo irytują tacy ludzie. Jednak gdyby nie było marzeń to ludzie nie wiedzieli by co chcą robić, gdzie pracować, gdzie mieszkać a co gorsza- nie wiedzieli by co żyją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święte słowa. Marzenia są ważnym elementem naszego małego życia. :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Mam ich ogrom, dosłownie ogrom.
  Marzenia napędzają nasze życie - dosłownie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uważam, że to piękne. Sama wiem o czym mówisz, ponieważ stety czy niestety jestem wielką marzycielką z bardzo bujną wyobraźnią. Pozdrawiam :) :)

   Usuń
 6. Wszystkie marzenia, nawet te najmniejsze są w mojej głowie, tylko czekają na odpowiedni moment. By móc się zrealizować i stać się realne

  OdpowiedzUsuń
 7. Traktuję marzenia jak cele, łatwiej mi się je wtedy realizuję. A kiedyś obiecałam sobie, że zrobię wszystko, żebym była szczęśliwa. I to się teraz kurcze dzieje ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście. Szczęście to jedna z ważniejszych rzeczy w życiu. Oby tak dalej!
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 8. Moja praca polega właśnie na pokazywaniu kobietom jak spełniać marzenia. Chodzi o przekucie marzenia w cel oraz produktywne i efektywne działanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka praca musi sprawiać wiele radości. Pozdarwiam

   Usuń
 9. nie manic piękniejszego od marzeń i ich realizacji :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Trzeba dążyć do realizacji swoich marzeń! Życie jest tylko jedno więc dbajmy o nie i spełniajmy je :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Życie jest tylko jedno i trzeba je wykorzystać ajk najlepiej. :)

   Usuń
 11. O tuż to marzenia warto spełniać, miłego dnia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Marzenia to coś magicznego. Tego nam nikt nie zabierze. Pozdrawiam :)

   Usuń
 12. ... a jakie jest szczęście, gdy spełniamy te marzenia, nawet najmniejsze związane prozą życia! :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja uwielbiam mieć marzenia i je spełniać. I jeszcze zdradzę ci moje motto: "Kuferek marzeń otwieram kluczem wiary" ;)
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śliczne motto. Muszę gdzieś sobie zapisać ♡

   Usuń
 14. Bez marzeń moje życie byłoby smutne. Jeśli człowiek nie ma celu, popada w obłęd. Podoba mi się to jak to napisałaś- krótko, zwięźle, ale trafia w sedno. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Jakoś trzeba rozweselić to nasze życie ♡

   Usuń
 15. trochę się z Tobą zgodzę a trochę nie :) wg mnie marzenia się nie spełniają tylko... się je spełnia. to raz. Dwa że to nieprawda, że wystarczy marzyć i kiedyś do nich dojdzie. bo... możemy nie zdążyć. W związku z tym osobiście warto się zastanowić co konkretnie trzeba zrobić by marzenie stało się rzeczywistością i... zaplanować działanie. A potem... realizować :) nawet jeśliby to było za pięć lat. Ale te pięć lat minie niezależnie od tego czy będzie się spełniać swoje marzenia, czy nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie powiedziane :) Każdy ma inne podjecie do marzeń :) Dzięki za śliczny komentarz :)

   Usuń
 16. Nie umiałabym przestać marzyć. Czymże byłby świat bez marzeń i snów? :)
  Nic jednak nie dzieje się samo i trzeba sobie pomóc, aby móc marzenia spełnić. I każdy powinien do tego dążyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) A świat bez marzeń i snów był by beznadziejny...

   Usuń
 17. Oczywiście marzę, ale mojej rzeczywistości raczej nie nazwałabym szarą ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja non stop marzę, lubię stawiać sobie coraz to nowe cele w życiu, bo wtedy wiem, że żyję. Według mnie marzenia są częścią nas samych, dają siłę i powera do działania.

  OdpowiedzUsuń
 19. Trafiłaś w sedno - każdy ma możliwość kreować swoją kolorową rzeczywistość. ważne jest też żeby doceniać to co się ma a nie fruściolić tym czego się nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 20. "Marzenia są tym czego nikt nam nie zabierze." - podoba mi się to :)

  OdpowiedzUsuń
 21. "Marzenia są tym czego nikt nam nie zabierze." skopiowałam i zobaczyłam, że komentarz wyżej to samo... Ale to naprawdę dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 22. też chciałam skopiować i wkleić zdanie powyżej...:) Marzenia należy mieć. I takie, które są łatwe do spełnienia chociażby w przeciągu godziny, takie, nad którymi trzeba popracować i zawalczyć (np.pragnienie mówienia biegle po norwesku) i takie, które mogą wydawać niemożliwe (wylot w kosmos:D . Nawet jak coś wydaje się niemożliwe to i tak warto pomarzyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedno zdanie a jak wiele zmienia :)
   Bo marzeń nikt nie jest w stanie nam zabrać <3

   Usuń
 23. Pewnie,że mam! Uważam, że każdy powinien mieć jakieś cele i marzenia, do których się dąży. Najlepiej mieć takie mniejsze i większe, żeby czerpać siłę i motywację do dalszego działania z pomniejszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Z marzeniami łatwo nie jest ;) Trzeba się napracować aby je spełnić!

  OdpowiedzUsuń
 25. Lubię temat marzeń, sama dużo o nich piszę. Jeśli nie na spełnianiu marzeń, na czym innym może polegać to życie? Przez marudzenie i "szarą rzeczywistość", którą opisałaś na początku nie byłam w Polsce od 4 lat.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM