Jak radzić sobie w upalne dni?

Dzisiaj post w stylu poradnika babci, czyli jak przetrwać w upalne dni. Chociaż wszystkie przedstawione niżej punkty wydają się oczywiste to często o nich zapominamy. Dlatego postanowiłyśmy przypomnieć o najważniejszych rzeczach, o których powinniśmy  pamiętać w gorące dni i  nie tylko.

1.Pić czy nie pić
Najważniejszym punktem jest picie dużej ilości płynów. Zalecane jest aby wypić min. 1.5 litrów dziennie. Odwodnienie najniebezpieczniejsze jest dla dzieci i osób starszych. Przy barku nawodnienia tracimy cenne elektrolity, które są niezbędne do dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Oczywiście mowa tutaj o napojach niealkoholowych. Alkohol nie jest wskazany.

2. Napoje- ciepłe czy zimne?
Otóż większość z nas bez wahania powiedziałoby zimne. Nic bardziej mylnego. Mianowicie zimne napoje dają chwilowe uczucie ochłodzenia. Naukowcy zalecają picie ciepłej herbaty, która na dłużej ugasi nasze pragnienie.

3. Jedzenie
Tutaj też musimy uważać. Ciężko strawne posiłki nie są wskazane. Najlepiej wybierać lekkie sałatki, warzywa i owoce. Świetnym przykładem może być arbuz, który zawiera dużo wody i mało kalorii co w wakacyjnej diecie jest dla nas bardzo korzystne.

4. Ciepły czy zimny prysznic
I tutaj jest podobnie jak z napojami. Kiedy bierzemy zimną kąpiel nasze naczynia się poszerzają i tym samym mogą nam dokuczać uczucia gorąca. Musimy także pamiętać aby nie brać gorących kąpieli, które w upalne dni mogą mieć niewyobrażalne konsekwencję. Dlatego najlepiej wybierać letnie kąpiele.

5. Ubiór
Jeden z istotniejszych elementów. Powinniśmy nosić przewiewne ubrania i otwarte buty które zapewnia nam duży przepływ powietrza. Nie powinniśmy zapomnieć o nakryciu głowy, dzięki któremu możemy uniknąć udaru mózgu.

6. Wyjście z domu
Jak wiemy słońce najmocniej świeci ok. od godziny 11 do 15. Powinniśmy unikać wychodzenia z domu jednak rzadko jest to  nieuniknione starajmy się spędzać jak najwięcej czasu w cieniu lub na kąpielisku czy jeziorze ;)

7. Ochrona skóry
Nie zapominajmy o kremach ochronnych oraz zabezpieczamy skórę przed insektami,kiedy jest to konieczne. 


A jakie Wy macie sposoby na radzenie sobie z gorącem?

Komentarze

  1. Bardzo fajny i przydatny ten poscik 😉 będę wpadać i życzę miłego wieczoru
    http://evalinecat.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Z ciekawości przeczytałam pierwszy wpis teraz po roku Waszego bloga. Nie był aż taki zły. Podoba mi się na równi z tymi nowymi.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

INSTAGRAM